Prezes FIFA potwierdził, że trwają prace nad symulatorem piłki nożnej od nowego dewelopera

Autor: Anton Kratiuk | 01.06.2024, 14:53
Prezes FIFA potwierdził, że trwają prace nad symulatorem piłki nożnej od nowego dewelopera

W 2022 roku Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) zerwała kontrakt z firmą Electronic Arts, która przez ponad dwadzieścia lat produkowała symulatory piłkarskie pod szyldem tej organizacji.

Niemal natychmiast po tym wydarzeniu wtajemniczeni i analitycy poinformowali, że fani wirtualnej piłki nożnej nie pozostaną bez nowych gier od FIFA.

Co wiadomo

Prezydent FIFA Gianni Infantino niemal w momencie rozstania z EA powiedział, że organizacja sportowa nie zamierza odmawiać wydawania gier pod własną marką.

Teraz szef Federation Internationale de Football Association potwierdził, że nienazwane studio pracuje już nad nowym symulatorem piłki nożnej.

Kiedy ludzie grają w symulator piłki nożnej, grają w FIFA. Nie można tego nazwać inaczej. Wraz z nowymi partnerami tworzymy nową grę, która oczywiście, jak wszystko co robimy, będzie najlepsza.

Infantino nie sprecyzował kto zostanie nowym partnerem FIFA, ale analitycy rynku gier są pewni, że Electronic Arts zostanie zastąpione przez 2K Games, autora popularnych symulatorów sportowych.

Źródło: X