Samsung Galaxy Ring będzie w stanie zaoferować podobne funkcje śledzenia zdrowia jak Galaxy Watch

Autor: Vlad Cherevko | 02.07.2024, 17:17
Samsung Galaxy Ring będzie w stanie zaoferować podobne funkcje śledzenia zdrowia jak Galaxy Watch

Samsung przygotowuje się do wydarzenia Unpacked, które odbędzie się 10 lipca, gdzie ogłosi wiele urządzeń, z których jednym jest Galaxy Ring. Na chwilę obecną znanych jest już wiele szczegółów na temat urządzenia, takich jak wygląd Galaxy Ring, jego waga i dziewięć opcji rozmiaru. Nowy przeciek ujawnia informacje o funkcjach prozdrowotnych, które mają być zawarte w Galaxy Ring.

Co wiadomo

Nasi koledzy z Android Authority odkryli te funkcje zdrowotne Galaxy Ring w najnowszej aktualizacji aplikacji Samsung Health. Według doniesień, Galaxy Ring będzie wyposażony w funkcje monitorowania tętna i poziomu stresu. Inteligentny pierścień Samsunga będzie również wyposażony w czujnik temperatury skóry do pomiaru zmian temperatury ciała użytkownika.

Pomiary temperatury skóry za pomocą Galaxy Ring

Inne funkcje zdrowotne obejmują śledzenie i przewidywanie cyklu kobiety, a także wykrywanie chrapania, chociaż to ostatnie będzie wymagało smartfona Galaxy jako urządzenia towarzyszącego. Działa to w taki sam sposób, jak w przypadku Galaxy Watch.

Wykrywanie chrapania przez Galaxy Ring

Oczekuje się, że pierścień będzie prawdopodobnie śledził kroki i treningi użytkownika, monitorując kluczowe wskaźniki zdrowotne. Wszystkie powyższe funkcje śledzenia zdrowia są już dostępne w Galaxy Watch. Jednak dzięki Galaxy Ring otrzymujesz te same funkcje, ale w mniejszej obudowie.

Oprócz wszystkich opcji śledzenia zdrowia, Galaxy Ring ma oferować lepsze zrozumienie zebranych danych za pomocą sztucznej inteligencji. Samsung potwierdził, że ich urządzenie do noszenia będzie korzystać z nowego systemu oceny stanu zdrowia o nazwie My Vitality Score, który zapewni spersonalizowane informacje zdrowotne na podstawie danych dotyczących uderzeń serca, snu i zmian tętna. Będzie również oferować zalecenia dotyczące poprawy wyniku.

Oczekuje się, że Galaxy Ring będzie kosztować. Plotki sugerują, że urządzenie może kosztować od 300 do 350 dolarów, co czyni go tak drogim jak Galaxy Watch. Oczekiwana żywotność baterii do 7 dni powinna zrekompensować wysoką cenę, ponieważ nie będziesz musiał ładować go tak często, jak smartwatch.

Źródło: Android Authority