Zagraniczni inwestorzy sprzedają akcje Samsunga warte miliardy dolarów

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 19:14
Zagraniczni inwestorzy sprzedają akcje Samsunga warte miliardy dolarów

Samsung Electronics stanął w obliczu znacznego spadku ceny swoich akcji z powodu szeregu problemów w swojej działalności. Zagraniczni inwestorzy, którzy wcześniej byli głównymi nabywcami akcji spółki, obecnie aktywnie pozbywają się ich za miliardy dolarów.

Co wiadomo

W ciągu bieżącego miesiąca akcje Samsung Electronics zostały sprzedane za łączną kwotę ponad 1,7 miliarda dolarów, co wywołało falę reakcji na rynkach międzynarodowych. Inwestorzy zagraniczni, którzy wcześniej kupili akcje o wartości 8,72 mld USD w okresie od listopada 2023 r. do maja 2024 r., teraz aktywnie je sprzedają.

Jednym z głównych czynników, które doprowadziły do spadku ceny akcji, są trudności w środowisku konkurencyjnym. Samsung pozostaje w tyle w wyścigu pamięci o wysokiej przepustowości w porównaniu do SK Hynix, a także stoi w obliczu potencjalnego niepowodzenia testów jakości pamięci HBM3E firmy NVIDIA.

Znaczące ryzyko strajku w Samsung Electronics również wywiera presję na inwestorów. Krajowy związek zawodowy Samsung Electronics, który obejmuje 90% pracowników działu półprzewodników, przygotowuje się do ewentualnego strajku. Może to spowodować znaczące zakłócenia w produkcji, zwłaszcza w sektorze półprzewodników, gdzie najmniejsze zakłócenie może mieć poważne konsekwencje.

Średnia prognozowana cena akcji pozostaje na poziomie 105 000 wonów lub 76 dolarów, ale pogorszenie koniunktury na rynku może doprowadzić do dalszego spadku cen.

Źródło: SamMobile