MrBeast stał się największym kanałem na YouTube z ponad 270 milionami subskrybentów.

Autor: Nastya Bobkova | 03.06.2024, 22:56
MrBeast stał się największym kanałem na YouTube z ponad 270 milionami subskrybentów.

Jimmy Donaldson, lepiej znany jako MrBeast, założył swój kanał na YouTube w 2012 roku. Z biegiem lat powoli ewoluował do dzisiejszej postaci. Kanał rozpoczął się od małych filmów, ale ostatecznie skupił się na dużych eksperymentach społecznych i wyzwaniach ulicznych, które zyskały popularność.

Co wiemy

Na przykład w filmie "Last to Remove Hand, Gets Lamborghini Challenge" uczestnicy muszą trzymać rękę na samochodzie, a zwycięzca otrzymuje Lamborghini.

Kanał znany jest z niezwykle popularnych koncepcji, a najpopularniejszym filmem jest wersja na żywo programu telewizyjnego Netflix "Squid Game". MrBeast przyciągnął również znanych sponsorów, w tym Samsunga, który rozpoczął współpracę w 2023 roku.

W dniu 1 czerwca 2024 r. MrBeast wyprzedził T-Series i stał się kanałem YouTube z największą liczbą subskrybentów.

T-Series, kanał wytwórni muzycznej z indyjskiego Bollywood, poprzednio ustanowił rekord w 2019 roku, wyprzedzając PewDiePie i od tego czasu utrzymuje go. MrBeast zajął pierwsze miejsce po zdobyciu 11 milionów subskrybentów w ciągu jednego dnia, co według Donaldsona było największą liczbą subskrybentów, jaką kanał kiedykolwiek zdobył w ciągu jednego dnia.

Od 3 czerwca MrBeast przekroczył 270 milionów subskrybentów.

Źródło: 9to5Google