Adobe ostrzega użytkowników o problemach ze starszymi wersjami aplikacji

Autor: Dasha Kazmirchuk | 15.05.2019, 07:01
Adobe ostrzega użytkowników o problemach ze starszymi wersjami aplikacji

Firma wysłała ostrzeżenie do klientów, że „ryzykują otrzymać zgłoszenia o nadużyciach osób trzecich”, jeśli nadal będą używać przestarzałych wersji Photoshop CC i Lightroom CC.

Co się stało

Okazało się, że Adobe niedawno przestało pracować z niektórymi starszymi wersjami aplikacji Creative Cloud. Klienci korzystający z tych wersji zostali powiadomieni, że nie mają już licencji na ich używanie, więc otrzymali wskazówki dotyczące uaktualnienia do najnowszej autoryzowanej wersji. Rzecznik powiedział jednak, że Adobe nie może komentować roszczeń stron trzecich dotyczących nadużyć, ponieważ dotyczy to trwających procesów.

Dolby pozwała Adobe w marcu 2018 r. Za rzekome zaniechanie zawarcia umowy licencyjnej. Zgodnie z umową Adobe ma obowiązek poinformować firmę o sprzedaży produktów wykorzystujących technologię Dolby i zapłacić uzgodnione opłaty licencyjne.

Zgodnie z dokumentami sądowymi Dolby oskarża firmę Adobe o sprzedawanie produktów przy użyciu jej technologii bez żadnych opłat, a także odmowę dostarczenia niezbędnych informacji. W tym czasie Adobe ogłosiło, że nie zgadza się z charakterystyką Dolby w kwestiach związanych z testowaniem używania oprogramowania Adobe w przeszłości.

Źródło: Apple Insider