YouTube Music zapamiętuje teraz kolejkę muzyki użytkowników

Autor: Nastya Bobkova | 31.05.2024, 22:39
YouTube Music zapamiętuje teraz kolejkę muzyki użytkowników

YouTube Music wychodzi poza tradycyjne usługi muzyczne i wprowadza nową wygodną aktualizację dla swoich użytkowników. Teraz webowa wersja platformy zapamiętuje ostatni utwór i listę odtwarzania nawet po ponownym uruchomieniu.

Co wiemy

Wcześniej, po zamknięciu zakładki z muzyką, użytkownicy mieli do czynienia z utratą mini-odtwarzacza i informacji o ostatnio słuchanym utworze. Ale teraz, dzięki tej aktualizacji, YouTube Music działa w podobny sposób jak aplikacje mobilne na Androida i iOS.

Zmiana ta pozwoli na natychmiastowe kontynuowanie słuchania, nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia lub przeglądarki. Kolejka muzyczna Up Next pozostaje teraz niezmieniona, w tym albumy i listy odtwarzania.

Jednak w przypadku podcastów użytkownicy mogą doświadczyć nietypowego zachowania. Chociaż odcinki są zapamiętywane, zaczynają się od początku, zamiast kontynuować od miejsca, w którym ostatnio słuchałeś. Może to być wadą, szczególnie w przypadku programów. Problem prawdopodobnie zostanie naprawiony w przyszłych aktualizacjach.

Źródło: 9to5Google