Samsung Galaxy AI dodaje jaśniejsze i większe znaki wodne do generowanych tapet

Autor: Nastya Bobkova | 11.07.2024, 21:15
Samsung Galaxy AI dodaje jaśniejsze i większe znaki wodne do generowanych tapet

Tapety tworzone przez sztuczną inteligencję stają się coraz bardziej popularne ze względu na możliwości, jakie wnoszą do smartfonów, a Samsung Galaxy AI nie jest wyjątkiem. Jednak w najnowszej aktualizacji One UI Samsung dodał znacznie większy znak wodny do swoich tapet AI.

Co wiemy

Od czasu premiery Galaxy AI na początku tego roku, użytkownicy smartfonów Samsunga uzyskali dostęp do wielu nowych funkcji. Jedną z nich jest "generatywna" tapeta, która jest tworzona przy użyciu modeli sztucznej inteligencji Google. Funkcja ta jest w rzeczywistości kopią opcji wprowadzonej w zeszłym roku na smartfonach Google Pixel 8.

Podczas tworzenia tapet za pomocą tej funkcji Samsung nałożył mały znak wodny w lewym dolnym rogu w postaci logo Galaxy AI (jasne emoji). Było to trochę zauważalne, ale niezbyt nachalne.

Jednak w One UI 6.1.1 Samsung zaktualizował znak wodny, dodając "zawartość generowaną przez AI" do logo w dolnym rogu.

Zmiana ta dotyczy tapet zarówno na wewnętrznych, jak i zewnętrznych wyświetlaczach Galaxy Fold 6 i prawdopodobnie zostanie zastosowana również do Flip 6. Powodem tego ruchu wydają się być inne, bardziej zaawansowane narzędzia do tworzenia obrazów AI.

Na przykład Portrait Studio może generować animowane portrety ze zdjęć. Samsung dodał również mniejszy znak wodny do edycji, takich jak usuwanie obiektów za pomocą sztucznej inteligencji w galerii. Obie te funkcje również otrzymały nowy znak wodny.

Ważne jest, aby pamiętać, że ten nowy znak wodny Galaxy AI jest opcjonalny, jednak obecnie nie znaleźliśmy sposobu na przywrócenie poprzedniego stylu.

Ta zmiana jest prawdopodobnie częścią One UI 6.1.1, która jest wdrażana na Galaxy Fold 6 i Flip 6, a później pojawi się na Galaxy S24 i innych urządzeniach Galaxy AI.

Źródło: 9to5Google