Tesla wycofuje 125 000 pojazdów z powodu problemów z pasami bezpieczeństwa

Autor: Vlad Cherevko | 31.05.2024, 23:37
Tesla wycofuje 125 000 pojazdów z powodu problemów z pasami bezpieczeństwa

Producent samochodów elektrycznych Tesla, kierowany przez Ilona Muska, musiał wycofać znaczną liczbę swoich pojazdów. Powodem tego były wykryte wady w systemie pasów bezpieczeństwa.

Co wiadomo

Amerykańska Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (National Highway Traffic Safety Administration) zgłosiła problemy w pojazdach Tesli z wskaźnikami ostrzegawczymi, które nie działały prawidłowo, co mogło prowadzić do zwiększonego ryzyka podczas jazdy. Z tego powodu Tesla wycofuje ponad 125 000 Model S, X, 3 i Y models.

Problem ten jest tylko jednym z serii ostatnich trudności, z jakimi boryka się firma. Nieco ponad tydzień temu Tesla dokonywała już napraw pasów bezpieczeństwa w samochodach Model X po doniesieniach o ich odpinaniu się podczas jazdy. Firma doświadczyła również poważnych problemów z funkcją autopilota, która była powiązana z kilkoma wypadkami, a nawet ofiarami śmiertelnymi.

Tesla wycofała już ponad 2,5 miliona pojazdów w tym roku, co stawia ją na równi z głównymi producentami samochodów pod względem skali wycofań. Działania te wzbudziły obawy wśród właścicieli i analityków, którzy kwestionują zdolność firmy do sprostania rosnącym wyzwaniom branży i utrzymania zaufania konsumentów.

Tesla nie skomentowała jeszcze ostatniego wycofania, ale opinia publiczna oczekuje, że firma podejmie dalsze kroki w celu naprawienia problemów i poprawy bezpieczeństwa swoich pojazdów.

Źródło: Quartz, NHTSA