YouTube Music aktualizuje wygląd stron artystów

Autor: Nastya Bobkova | 03.07.2024, 22:56
YouTube Music aktualizuje wygląd stron artystów

YouTube Music po raz pierwszy znacząco zaktualizował wygląd stron artystów w 2019 roku, a następnie wprowadził kilka poprawek Material You. Kolejna aktualizacja jest obecnie testowana, aby nadać platformie nowoczesny wygląd i ulepszoną funkcjonalność.

Co wiemy

Ostatnia duża aktualizacja wyglądu stron artystów w YouTube Music miała miejsce w 2019 roku. Jedną z głównych zmian w tej aktualizacji było przeniesienie opisu "O artyście", który zwykle był pobierany z Wikipedii, z góry strony na dół. Zmieniło to strukturę strony, czyniąc ją bardziej nowoczesną i łatwiejszą dla użytkowników szukających informacji o artystach w YouTube Music.

Obraz okładki zajmuje górną część strony bez marginesów, po czym następuje nazwa zespołu lub muzyka i przycisk subskrypcji. Następnie znajdują się przyciski losowe i radiowe, które były częścią aktualizacji Material 3 z 2022 roku.

Nowy projekt obejmuje przeniesienie nazwy artysty na lewą stronę, z liczbą obserwujących wyświetlaną poniżej, oraz przycisk subskrypcji z odpowiednimi okrągłymi przyciskami radiowymi i odtwarzania po prawej stronie. Zmiany te sprawiają, że strony są bardziej nowoczesne i przyjazne dla użytkownika.

Innowacja jest obecnie testowana i nie jest jeszcze dostępna w oficjalnych aplikacjach YouTube Music na Androida i iOS.

Źródło: 9to5Google