"Kopia Destiny z AliExpress": nowa strzelanka The First Descendant cieszy się ogromną popularnością, ale została słusznie skrytykowana.

Autor: Anton Kratiuk | 02.07.2024, 22:15
"Kopia Destiny z AliExpress": nowa strzelanka The First Descendant cieszy się ogromną popularnością, ale została słusznie skrytykowana.

The First Descendant, strzelanka free-to-play od południowokoreańskiej firmy Nexon, została wydana.

Gra znalazła się wśród pięciu najbardziej oczekiwanych premier na Steam i według wyników pierwszego dnia można zauważyć, że projekt cieszy się dużą popularnością, ale jego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Co wiemy

W momencie pisania tego materiału szczyt online The First Descendant w Steam osiągnął prawie 230 tysięcy osób. Gra jest jedną z najczęściej odwiedzanych w usłudze.

"Kopia Destiny z AliExpress": nowa strzelanka The First Descendant cieszy się ogromną popularnością, ale została słusznie skrytykowana.-2

Opinie graczy nie są już tak optymistyczne - gra ma tylko 42% pozytywnych recenzji, a skargi obejmują zarówno bezwzględną monetyzację i słabą optymalizację, jak i wątpliwe umowy dotyczące gromadzenia danych osobowych i ogólnego stanu technicznego gry.

"Kopia Destiny z AliExpress": nowa strzelanka The First Descendant cieszy się ogromną popularnością, ale została słusznie skrytykowana.-3

Niektórzy gracze określili The First Descendant jako "kopię Warframe i Destiny z AliExpress".

Być może jedyną rzeczą, której nie można odebrać strzelance, są niezwykle szczere i atrakcyjne stroje bohaterek, ale czy to wystarczy, aby utrzymać popularność gry, jest dużym pytaniem.

Twórcy wskazują w opisie, że The First Descendant to złożona taktyczna strzelanka z wieloma unikalnymi postaciami i elementami rozgrywki, ale z recenzji graczy wynika, że to jednak lekka przesada.

Gra dostępna jest za darmo na PC, PlayStation i Xbox.

Źródło: SteamDB