Ghost of Tsushima stało się najlepiej sprzedającą się grą w maju w Stanach Zjednoczonych, a PlayStation 5 stało się najpopularniejszą konsolą

Autor: Vladislav Nuzhnov | 09.07.2024, 10:09
Ghost of Tsushima stało się najlepiej sprzedającą się grą w maju w Stanach Zjednoczonych, a PlayStation 5 stało się najpopularniejszą konsolą

Pisaliśmy, że Ghost of Tsushima stało się jedną z najlepiej sprzedających się gier w Europie w maju. A teraz dowiedzieliśmy się o sukcesie samurajskiej gry akcji w Stanach Zjednoczonych.

Co wiemy

Agencja analityczna Circana przedstawiła najlepiej sprzedające się gry w ostatnim miesiącu wiosny 2024 roku w Stanach Zjednoczonych.

Pierwsze miejsce zajęła gra Ghost of Tsushima. Jeszcze w kwietniu było to 71 miejsce, ale port na PC diametralnie zmienił sytuację.

Drugie miejsce zajmuje nowy tytuł Nintendo Paper Mario: The Thousand-Year Door.

Trzecie, czwarte i piąte miejsce przypadło Helldivers 2, COD: MW III i MLB: The Show 2024.

Jeśli chodzi o konsole, PlayStation 5 pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą miesiąca pod względem sprzedanych egzemplarzy i wartości w dolarach. Nintendo Switch zajęło drugie miejsce pod względem sprzedaży jednostkowej, a Xbox Series X/S był drugi pod względem sprzedaży w dolarach.

W ciągu pierwszych 43 miesięcy na rynku sprzedaż PlayStation 5 wyprzedza sprzedaż PlayStation 4 o 8%, podczas gdy Xbox Series wyprzedza Xbox One o 13% i nieznacznie ustępuje Xbox 360.

Źródło: videogameschronicle