YouTube Music PWA na PC otrzyma znaczące ulepszenia w 2024 roku

Autor: Nastya Bobkova | 06.07.2024, 20:32
YouTube Music PWA na PC otrzyma znaczące ulepszenia w 2024 roku

W 2024 r. wprowadzono znaczące ulepszenia dla YouTube Music PWA, dzięki czemu jest to bardziej konkurencyjna aplikacja.

Co nowego.

Oto niektóre z kluczowych aktualizacji:

  • Pobieranie muzyki: Od marca 2024 r. music.youtube.com w końcu umożliwia pobieranie utworów do odtwarzania offline, dzięki czemu jest znacznie bardziej przyjazny dla użytkowników komputerów stacjonarnych, takich jak Chromebooki.
  • Zaktualizowany wygląd albumów i list odtwarzania: W zeszłym miesiącu witryna YouTube Music otrzymała zaktualizowany wygląd albumów i list odtwarzania, który pasuje do wyglądu aplikacji na tablety z systemem Android. Ten dwukolumnowy układ lepiej wykorzystuje przestrzeń ekranu i sprawia, że strona wygląda bardziej żywo.
  • Rozszerzony pasek nawigacji: Rozszerzalny pasek nawigacyjny został wprowadzony w czerwcu 2023 r., zapewniając szybki dostęp do list odtwarzania.
  • Zapamiętuje ostatnio odtwarzany utwór: Od maja 2024 r. YTM zapamiętuje ostatnio odtwarzany utwór (lub odcinek podcastu), ułatwiając szybkie wznowienie odtwarzania.
  • Zaktualizowany mini-odtwarzacz: W marcu 2024 r. mini-odtwarzacz został zaktualizowany, aby pasował do wyglądu "Teraz odtwarzane" w aplikacjach mobilnych, dzięki czemu interfejs jest bardziej przejrzysty i nowoczesny.

Podczas gdy Android i iOS prawdopodobnie nadal będą preferowanymi platformami dla YouTube Music, znaczące ulepszenia PWA w 2024 r. pokazują, że Google dąży do uczynienia swojej aplikacji internetowej bardziej wydajną i przyjazną dla użytkownika.

Źródło: 9to5Google