Xiaomi zaprezentowało Smart Door Lock 2 z HyperOS na pokładzie i funkcją rozpoznawania twarzy 3D

Autor: Mirosłw Trinko | 10.07.2024, 16:10
Xiaomi zaprezentowało Smart Door Lock 2 z HyperOS na pokładzie i funkcją rozpoznawania twarzy 3D

Xiaomi ogłosiło nowy inteligentny zamek do drzwi na swoim rodzimym rynku w Chinach.

Co wiadomo

Mowa o inteligentnym zamku do drzwi Xiaomi Smart Door Lock 2. Nowość może pochwalić się technologią rozpoznawania twarzy w świetle strukturalnym 3D, która wykorzystuje niewidzialne promienie do przechwytywania szczegółów twarzy. Cały proces jest bezdotykowy i automatyczny. Funkcja rozpoznawania działa nawet w przypadku dzieci, które nie muszą podnosić wysoko głowy. Producent zapewnia, że technologia nie wywołuje zdjęcia ani wideo.

Nowość posiada również wbudowaną kamerę śledzącą o rozdzielczości 2,3 MP, kącie widzenia 160° oraz funkcję wykrywania osób. Oprócz rozpoznawania twarzy, Xiaomi Smart Door Lock 2 oferuje wiele innych sposobów odblokowania, w tym odcisk palca, hasło (stałe, wirtualne, tymczasowe i cykliczne), Bluetooth, klucz awaryjny, kartę NFC, telefon Xiaomi, zegarek Xiaomi i opaskę Xiaomi. Nowość działa na systemie operacyjnym HyperOS. Urządzenie posiada Wi-Fi i Bluetooth.

Cena i kiedy czekać

Xiaomi Smart Door Lock 2 jest już dostępny w przedsprzedaży w Chinach w cenie 261 USD. Nowość prawdopodobnie nie będzie dostępna na rynku globalnym.

Via: Gizmochina