Dzięki wysokim rabatom, RDR 2, Cyberpunk 2077, a nawet Wiedźmin 3 powróciły do pierwszej dziesiątki tabeli sprzedaży Steam, ale Elden Ring pozostaje liderem

Autor: Anton Kratiuk | 02.07.2024, 13:51
Dzięki wysokim rabatom, RDR 2, Cyberpunk 2077, a nawet Wiedźmin 3 powróciły do pierwszej dziesiątki tabeli sprzedaży Steam, ale Elden Ring pozostaje liderem

Cotygodniowa tabela sprzedaży Steam została opublikowana i tym razem znacząco wpłynęła na nią ogromna Letnia Wyprzedaż z rabatami do 90%, która potrwa do 11 lipca.

Co wiemy

Pierwsze miejsce na wykresie pozostało za Elden Ring. Szum wokół dodatku Shadow of the Erdtree wciąż nie słabnie, a słowa Hidetaki Miyazakiego i George'a Martina o możliwej filmowej adaptacji gry przyciągają do niej jeszcze więcej uwagi.

Drugie miejsce należy do konsoli przenośnej Steam Deck, a trzecie zajmuje gra wyścigowa Forza Horizon 4, która wkrótce zostanie wycofana ze sprzedaży - najwyraźniej dlatego gracze rzucili się na jej zakup.

Oprócz hitowej platformówki niezależnej Chained Together i Black Myth: Wukong, w pierwszej dziesiątce znalazły się znane od dawna gry, które zostały mocno przecenione. Powrócił nawet Wiedźmin 3, którego wszyscy, którzy chcieli go mieć, kupili już dawno temu.

Pełna lista dziesięciu najbardziej opłacalnych pozycji Steam od 25 czerwca do 2 lipca wygląda następująco:

  1. Elden Ring
  2. Steam Deck
  3. Forza Horizon 4
  4. Elden Ring Shadow of the Erdtree
  5. Baldur's Gate 3
  6. Chained Together
  7. Cyberpunk 2077
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Black Myth: Wukong
  10. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Counter-Strike 2, PUBG i Apex Legends były najbardziej dochodowymi grami free-to-play tygodnia.

Źródło: SteamDB