Linia smartfonów Huawei Mate 70 może uzyskać potężne możliwości sztucznej inteligencji na równi z iPhone'em 16 firmy Apple.

Autor: Vlad Cherevko | 31.05.2024, 22:43
Linia smartfonów Huawei Mate 70 może uzyskać potężne możliwości sztucznej inteligencji na równi z iPhone'em 16 firmy Apple.

Huawei wiosną tego roku wprowadził nową linię flagowych smartfonów Pure 70, a teraz przygotowuje się do zaprezentowania tej jesieni drugiej serii nowych flagowców Huawei Mate 70. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tych modeli, ale pierwsze plotki i przecieki już zaczęły się pojawiać.

Co wiadomo

Według insider Smart Pikachu na Weibo, konstrukcja aparatu Mate 70 zachowa okrągły kształt charakterystyczny dla poprzednich modeli Mate. Zachowując charakterystyczną okrągłą konstrukcję aparatu, która jest znakiem rozpoznawczym serii Mate od 30. modelu, Huawei obiecuje innowacje w zakresie sztucznej inteligencji.

Według informacji poufnych, seria Mate 70 będzie wyposażona w zaawansowane funkcje sztucznej inteligencji, takie jak obrazowanie AI i AI Life. Będzie to bezpośrednia odpowiedź na funkcje sztucznej inteligencji, które Apple ma podobno wprowadzić w iOS 18 i swoim iPhonie 16.

Oczekuje się, że Huawei Mate 70 trafi na rynek z nowym czujnikiem OmniVision i układem Super Core Kirin, który osiąga dobre wyniki w testach porównawczych. Ponadto seria Mate 70 otrzyma najnowszy system operacyjny HarmonyOS NEXT, całkowicie rezygnując z obsługi aplikacji na Androida. Decyzja ta podkreśla niezależność Huawei od zwykłych standardów rynkowych i potwierdza zaangażowanie firmy w innowacje.

Źródło: Smart Pikachu