Miasto Nowy Jork wydało ponad 59 000 dolarów na gry wideo dla więźniów, aby utrzymać ich dyscyplinę

Autor: Vladislav Nuzhnov | 08.07.2024, 10:06
Miasto Nowy Jork wydało ponad 59 000 dolarów na gry wideo dla więźniów, aby utrzymać ich dyscyplinę

Nowojorski Departament Więziennictwa postanowił poprawić dyscyplinę w miejskich zakładach karnych w dość nietypowy sposób i zakupić gry na konsole PlayStation.

Co wiemy.

Departament wydał ponad 59 000 dolarów na gry wideo na konsole PlayStation, w tym Mortal Kombat 1, Street Fighter 6, Madden NFL i NBA 2K. Łącznie zakupiono 1,247 kopii gier. Ironią losu byłoby, gdyby zakupiono również kopie gry A Way Out, w której trzeba uciec z więzienia w trybie kooperacji.

Według funkcjonariusza z wieloletnim doświadczeniem, w ciągu tygodnia grupy więźniów z różnych skrzydeł na zmianę zbierają się w salach rekreacyjnych, aby grać w gry.

Ci, którzy dobrze się zachowują, otrzymują dostęp do konsol. To sprawia, że więźniowie przestają walczyć i łamać zasady w więzieniu.

Jednak część opinii publicznej skrytykowała decyzję departamentu, ponieważ wydaje on pieniądze podatników na gry dla więźniów.

Benny Boschio, przewodniczący Stowarzyszenia Dobroczynnego Funkcjonariuszy Więziennych, skrytykował agencję za wydawanie pieniędzy na gry, zamiast zapewnić natychmiastowe potrzeby, takie jak klimatyzacja dla więźniów i personelu więziennego podczas fali upałów.

Źródło: nypost