Nie wszyscy Japończycy są przeciwni Afro Samurai: twórca Street Fighter 2 i innych znanych gier stanął w obronie Assassin's Creed Shadows

Autor: Anton Kratiuk | 03.07.2024, 19:37
Nie wszyscy Japończycy są przeciwni Afro Samurai: twórca Street Fighter 2 i innych znanych gier stanął w obronie Assassin's Creed Shadows

Wczoraj informowaliśmy, że Japończycy są oburzeni nieścisłościami historycznymi w Assassin's Creed Shadows i wzywają Ubisoft do anulowania premiery gry i zbadania historii samurajów.

Petycja została poparta przez ponad 41 000 osób, które są niezadowolone z obecności samuraja afrykańskiego pochodzenia w grze.

Jeden ze znanych japońskich deweloperów stanął jednak w obronie francuskich kolegów.

Co wiadomo

Yoshiki Okamoto to doświadczony projektant gier, który w swojej długiej karierze pracował nad Street Fighter 2, 1942, Time Pilot, Gyruss i Final Fight.

Pochwalił on Ubisoft i powiedział, że Assassin's Creed Shadows to świetna gra, która z pewnością spodoba się wielu graczom. Okamoto powiedział, że koncepcja z dwoma głównymi bohaterami, którzy oferują unikalną rozgrywkę, jest podobna do gry Genji, którą kiedyś opracował, ale w tamtym okresie ograniczenia techniczne uniemożliwiły realizację tego pomysłu.

Jeśli chodzi o afrosamuraja Yasuke, Yoshiki Okamoto uważa, że postać ta jest wystarczająco udokumentowana historycznie, by jej obecność w grze nie wydawała się fantastyczna. A to, czy był samurajem, czy też ten status był dla niego niedostępny, nie ma większego znaczenia, ponieważ Assassin's Creed Shadows to tylko gra, która nie rości sobie pretensji do historycznej dokładności, a Ubisoft ma prawo interpretować wydarzenia tak, jak to zrobił:

To gra, to fantazja, a nie rzeczywistość. Nawet jeśli herb rodziny Nobunaga jest przedstawiony odwrotnie, nie wpłynie to na to, jak bardzo będziemy cieszyć się tą grą i jak dobra będzie rozgrywka.

Źródło: VGC