7 najlepszych klawiatur mechanicznych na AliExpress

Autor: naragasu | 09.07.2021, 13:41
7 najlepszych klawiatur mechanicznych na AliExpress

Klawiatury mechaniczne mają wiele zalet w stosunku do „braci” membranowych dla osób o dowolnym hobby i zainteresowaniach: ktoś lubi pisać arkusze tekstu, aby ich ręce nie oboliały później, ktoś docenia trwałość urządzenia, a ktoś po prostu lubi charakterystyczny brzęk, który po naciśnięciu wydaje klawisze „mechanik”. Dziś porozmawiamy o dziesięciu modelach klawiatur mechanicznych, które są najbardziej popularne na Aliexpress. Od razu zauważamy, że wiele wiodących światowych marek nie jest reprezentowanych przez markowe sklepy i większość z nich w ogóle nie sprzedaje tam swoich produktów, więc na tej liście nie będzie klawiatur HyperX ani BenQ; być może rzadkie produkty Razer udało się zakraść do Ali przez okna ponurych chińskich sklepów. Ale niektóre z nich mogą pochwalić się znacznie bardziej przystępnymi cenami.

1.  HP GK 100

Będąc jedną z najstarszych marek sprzętu komputerowego na świecie, Hewlett-Packard produkuje prawie wszystko, co wiąże się z komputerowymi urządzeniami peryferyjnymi i oczywiście nie ignoruje także klawiatury mechaniczne. HP GK 100 jest w rzeczywistości archetypową pełnowymiarową mechaniczną klawiaturą, która ma wszystko, czego potrzebujesz za niską cenę: wybór między przełącznikami czarnym, brązowym, niebieskim i czerwonym (nieidentyfikowane odpowiedniki Cone MX, które wizualnie przypominają Outemu), kontrolowane podświetlenie , prosty format. Odróżnia GK 100 od podobnych materiał użyty na górny panel, w tym przypadku jest to metal zamiast zwykłego plastiku. HP GK 100 znajduje się w niższym przedziale cenowym klawiatur mechanicznych

Cena: 30 $. Chcę kupić!

2.  ASUS ROG Strix Flare

Z klawiatury poziomu podstawowego przejdź bezpośrednio na górę. Różowy ASUS ROG Strix Flare, oprócz oryginalnej kolorystyki i obsługi pędzla, również zadowoli kupującego jakością komponentów: klawiatura działa na oryginalnych niemieckich przełącznikach Cherry MX, które stały się rodzajem standardu. W obecności opcji Cherry MX Blue, Brown i Red, czarny, najwyraźniej nie dostarczono, co jest raczej dziwne, biorąc pod uwagę oczywisty nacisk na graczy; ROG Strix Flare oferuje nawet możliwość dodania własnego lub zespołowego logo do klawiatury na specjalnie wyróżnionym obszarze. Klawiatura ma również specjalne klawisze do kontrolowania głośności multimediów i dźwięku, wbudowaną pamięć i szerokie możliwości tworzenia makr, a także system podświetlenia Aura Sync.
Wartuje cała ta przyjemność nie zbyt tanio.

Cena: $ 290. Chcę kupić!

Kup na Allegro.pl

Kup na Amazon

3.  Redragon K585 Diti

Redragon K585 DITI to nie pełnoprawna klawiatura, ale raczej gadżet do gier przypominający klasyczne Razer Nostromo i Orbweaver, to klawiatura z 42 klawiszy pod lewą ręką na przełącznikach Outemu. Dwa potężne programowalne klawisze po prawej stronie służą do obsługi kciuka i, najprawdopodobniej, dla graczy będą odgrywać tę samą rolę, jaką spacja odgrywa w konwencjonalnych klawiaturach. Istnieje wsparcie dla pędzli na uchwytach magnetycznych. Wybór właśnie przełączników Blue a nie jest specjalnie stworzonych dla graczy Black lub Red dla urządzenia do gier jest dość dziwny  (Outemu robi oba warianty), ale popularność Redragon K585 sugeruje, że ten wybór wydaje się opłacony.

Cena: $ 39. Chcę kupić!

Kup na Amazon

4.  Ajazz AK33

Po tym, jak Ajazz wypuścił pierwszą wersję AK33 i natychmiast przyczepił jej cenę w 50 USD, firma szybko zdała sobie sprawę, że trudno będzie konkurować, i szybko narobiła tańsze wersje: Ajazz AK33 można kupić w kilku wersjach, a cena jest za niektóre prawie połowa pełnej wersji. Nie potrzebujesz kolorowego podświetlenia RGB? Proszę, oto zwykła wersja. Nie potrzebujesz nawet zwykłej? Oto wersja bez podświetlenia. Chcesz nowe, ulepszone osłony klawiszy? Łatwo, za dodatkową opłatę! Ajazz twierdzi, że ich klawiatura została zaprojektowana specjalnie dla graczy, a możliwość wyboru czarnych przełączników to potwierdza, ale ogólny projekt sugeruje, że klawiatura jest odpowiednia dla miłośników minimalizmu: twórcom udało się maksymalnie wykorzystać powierzchnię klawiatury, dzięki czemu AK33 wygląda bardzo kompaktowo. Koszt tej klawiatury różni się w zależności od wersji, najbardziej podstawowy AK33 „bez niczego” kosztuje 25 USD, podczas gdy pełna wersja z podświetleniem i ulepszonymi klawiszami kosztuje 41 USD.

Cena: od $ 25 do $ 41  Chcę kupić!

Kup na Allegro.pl

Kup na Amazon

5.  Motospeed K87S

Chińska firma Motospeed ugruntowała swoją pozycję na budżetowym rynku mechanicznych klawiatur od 2008 roku i wciąż jest na szczycie pod względem sprzedaży. Dzisiejszym przedstawicielem w naszym topie jest K87S, „skrócona” wersja klasycznego K87. Ta klawiatura jest wykonana ze stopu aluminium i jest wyposażona w przełączniki Outemu, oczywiście nie Cherry MX, ale także nie bez nazwy. Przezroczyste znaki na klawiszach są bardzo wygodne - z włączonym podświetleniem (ma bardzo szerokie opcje dostosowywania w K87S), jest bardzo wygodny do pracy i zabawy w dowolnym świetle. Ponadto, anty-hosting działa na wszystkich klawiszach, to znaczy, gdy kilka klawiszy zostanie naciśniętych jednocześnie, wszystkie zostaną zarejestrowane przez system bez stwarzania problemów: funkcja, która jest dość powszechna w nowoczesnych klawiaturach, ale często ma ograniczoną liczbę klawiszy.

Cena: $ 41. Chcę kupić!

Kup na Allegro.pl

Kup na Amazon

6.  Razer przez Blackwidow

Jedna z rzadkich popularnych marek do gier prezentowanych na AliExpress, ale niestety bez sklepu firmowego Razer słynie z własnych przełączników do kluczy. A chłopaki tak bardzo chcieli być jak najmniej kojarzeni z Cherry MX, że nawet odeszli od tradycyjnych czerwonych i niebieskich nazw, zamiast tego mają Razer Green, Orange i Yellow; w tej chwili w sklepie pozostał tylko Orange, co można porównać z Cherry MX Red - „ciche” klawisze dostosowane specjalnie dla graczy bez charakterystycznego tępego kliknięcia. Technologia Instant Trigger zapewnia użytkownikom Razer Blackwidow minimalny luft pomiędzy naciśnięciami klawiszy i reakcjami, a oprogramowanie Razer Synapse ułatwia ponowne przypisywanie klawiszy i tworzenie makr.
Oczywiście Razer to przede wszystkim marka, więc cena Blackwidow jest raczej wysoka.

Cena: $ 150. Chcę kupić!

Kup na Allegro.pl

Kup na Amazon

7.  MeToo Zero

Pozdrówmy lidera sprzedaży z tej listy: we wskazanym sklepie Metoo Zero, we wszystkich trzech modyfikacjach, X51, X80 i X52, sprzedano już ponad 10 000 egzemplarzy. Podobnie jak w przypadku klawiatury Ajazz, możesz wybrać model bez podświetlenia, z podświetleniem monochromatycznym lub mieszanym; ponadto możesz wybrać Metoo Zero w opcji 104 lub 87 klawiszy, w zależności od tego, czy potrzebujesz klawiatury numerycznej. Warto jednak zauważyć, że w modelu bez podświetlenia anty-hosting jest bardzo ograniczony i, na przykład, kombinacja klawiszy Ctrl-Shift nie będzie działać ze wszystkimi klawiszami. Droższy model obsługuje pełny program anty-hostingowy i te ograniczenia go nie dotyczą. Najbardziej oczywistym plusem Metoo Zero jest cena: w zależności od wybranego modelu wyniesie ona od 20 do 29 USD, co czyni tę klawiaturę jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji dla graczy o ograniczonym budżecie.

Cena:  od 20 $ do $ 29. Chcę kupić!

Kup na Allegro.pl

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej