Miesięczny wykres sprzedaży gier i konsol w Wielkiej Brytanii: sprzedaż Elden Ring wzrosła o 467%, a DualSense jest najpopularniejszym akcesorium do konsoli

Autor: Vladislav Nuzhnov | 10.07.2024, 11:45
Miesięczny wykres sprzedaży gier i konsol w Wielkiej Brytanii: sprzedaż Elden Ring wzrosła o 467%, a DualSense jest najpopularniejszym akcesorium do konsoli

W czerwcu w Wielkiej Brytanii sprzedano 2,53 miliona gier, co oznacza spadek o prawie 14% w porównaniu z 2023 rokiem. Oto spojrzenie na to, co gracze kupili najczęściej w pierwszym miesiącu lata.

Co wiemy

Wśród najczęściej kupowanych gier znalazły się EA Sports FC 24, GTA V i F1 24. Elden Ring znalazł się na czwartym miejscu. Gra ponownie stała się bardzo popularna dzięki dodatkowi Shadow of the Erdtree. Sprzedaż wzrosła o 467% w porównaniu z poprzednim miesiącem, co pomogło grze zdobyć przyczółek na 4. miejscu, a Hogwarts Legacy zamyka pierwszą piątkę.

Miejsca 6, 7, 8, 9 i 10 przypadły Sid Meier's Civilization 6, Red Dead Redemption 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Grand Theft Auto Online i Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

W czerwcu sprzedaż konsol nieznacznie spadła o 9% w porównaniu do tego samego okresu w 2023 roku. Wówczas sprzedano 99 tysięcy konsol. Jednak akcesoria do konsol miały bardzo dobrą sprzedaż w czerwcu. Sprzedaliśmy 655 000 akcesoriów. To o 16% więcej niż w tym samym okresie w 2023 roku. Przyczyniła się do tego aktywna promocja gamepada DualSense. Pierwsze 4 miejsca w sprzedaży zajmują gamepady PlayStation 5.

Dyrektor generalny GfK Dorian Bloch powiedział, że sprzedano tyle samo dodatkowych kontrolerów DualSense, co PS5, co oznacza, że przeciętny nabywca PS5 ma jeden dodatkowy gamepad.

Źródło: gamesindustry