Samsung usprawnia przetwarzanie mowy w Galaxy AI dla europejskich użytkowników

Autor: Nastya Bobkova | 05.07.2024, 00:14
Samsung usprawnia przetwarzanie mowy w Galaxy AI dla europejskich użytkowników

Samsung Electronics ogłosił dziś, że współpracuje z europejskimi grupami badawczymi w celu ulepszenia algorytmów przetwarzania języka naturalnego (NLP) dla swoich urządzeń mobilnych. Wysiłki te mają na celu poprawę wydajności funkcji takich jak Chat Assist, Translator Mode i Live Translate Call, które są kluczowymi elementami platformy Galaxy AI.

Co wiemy

Samsung R&D Polska (SRPOL) odgrywa ważną rolę w tej inicjatywie. Zespół SRPOL ma bogate doświadczenie w zakresie automatycznego rozpoznawania mowy (ASR), neuronowego tłumaczenia maszynowego (NMT) i modeli syntezy mowy (TTS). Opracował już modele dla ponad 30 języków i współpracuje z zespołami badawczymi Samsunga na całym świecie.

SRPOL odegrał również kluczową rolę w staniu się europejskim centrum rozwoju technologii językowej AI firmy Samsung. Ułatwiło to współpracę między zespołami w różnych regionach i przyspieszyło rozwój nowych modeli językowych.

Dzięki tym wysiłkom Samsung AI może obecnie obsługiwać 10 języków europejskich, a w przyszłości planowane jest dodanie kolejnych.

Źródło: SamMobile