Aplikacja randkowa Bumble prosi użytkowników o zgłaszanie obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję

Autor: Nastya Bobkova | 10.07.2024, 02:22
Aplikacja randkowa Bumble prosi użytkowników o zgłaszanie obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję

Bumble stara się ułatwić swoim użytkownikom zgłaszanie profili stworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji (AI). Platforma randkowa i społecznościowa dodała nową opcję o nazwie "Użyj zdjęć lub filmów generowanych przez AI" do menu zgłaszania fałszywych profili.

Co wiemy

Według ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników Bumble, 71% respondentów z pokolenia Z i milenialsów chce ograniczeń w korzystaniu z treści generowanych przez sztuczną inteligencję w aplikacjach randkowych. Kolejne 71% uważa za niedopuszczalne oglądanie generowanych przez sztuczną inteligencję zdjęć ludzi w miejscach, w których nigdy nie byli lub wykonujących czynności, których nigdy nie robili.

Dlaczego ma to znaczenie.

Fałszywe profile mogą również prowadzić do znacznych strat finansowych dla ludzi. W 2022 r. amerykańska Federalna Komisja Handlu otrzymała zgłoszenia o oszustwach romansowych od prawie 70 000 osób, a ich straty z powodu tych oszustw wyniosły łącznie 1,3 miliarda dolarów. Wiele aplikacji randkowych podejmuje znaczące środki bezpieczeństwa, aby chronić swoich użytkowników przed oszustwami i innymi zagrożeniami, a wykorzystanie sztucznej inteligencji do tworzenia fałszywych profili staje się kolejnym zagrożeniem.

Na początku tego roku Bumble wydało narzędzie o nazwie "Deception Detector", które wykorzystuje sztuczną inteligencję do wykrywania fałszywych profili. Wprowadził również narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które chroni użytkowników przed oglądaniem niechcianej nagości. W tym roku Tinder wprowadził własne podejście do weryfikacji profili w USA i Wielkiej Brytanii.

Źródło: StartupNews.fyi