Zysk Samsunga w drugim kwartale wzrósł 13-krotnie, napędzany przez sztuczną inteligencję i branżę chipów

Autor: Nastya Bobkova | 04.07.2024, 21:16
Zysk Samsunga w drugim kwartale wzrósł 13-krotnie, napędzany przez sztuczną inteligencję i branżę chipów

Samsung Electronics ogłosił 13-krotny wzrost zysków w drugim kwartale w porównaniu do ubiegłego roku.

Co wiadomo

Oczekuje się, że zysk operacyjny firmy za drugi kwartał 2024 r. wyniesie 8,8 bln wonów (6,34 mld USD), czyli najwięcej od trzeciego kwartału 2022 r. Ten szybki wzrost wynika w dużej mierze z ożywienia w segmencie półprzewodników Samsunga.

Zysk operacyjny działu w drugim kwartale wyniósł 4,6 bln wonów, w porównaniu do straty w wysokości 4,36 bln wonów w tym samym okresie ubiegłego roku. Popyt na układy DRAM i NAND Flash wykorzystywane w sztucznej inteligencji (AI) znacznie wzrósł, co doprowadziło do wzrostu cen o 13-20%.

Z kolei dział mobilny Samsunga odnotował spadek zysków z powodu rosnących kosztów części zamiennych i marketingu, a także inwestycji w rozwój usług AI. Liczba sprzedanych smartfonów pozostała na poziomie z poprzedniego roku.

10 lipca firma planuje zaprezentować swoje najnowsze flagowe składane smartfony, Galaxy Fold 6 i Galaxy Flip 6, a także pierścień monitorujący stan zdrowia, aby konkurować z produktami Apple na rynku gadżetów z wyższej półki.

Analitycy przewidują, że całkowity zysk operacyjny Samsunga w drugim kwartale wyniesie od 8,547 bln wonów do 8,8 bln wonów. Firma opublikuje szczegółowy raport zysków pod koniec miesiąca.

Źródło: Gizmochina