Zaprezentowano kilka klimatycznych zrzutów ekranu z gry VR Metro Awakening: twórcy obiecują zachować główne cechy popularnej serii

Autor: Anton Kratiuk | 11.07.2024, 12:59
Zaprezentowano kilka klimatycznych zrzutów ekranu z gry VR Metro Awakening: twórcy obiecują zachować główne cechy popularnej serii

PlayStation.Blog opublikował artykuł na temat nadchodzących nowości dla zestawów wirtualnej rzeczywistości. Wśród nich główną gwiazdą była gra Metro Awakening, która będzie prequelem do Metro 2033.

Co już wiadomo

W artykule opublikowano trzy zrzuty ekranu, na których można zobaczyć broń, loch i jednego z potworów zamieszkujących podziemia postnuklearnej Moskwy.

Gra jest tworzona przez Vertigo Games we współpracy z twórcą serii Metro, Dmitrijem Glukhovskym, który został zaocznie skazany na 8 lat więzienia przez rosyjski sąd za nawoływanie do wstrzymania wojny na Ukrainie i krytykę działań władz.

Deweloperzy obiecują przenieść dotykowość gier Metro do VR: gracze będą mogli wchodzić w interakcje z wieloma obiektami, gasić źródła światła, podnosić różne przedmioty i wykonywać inne czynności.

Kiedy można się spodziewać

Metro Awakening ma ukazać się pod koniec 2024 roku na PSVR2, Meta Quest 2/3 i Steam VR.

Zamówienia przedpremierowe na Metro Awakening zostaną otwarte we wrześniu.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej

Strzelanka VR Metro Awakening będzie wspierać tekstową ukraińską lokalizację

Źródło: PlayStation.Blog