Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition ma podobno problemy z wydajnością na konsolach Xbox Series i PlayStation 5

Autor: Dmitro Koval | 08.07.2024, 09:03
Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition ma podobno problemy z wydajnością na konsolach Xbox Series i PlayStation 5

Niedawno ukazała się gra Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition i choć zebrała pozytywne recenzje, to nie stała się zbyt popularna wśród graczy. Prawdopodobnie wpływ na tę "niepopularność" gry mogą mieć kwestie wydajności: od samego początku Ubisoft twierdził, że gra będzie obsługiwać 4K przy 60 FPS na konsolach, ale jak gra faktycznie działa na Xbox Series i PlayStation 5?

Co wiadomo

Według analizy opublikowanej przez Digital Foundry, gra w większości przypadków NIE działa w 4K i 60 FPS, a czasami, dzięki podwójnemu buforowi V-sync, liczba klatek na sekundę może spaść nawet do 30, co już powoduje pewien dyskomfort podczas grania. Po włączeniu trybu wydajności, który zmniejsza rozdzielczość do 1440p, spadek liczby klatek na sekundę prawie ustanie, ale nie zniknie całkowicie.

Co ciekawe, na Xbox Series S gra działa tylko w 1440p i 60 FPS i oczywiście ma podobne problemy ze spadkami liczby klatek na sekundę, bez opcji "30 FPS".

Gdzie mogę zagrać?

Oprócz konsol domowych, Beyond Good & Evil: 20th Anniversary Edition jest dostępne na Nintendo Switch i PC.

Źródła: GamingBolt, Digital Foundry

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

  • Beyond Good & Evil 20th Anniversary Edition jest wysoko oceniana przez krytyków, ale cieszy się niewielkim zainteresowaniem opinii publicznej.