X ma nowe zasady, które teraz oficjalnie zezwalają na treści dla dorosłych

Autor: Vlad Cherevko | 04.06.2024, 02:22
X ma nowe zasady, które teraz oficjalnie zezwalają na treści dla dorosłych

Serwis społecznościowy X, wcześniej znany jako Twitter, zaktualizował swoje warunki korzystania z usługi, tym samym oficjalnie zezwalając na publikację treści dla dorosłych. Zgodnie z nowymi zasadami użytkownicy mogą udostępniać materiały zawierające nagość lub zachowania seksualne, pod warunkiem, że takie treści są tworzone i udostępniane za obopólną zgodą stron i odpowiednio oznaczone. Jednak zdjęcia profilowe i banery muszą pozostać wolne od takich treści.

Co wiadomo

X nie zakazywał w przeszłości treści pornograficznych, co przyciągnęło twórców treści dla dorosłych (NSFW) po wprowadzeniu płatnej subskrypcji X Premium. Teraz treści NSFW mogą stać się nowym źródłem przychodów dla platformy, zwłaszcza w świetle malejących przychodów z reklam po przejęciu platformy przez Ilona Muska.

Użytkownicy, którzy regularnie publikują treści dla dorosłych, będą musieli zmienić ustawienia konta, aby oznaczyć swoje posty jako treści prywatne. Nowe zasady mają zastosowanie do wszystkich treści dla dorosłych, w tym tych tworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji, treści fotograficznych lub animowanych. Domyślnie niepełnoletni użytkownicy lub ci, którzy nie podali daty urodzenia, nie będą mogli przeglądać treści NSFW. Ponadto treści, które mogą zachęcać do wykorzystywania lub krzywdzenia nieletnich, również zostaną zakazane.

Zmiany te pojawiają się w obliczu problemów innych platform społecznościowych z utrzymaniem społeczności NSFW. Na przykład Tumblr zakazał treści dla dorosłych w 2018 roku, co doprowadziło do gwałtownego spadku ruchu. Procesory płatności również zaczęły nakładać ograniczenia na transakcje z witrynami publikującymi takie treści, zmuszając wiele platform do zaostrzenia swoich zasad.

Źródło: TechCrunch