Naoki Yoshida przeprosił fanów za problemy w rozszerzeniu do Final Fantasy XIV: Rozszerzenie Downtrail we wczesnym dostępie

Autor: Dmitro Koval | 02.07.2024, 17:43
Naoki Yoshida przeprosił fanów za problemy w rozszerzeniu do Final Fantasy XIV: Rozszerzenie Downtrail we wczesnym dostępie

Square Enix udostępniło niedawno we wczesnym dostępie kolejne rozszerzenie do Final Fantasy XIV - Downtrail - ale jak się okazało, ma ono wiele problemów, więc producent Naoki Yoshida opublikował nowy wpis na blogu z przeprosinami.

Co wiadomo

Główny problem dotyczy działania gry na konsolach z serii Xbox: gra przestaje reagować na jakiekolwiek działania gracza podczas poruszania się po lokacjach terenowych i miastach. Według samego Yoshidy jest to spowodowane zjawiskiem fragmentacji pamięci. Zespół deweloperów już aktywnie pracuje nad naprawieniem błędu, ale zajmie to jeszcze trochę czasu, ponieważ wymagane są niezbędne testy. Fragmentacja pamięci jest mniej prawdopodobna na światach z mniejszą liczbą graczy na ekranie, więc najlepiej grać w centrach danych Dynamis, Shadow lub Oceania.

Ponadto gra ma problemy z niektórymi aktywnościami, takimi jak Dragonsong's Reprise, Minstrel's Ballad: Shinryu's Domain, Delubrum Reginae (Savage), w których mogą wystąpić usterki lub awarie.

Wreszcie, w przypadku niektórych ras występują problemy z animacją, zwłaszcza podczas akcji takich jak serafizm. Głównym powodem jest "wprowadzanie nieprawidłowych wartości dla odpowiednich części podczas dostrajania aktualizacji graficznych i innych poprawek". Problemy te są uważane za "wysoki priorytet", a poprawka spodziewana jest jeszcze w tym tygodniu. Nie wiadomo jednak, czy aktualizacja rozwiąże problemy z zawieszaniem się gry i konsolą Xbox.

Gdzie mogę zagrać?

Final Fantasy 14: Dawntrail jest dostępne na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series i PC.

Źródło: GamingBolt