Spotify wprowadza sekcję komentarzy dla podcastów: Nowy poziom zaangażowania słuchaczy

Autor: Nastya Bobkova | 10.07.2024, 03:11
Spotify wprowadza sekcję komentarzy dla podcastów: Nowy poziom zaangażowania słuchaczy

Spotify ogłosiło uruchomienie nowej funkcji, która pozwoli użytkownikom na komentowanie podcastów bezpośrednio na platformie. Sekcja komentarzy ma być dostępna dla wszystkich użytkowników w przyszłym miesiącu.

Co wiemy.

Pozwoli to twórcom podcastów na interakcję z odbiorcami bezpośrednio za pośrednictwem Spotify, eliminując potrzebę korzystania z mediów społecznościowych innych firm w celu uzyskania opinii. Funkcja rozpocznie się w tym tygodniu i ma zostać w pełni wdrożona w ciągu następnego miesiąca.

Do tej pory użytkownicy nie mieli możliwości interakcji z gospodarzami podcastów za pośrednictwem Spotify. Komentarze i pomysły musiały być udostępniane za pośrednictwem mediów społecznościowych lub innych kanałów zewnętrznych. Teraz twórcy będą mogli otrzymywać i moderować komentarze bezpośrednio na platformie. W przeciwieństwie do YouTube, wszystkie komentarze będą prywatne i będą musiały zostać zatwierdzone przed opublikowaniem.

Twórcy będą mogli zezwolić na komentowanie swoich podcastów lub całkowicie zrezygnować z tej funkcji. Można również włączyć komentarze dla poszczególnych odcinków lub dla całego programu.

Spotify zauważa, że podcasterzy mogą korzystać z aplikacji mobilnej Spotify for Podcasters lub jej wersji na komputery PC do zarządzania swoimi programami i interakcji ze słuchaczami.

Ponadto aplikacja zapewnia możliwość sprawdzania statystyk, zarządzania obecnością na platformie i śledzenia rozwoju audycji. Dodano również ustawienia powiadomień, aby informować twórców o nowych osiągnięciach, takich jak trafienie na listę przebojów Spotify.

Źródło: Spotify