Nowa koreańska strzelanka The First Descendant stała się najbardziej dochodową grą tygodnia na Steam, pokonując Counter-Strike 2 i Elden Ring.

Autor: Anton Kratiuk | 09.07.2024, 14:51
Nowa koreańska strzelanka The First Descendant stała się najbardziej dochodową grą tygodnia na Steam, pokonując Counter-Strike 2 i Elden Ring.

Oto tygodniowy wykres sprzedaży cyfrowego sklepu Steam.

Co wiemy

Tym razem warto zacząć od gier free-to-play, bo to właśnie w tej kategorii doszło do małej sensacji: stały lider Counter-Strike 2 stracił swoją pozycję na rzecz nowej sieciowej strzelanki The First Descendant, która mimo całej krytyki cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy. Gra studia Nexon od dłuższego czasu jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier na Steam i jak na razie w pełni uzasadnia ten status.

Jeśli chodzi o płatne pozycje, to sytuacja nie uległa większym zmianom od zeszłego tygodnia: pierwsze miejsce okupuje Elden Ring, a czwarte dodatek Shadow of the Erdtree. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze konsola przenośna Steam Deck oraz gra RPG Baldur's Gate 3.

Cyberpunk 2077, Forza Horizon 4, RDR 2 i GTA V ponownie sprzedają się dobrze dzięki dużym obniżkom.

Pełna lista dziesięciu najbardziej dochodowych pozycji Steam od 2 lipca do 9 lipca wygląda następująco:

  1. Elden Ring
  2. Steam Deck
  3. Baldur's Gate 3
  4. Elden Ring Shadow of the Erdtree
  5. Chained Together
  6. Cyberpunk 2077
  7. Forza Horizon 4
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Grand Theft Auto V
  10. EA Sports FC 24

Przypominamy, że do wieczora 11 lipca na Steam trwa wielka Letnia Wyprzedaż. Rabaty obowiązują nawet na najbardziej aktualne nowości.

Źródło: SteamDB