Przegląd Honor Watch Magia: Magiczny kopień

Autor: Nina Glushchenko | 05.06.2019, 10:17
Przegląd Honor Watch Magia: Magiczny kopień

Honor Watch Magic to inteligentny zegarek marki Honor, który działa pod własnym systemem operacyjnym producenta, Lite OS. Jak wszyscy Honor na tym świecie, nieco tańsze odpowiedniki droższych marek. Jednocześnie urządzenie ma GPS (a także GLONASS i Galileo), kompas, barometr i rozpoznawanie wielu rodzajów aktywności fizycznej. Przyznaję od razu, że jest to pierwszy inteligentny zegarek, który zacząłem poważnie rozważać nad możliwością jego kupna. Wszystko dzięki doskonałej równowadze cen i funkcji.

 1. Cała sprawa w Google?
 2. Co dobrego w Honor Watch Magic?
 3. Wygląd
 4. Dokładność w sporcie
 5. skórki
 6. Możliwości zegarka Honor Watch Magic
 7. Autonomia i szybkie ładowanie
 8. A wady są?
 9. Ograniczone możliwości platformy
 10. Ograniczone możliwości zegarka
 11. Wnioski

Cała sprawa w Google?

Google prowadzi w wielu obszarach swojej obecności: smartfony, wyszukiwarki, reklama, asystent intelektualny itp. Ale są rzeczy, które firmie się nie udają. Od wielu lat sieci społecznościowe są symbolem porażki firmy. Teraz do tej listy dodał się inteligentny zegarek, a raczej platforma mobilną. Wśród czołowych dostawców nie ma nikogo, kto mógłby stworzyć smart = zegarek na platformie Google i osiągnąć coś w tej niszy. Apple, Samsung, Fitbit, Xiaomi - wszystkie opracowują coś własnego, kompatybilnego z jedną lub kilkoma platformami. Od zeszłego roku Huawei wskoczył na ten pociąg, porzucając Wear OS. Według GfK w ciągu ostatniego roku firma wykazała imponującą dynamikę, a w pierwszym kwartale 2019 r. wzrosła do 2,8% z kilku dziesiątych procenta rok wcześniej.

Gg miał już osobny przegląd Huawei Watch GT - pod względem cech modele są bardzo podobne. W Watch Magic jest prostszy ekran - mniej niż kilka dziesiątych cala i niższą rozdzielczość, 390x390 pikseli. Dla tego że Honor Watch Magic pojawił się później, otrzymał nowszą wersję oprogramowania. W aktualnych błędach naprawiono i poprawiono wyświetlanie czcionek. Honorowa tożsamość marki determinuje również politykę cenową - oficjalna cena danego urządzenia wynosi obecnie 808 zł (ale na rynku jest około jednej trzeciej tańszych nieoficjalnych urządzeń), model Huawei jest nieco droższy, choć w niektórych miejscach rabaty na niego już się  pojawiły.

Właściwie, ponieważ przegląd modelu „matki” jest już na stronie, w tym materiale nie skupię się na opisie możliwości interfejsu ani na lokalizacji elementów obudowy, ale skupię się na wrażeniach użytkownika.

Co dobrego Honor Watch Magic?

Wartość i wydajność

Inteligentne zegarki z GPS, rozpoznawaniem różnych rodzajów aktywności, ekranem OLED i kilkoma dni autonomicznej pracy z urządzeniami, Honor Watch Magic są drugie najbardziej dostępne po Amazfit Verge. Ale jeśli w części żelaza urządzenia są porównywalne, to w projekcie model Xiaomi (Amazfit jest marką zależną) nie jest konkurentem. Trudno mi porównywać możliwości platformy, ponieważ od dawna nie używałem noszonej elektroniki Xiaomi.

Różnica między Samsungiem a FitBitem wynosi ponad 147zł.

Wygląd

Cóż, jest to po prostu fajne, bez słów. Zegarek ze skórzanym paskiem o uniwersalnym jasnobrązowym kolorze, odporny na wilgoć i dość masywny futerał ze stali nierdzewnej przez prawie półtora miesiąca użytkowania zebrał tak wiele komplementów od kolegów i znajomych. Z nim możesz iść na święto, do świata, do lasu w deszczu i do rzeki, aby się ochłodzić, ponieważ jest ochrona przed wilgocią. W każdym stylu ubioru, w ramach jakiejkolwiek aktywności i bez odniesienia do płci.

W sprzedaży są modele z czarnym, różowym i niebieskim paskiem. Ale moim zdaniem najbardziej interesujący jest brąz. Przy okazji, Honor mówi, że ten model jest najbardziej kompaktowy na rynku (mniej niż 10 mm) w grubości obudowy. Cóż, nie wiem, obudowa jak obudowa, nie zauważyłam dużej różnicy.

Przegląd Honor Watch Magia: Magiczny kopień-10Honor Watch Magia w zestawowym opakowaniu

Ergonomia

Honor Watch Magic - szczerze mówiąc nie maluch. Ponadto ma dwa duże przyciski sterujące po prawej stronie, bliżej dłoni. Podczas treningu często są naciskane, ale zegar ma specjalny tryb blokady ekranu, który aktywuje się bardzo długo (bardzo), naciskając dolny przycisk. Pozwala to uniknąć przypadkowego kliknięcia podczas treningu. Tak, i odblokować je przypadkowo, również się nie uda.

Przegląd Honor Watch Magia: Magiczny kopień-11

Oba przyciski są logicznie podzielone według funkcji, więc pomylić je jest również trudne. Pierwszy służy do poruszania się po menu i uruchamiania głównych aplikacji. Drugi - dla sportu, wybór trybu treningu i początek / koniec. W większości przypadków wszystko odbywa się poprzez kilkakrotne naciśnięcie jednego z dwóch przycisków i za pomocą ekranu dotykowego. Ta logika została wykorzystana w Microsoft Band 2 - pychowej inteligentnej bransoletce Microsoftu, która tak nigdy nie osiągneła sukcesu.

Ekran jest wystarczająco duży i jasny (OLED, 1,2 cala), aby zobaczyć powiadomienia pod dowolnym słońcem i przeczytać wiadomość SMS, wiadomość od posłańca lub poczty i sprawdzić, czy trzeba odpowiedzieć.

Dokładność w sporcie

Niestety, nie ma urządzenia referencyjnego w świecie smartwatchów. Ale jeśli jesteś zainteresowany elektroniką do noszenia lub używasz czegoś takiego, prawdopodobnie wiesz, że niedrogie bransoletki i zegarki uważają to za zbędne. Jazda po wybojach w minibusie jest traktowana jako krok i ma więcej spalonych kalorii, niż jest w rzeczywistości. Niedroga elektronika, krzywo napisane algorytmy lub po prostu niedbała postawa producentów - nie wiem, co jest pierwsze. Ale Honor Watch Magic nie ma takiego problemu.

Kiedy po raz pierwszy zaczełam używać tego modelu, byłam zaskoczoną, o ile mniej spalono kalorii (wyjaśnia to bardzo dużo). Nie wiem, jak to się dzieje z liczeniem kalorii w najnowszych generacjach inteligentnych zegarków Samsung, ale jest różnica w porównaniu z tanimi rozwiązaniami i ta różnica jest ogromna. Jeśli ważne jest, abyś podążał za tym wskaźnikiem, jest to kolejny punkt na korzyść Watch Magic.

skórki

Nie jest ich za dużo, i bym nie powiedziała, że w Huawei Honor / wybór jest zróżnicowany. Ale mają jedną ważną zaletę. Każda ze skórek jest zaostrzona do monitorowania specyficznego wskaźnika (i), czy to puls, tempo, spalone kalorie, czas, wysokość, ciśnienie atmosferyczne, pogoda czy tylko ładny obrazek.

Ja dla siebie wybrałam skórkę „Kręgi” (pierwsze zdjęcie). Nie dlatego, że jest tak podobna do Apple Watch, ale dlatego, że  zbierowo podaje właśnie tą informację którą naprawdę potrzebuje.

Możliwości zegarka

Przegląd Honor Watch Magia: Magiczny kopień-26

Zalety inteligentnego zegarka składają się z dwóch rzeczy - możliwości interfejsu i sprzętu określonego modelu (czujniki, wyświetlane informacje itp.) Oraz możliwości platformy. Z pierwszym w Magic Watch, moim zdaniem, wszystko jest w porządku. Zegarek posiada kompas, timer, stoper, wsparcie dla dziewięciu rodzajów aktywności fizycznej, wyświetlają alerty z dowolnych aplikacji wybranych na smartfonie. Menu jest wygodne i logiczne, z minimalną liczbą elementów podrzędnych, w których się nie zgubisz.

Są dwa niuanse, które wydawały mi się niezbyt wygodne. Pierwszy - inteligentny budzik działa nawet, jeśli już od dawna nie śpisz. Drugi polega na tym, że zegar ma tylko wybrane wartości i jest to równa liczba minut - 1, 3, 5, 10. Prawdopodobnie dla większości zadań jest to wygodne, ale brakowało mi 30-sekundowego interwału.

W części sportowej są dwa tryby biegania (na torze i na ulicy), program treningowy, chodzenie po ulicy, wspinaczka, rower (maszyna do ćwiczeń i jazda na ulicy), pływanie w basenie i stawie (ochrona pozwala nurkować 50 m), triathlon i szkolenie w wolnym trybie. Oznacza to, że zegarek śledzi wszelkie sporty, które mogą zainteresować amatora. A te, które nie są, można śledzić w trybie wolnego treningu.

W trybie treningu zegarek wyświetla domyślnie strefy czasu, kalorii, samo tętno i strefy tętna, więc nie musisz się za każdym razem zastanawiać, jak odpowiednie jest obciążenie. Jeśli wskaźniki osiągają niebezpieczne wartości, zegar ostrzega o tym wibracjami (w ustawieniach można ustawić indywidualne wartości dla stref). W trybach pływania obliczana jest liczba uderzeń dla różnych stylów. Pod koniec treningu wyświetlane są jego wskaźniki - puls, czas, odległość itp. Ponadto szczegóły znajdują się w aplikacji „Zdrowie”. W poniższej galerii - wyszczególniając z aplikacji różne rodzaje działań.

Urządzenie może monitorować sen w trybie automatycznym. Jedną z zalet jest to, że zegarek będzie widział, a nawet nagrywał trochę snu po nocy (poszłam, aby przygotować się do pracy, położyłam się na chwilkę i obudziłam się za pół godziny - aha, wszystko jest nagrywane), policzą czas w każdej fazie snu i podadzą zalecenia dotyczące poprawy. Zalecenia jednak w duchu starego KO. Spośród minusów - tak wygląda typowy raport. Z fazami głębokiego snu przez kilka minut. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, ale ten wynik jest nie tylko mój. I moim zdaniem nie powinno tak być.

Autonomia i szybkie ładowanie

W trybie ciągłego monitorowania pulsu i monitorowania snu True Sleep zegar działa przez kilka dni. Oba tryby zwiększają obciążenie baterii, ale nie wiem na ile. W charakterystykach zadeklarowana praca tygodniową bez ładowania. Najwyraźniej około połowy.

Drugi fajny moment - ładują się bardzo szybko. Wystarczy kilka minut, aby naładować urządzenie przed pójściem do łóżka lub pójściem do pracy (Honor mówi, że 10 minut ładowania wystarczy na 1 dzień). Jest to bardzo gruby plus dla inteligentnych zegarków. Nawiasem mówiąc, sama ładowarka jest na magnesy.

A wady są?

Tak. Odnoszą się one do platformy i nie są aktualne dla wszystkich użytkowników. I można je obejść za pomocą innych aplikacji.

Ograniczone możliwości platformy

Od kilku lat korzystam z aplikacji Samsunga S Health do monitorowania spalonych i uzyskanych kalorii, ale działa ona poprawnie tylko ze smartfonami tej marki. Wsparcie dla innych urządzeń istnieje, ale w rzeczywistości jest tak wiele problemów, że gra nie jest warta kłopotów. Aplikacja „Zdrowie”, z którą współpracuje Honor, działa po S Health wygląda znacznie łatwiejszą. Jest sen, puls, waga, wyświetlanie danych treningowych. Dla każdej sekcji dostępne jest podsumowanie według dnia, tygodnia, miesiąca i roku. Szczegółowe. To wszystko jest dobre i wygodne. Dane z Health można wysłać do Google Fit i My Fitness Pal.

Ale nie ma tu śledzenia odżywiania. W aplikacjach Samsung i Microsoft funkcje te zostały zaimplementowane kosztem bazy danych rozwiązań innych firm - Fat Secret. Ogólnie możesz go pobrać i używać. Ale wtedy albo musisz zduplikować dane treningu, albo połączyć obie aplikacje z Google Fit i używać ją jako główną lub po prostu porównać dane z dwóch usług ręcznie. Lub dodawać dane sportowe do My Fitness Pal. W każdym razie to dodatkowe kłopoty.

Wszystko to nie jest zabójcze i ma prawo istnieć. Dla wielu użytkowników myślę, że nie jest to wcale ważne. Ale moim zdaniem posiadanie sekcji mocy doprowadziłoby oprogramowanie Huawei / Honor do nowego poziomu, gdy użytkownik nie musi nawet szukać rozwiązań konkurencyjnych, przekształciłby go z innej aplikacji sportowej w pełnoprawną platformę. Mam nadzieję, że firma pójdzie tą drogą rozwoju.

Brakowało mi również możliwości ustawienia celu na spalone kalorie. Można je śledzić na kilku skórkach, ale chciałbym mieć osobną opcję. I być może trochę grywalizacji do aplikacji, która zachęci do osiągnięcia regularnych wyników, jest to teraz w Google Fit, na platformie Apple i S Health.

Ograniczone godziny pojemność

Brak muzyki, brak możliwości odbierania połączeń i wiadomości. Nigdy nie chciałem tego wykorzystać, więc dla mnie nie jest to wcale niekorzystne. Ale wierzę, że będą tacy, dla których jest to ważne.

Wnioski

Moim zdaniem Honor Watch Magic jest jednym z tych urządzeń, które należy rozważyć przede wszystkim, jeśli szukasz narzędzia do śledzenia wyników sportowych i gadżetu o uniwersalnym projekcie. Zwłaszcza jeśli powyższe wady nie są dla ciebie istotne. Zegarki wyglądają świetnie, pracują długo, są wystarczająco dokładne w obliczeniach i są silne w życiu. Czego jeszcze potrzebujesz? Chyba że poczekać kilka miesięcy, kiedy cena będzie niższa.

Specyfikacje Inteligentne godzin Honor Watch Magiczne
Wyświetlacz 1,2 cala, 390h390, 326 PPI, AMOLED
wymiary 43x43h10 mm
waga 33 g (bez taśmy)
System operacyjny lite OS
edytor dwurdzeniowy
RAM 16 MB
Wbudowana pamięć 128 MB
sport bieganie, spacery, pływanie, triatlon, darmowe szkolenia
komunikacja Bluetooth 4.2 LE, GPS, Glonass
ochrona 50 m
bateria do 7 dni roboczych

6 powodów, aby kupować Honor Watch Magic:

 • cena;
 • piękny wygląd, wytrzymałe materiały;
 • wiele czujników;
 • dokładne obliczenia i dziewięć rozpoznawanych rodzajuw sportowych;
 • łatwy w obsłudze interfejs i menu nawigacyjne;
 • przyzwoita autonomia i szybkie ładowanie.

{% Urządzenie 420%}

2 powodów, aby nie kupować Honor Watch Magic:

 • Ograniczenia platformy.
 • nie ma sposobu, aby odpowiadać na połączenia i wiadomości.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

 • Przegląd Huawei Watch GT: wytrzymaly SmartWatch z dużą ilością funkcji fitnessu
 • Czy to szczęście, czy to doświadczenia: przegląd Huawei Watch
 • Recenzja Samsung Galaxy Watch: rozwój we właściwym kierunku
 • Recenzja Samsung Galaxy Watch Active: stylowo, sportowo i funkcjonalnie
 • Przegląd Samsung Gear Sport: sportowe uzupełnianie w linii inteligentnych zegarków