Square Enix opublikowało nowy zwiastun Life is Strange: Double Exposure, pokazujący interakcję między Safi i Maxem

Autor: Dmitro Koval | 09.07.2024, 07:25
Square Enix opublikowało nowy zwiastun Life is Strange: Double Exposure, pokazujący interakcję między Safi i Maxem

Life is Strange ukaże się jeszcze w tym roku: Double Exposure, pełnoprawny sequel interaktywnej przygodówki z 2015 roku. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach z pierwszej gry: Max Caulfield studiuje na Uniwersytecie Caledon w Vermont, gdzie poznaje nowych przyjaciół, takich jak Saffi. Nowy zwiastun ujawnia jej osobowość i szczegóły przyjaźni z Maxem.

Co wiemy.

Safiya Llewellyn-Fayyad, czyli Safi, jest poetką i towarzyską osobą, która pomaga Maxowi stać się bardziej otwartym. Pewnej nocy zostaje jednak zamordowana, co zmusza Max do ponownego użycia mocy manipulowania czasem. Zamiast przewijać, znajduje się w równoległej linii czasu.

W tej linii Saffi żyje (wraz z innymi zmianami), co byłoby dobrą wiadomością, gdyby zabójca nie był wciąż na wolności. Max próbuje rozwiązać zagadkę śmierci swojej dziewczyny, przeskakując między liniami czasowymi. Co ciekawe, Safi jest córką prezydenta Caledonu, Yasmin, chociaż nie jest jeszcze jasne, jak wpłynie to na wydarzenia.

Gdzie mogę zagrać?

Po premierze gra będzie dostępna na Xbox Series, PlayStation 5 i PC. Planowana jest również wersja na Nintendo Switch, która zostanie wydana w późniejszym terminie.

Kiedy można się jej spodziewać?

Life is Strange: Double Exposure ukaże się 29 października tego roku.

Źródło: GamingBolt