Konkurenci Samsunga Galaxy Fold 6 i Galaxy Flip 6: Xiaomi Mix Fold 4 i Xiaomi Mix Flip zadebiutują w lipcu

Autor: Mirosłw Trinko | 08.07.2024, 09:16
Konkurenci Samsunga Galaxy Fold 6 i Galaxy Flip 6: Xiaomi Mix Fold 4 i Xiaomi Mix Flip zadebiutują w lipcu

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, że Xiaomi przygotowuje się do premiery składanych smartfonów Xiaomi Mix Fold 4 i Xiaomi Mix Flip. Premiera nowości nie jest odległa.

Co wiadomo

Założyciel i dyrektor generalny firmy Lei Jun ujawnił w mediach społecznościowych, że Xiaomi uruchomiło w Pekinie fabrykę nowej generacji o powierzchni 81 000 metrów kwadratowych. Będzie ona produkować 10 milionów flagowych smartfonów rocznie. Ta sama fabryka będzie również produkować nowe składane urządzenia Xiaomi Mix Fold 4 i Xiaomi Mix Flip. Nowe produkty zadebiutują jeszcze w tym miesiącu.

Według przecieków, Xiaomi MIX Fold 4 będzie napędzany flagowym procesorem Snapdragon 8 Gen 3. Będzie również wyposażony w baterię o pojemności ponad 5000 mAh, bezprzewodowe ładowanie, ochronę IPX8 i aparat główny 50 MP.

Jeśli chodzi o Xiaomi Mix Flip, smartfon również otrzyma układ Snapdragon 8 Gen 3. Ponadto gadżet będzie wyposażony w podwójny aparat i baterię 4000-4500 mAh. Nowe produkty będą konkurować z Samsungiem Galaxy Fold 6 i Galaxy Flip 6.

Źródło: @leijun