Deweloperzy Palworld i Sony Music Entertainment założyli wspólną firmę, Palworld Entertainment, aby rozwijać franczyzę

Autor: Anton Kratiuk | 10.07.2024, 13:54
Deweloperzy Palworld i Sony Music Entertainment założyli wspólną firmę, Palworld Entertainment, aby rozwijać franczyzę

Strzelanka Palworld została wydana na początku 2024 roku, uderzyła w społeczność kolosalną popularnością (szczyt online w Steam przekroczył 2 miliony osób) i spełniła dwa stare marzenia wielu graczy: zapewniła godny zamiennik Pokémon na PC i pokazała, co by się stało, gdyby takie fantastyczne stworzenia otrzymały broń palną.

Palworld wywołał mieszane reakcje opinii publicznej, przede wszystkim ze względu na oczywisty plagiat Pokémon i wielu innych gier, ale deweloperzy z Pocketpair nadal rozwijają markę i otrzymali nawet wsparcie Sony.

Co wiadomo

Pocketpair, Sony Music Entertainment Japan i spółka zależna Aniplex ogłosiły uruchomienie Palworld Entertainment, wspólnego przedsięwzięcia mającego na celu rozszerzenie franczyzy.

Deweloperzy Palworld i Sony Music Entertainment założyli wspólną firmę, Palworld Entertainment, aby rozwijać franczyzę-2

Póki co, nowo powstała firma skupi się na wydawaniu zabawek i różnych towarów z wizerunkami stworzeń z Palworld. Pierwsze takie zabawki trafią do sprzedaży 12 lipca na imprezie Bilibili World 2024 w Szanghaju.

Jest prawdopodobne, że w przyszłości Palworld Entertainment wyda inne projekty, takie jak anime, seriale telewizyjne i inne treści medialne.

Przypomnijmy, że z podpowiedzi menedżera społeczności Pocketpair dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad wersją Palword na PlayStation 5.

Źródło: Sony Music