Dyrektor generalny Take-Two nie wspomniał w wywiadzie o wydaniu GTA 6 na PC, ale zasugerował możliwość rozwoju GTA 7

Autor: Vlad Cherevko | 03.06.2024, 17:05
Dyrektor generalny Take-Two nie wspomniał w wywiadzie o wydaniu GTA 6 na PC, ale zasugerował możliwość rozwoju GTA 7

Jak wiemy, gra Grand Theft Auto 6 powinna ukazać się za rok i wciąż nic nie wiadomo o jej wersji na PC. Ale mimo to szef Take-Two już daje wskazówki na temat sequela GTA 6.

Co wiemy

W świecie branży gier pojawił się nowy wywiad z szefem Take-Two (firmy macierzystej Rockstar), Straussem Zelnickiem (Strauss Zelnick), który rzuca światło na przyszłość legendarnej serii Grand Theft Auto. Podczas rozmowy na corocznej konferencji technologicznej TD Cowen, Zelnick podzielił się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzącego GTA 6, a nawet wspomniał o GTA 7, które najwyraźniej nie zostanie wydane przez wiele lat.

Zelnick potwierdził, że poprzednia gra z serii, GTA V, wygenerowała oszałamiającą ilość przychodów i zauważył, że świat znacznie się zmienił od czasu jej premiery. Podkreślił, że GTA V było prawdziwym ewenementem, stając się najlepiej zarabiającym produktem rozrywkowym wszech czasów. Zapowiedź zwiastuna nowego Grand Theft Auto 6 wywołała niemałą furorę w sieci, gromadząc 93 miliony wyświetleń w zaledwie 24 godziny.

Kwestia pecetowej wersji GTA 6 pozostaje jednak otwarta. Zelnick ostrożnie zauważył, że brak ogłoszenia nie oznacza ostatecznej decyzji i że Rockstar, który historycznie faworyzował pokrycie wszystkich platform, wyda odpowiednie ogłoszenia w odpowiednim czasie.

Jednym z intrygujących momentów była wzmianka o GTA 7. Pomimo faktu, że GTA 6 nie zostało jeszcze wydane, Zelnick żartobliwie poruszył temat następnej gry, sugerując, że niektóre aspekty są już w fazie rozwoju.

Wywiad ten wywołał falę dyskusji wśród fanów i analityków, którzy z niecierpliwością czekają na nowe szczegóły dotyczące GTA 6 i być może pierwsze wzmianki o GTA 7.

Źródło: RockstarIntel