Recenzja ASUS ROG Phone 5: mistrz republiki
ASUS ROG Phone 5 okazał się bardzo ciekawym, flagowym smartfonem. Jako model dla zapalonych graczy jest świetny: najwyższa możliwa wydajność z różnymi profilami pracy, elegancki duży ekran z częstotliwościami odświeżania do 144 Hz, dodatkowe oprogramowanie do gier, spersonalizowane wyzwalacze ultradźwiękowe i akcesoria. Doskonała jakość dźwięku, zarówno z głośników stereo, jak i słuchawek. A także duża bateria z bardzo szybkim ładowaniem. A do tego bardzo oryginalny design i podświetlane RGB logo linii gier Republic of Gamers. Oczywiście to wszystko jest fajne, ale niektóre z tych żetonów będą interesujące tylko dla graczy. Jednocześnie „przeciętny” użytkownik byłby bardziej zainteresowany zakupem smartfona z aparatem z najwyższej półki i ochroną przed kurzem i wodą. Czego ASUS ROG Phone 5 nie może zaoferować. W Polsce smartfon pojawi się w sprzedaży mniej więcej w drugiej połowie maja. Ostateczna cena również nie jest jeszcze dostępna, ale możesz liczyć na 4500 złotych.
Najlepszy smartfon do gier ASUS ROG Phone 5 ma wszystko, czego potrzebują gracze: duży ekran z częstotliwością odświeżania 114 Hz, dodatkowe przyciski wyzwalające i wygodne menu gry, a boczne złącze USB typu C umożliwia ładowanie baterii w orientacji poziomej podczas rozrywki. Przetestowaliśmy standardowy model z logo RGB z tyłu. Wersje Pro i Ultimate mają zamiast tego pełny wyświetlacz PMOLED.
ASUS ROG Phone 5
6 powodów, dla których warto kupić ASUS ROG Phone 5:
- najwyższa możliwa wydajność;
- doskonały ekran AMOLED o częstotliwości odświeżania 144 Hz;
- perfekcyjna jakość dźwięku, zarówno w słuchawkach, jak i z głośników stereo;
- wyzwalacze ultradźwiękowe, mnóstwo dodatkowych funkcji i akcesoriów do gier;
- długa żywotność baterii i bardzo szybkie ładowanie;
- Niezwykły i ciekawy design.
3 powody, aby nie kupować ASUS ROG 5:
- potrzebujesz smartfona z bardziej zaawansowanymi aparatami;
- obudowa nie jest chroniona przed kurzem i wilgocią;
- za tę samą cenę są konkurenci o porównywalnej wydajności, ale bez chipów do.
Szybki przegląd:
- Co jest w pudełku?
- Jak wygląda ASUS ROG Phone 5
- Czy ekran jest wystarczająco dobry?
- Jakie są sposoby odblokowania?
- A co z wydajnością, pamięcią, autonomią?
- Informacja o grach?
- Jaki poziom jakości ma dźwięk?
- Czy interfejs jest przyjazny dla użytkownika?
- Aparaty w ASUS ROG Phone 5?
- Podsumowanie
Co jest w pudełku?
Ostatnio nie ma wiele do powiedzenia na temat opakowania i kompletu smartfonów. W każdym razie nic dobrego: żadnych bonusów, a zasilacze i słuchawki są usunięte. ASUS ROG Phone 5 jest pod tym względem bardzo zaskoczył. Firma kreatywnie podeszła do kwestii zestawu smartfona. Zapakowany jest w piękne czarne pudełko, które otwiera się typem „książeczka”. Wewnątrz można zobaczyć czarno-biały komiks autorstwa Akiry. Gdy smartfon jest włączany po raz pierwszy, użytkownik jest proszony o skierowanie aparatu na obrazy. Dzięki rzeczywistości rozszerzonej obrazy „ożywają”, użytkownik ogląda mały film, po którym ponownie proponuje się wybór wirtualnego awatara za pomocą rozszerzonej rzeczywistości: wirtualne maski nakładane są na prawdziwą twarz właściciela.
Ale przejdźmy do zestawu. Oprócz samego smartfona pudełko zawiera nietypowo ukształtowany „nieszczelny” plastikowy zderzak, bardzo efektowny zasilacz 65 W, kabel Type-C w oplocie z tkaniny, zapasową wtyczkę do złącz bocznych, spinacz do papieru do wysuwania tacka, komplet naklejek i dokumentacja.
Opcjonalna chłodnica zewnętrzna dostarczana jest oddzielnie:
Jak wygląda ASUS ROG Phone 5?
ASUS ROG Phone 5 wygląda bardzo oryginalnie. O ile to możliwe we współczesnych realiach. Jest duży i bardzo ciężki: 238 g to nie żart. Korpus wykonany jest ze szkła i metalu. Z przodu jest duży ekran z zaokrąglonymi rogami i bez wycięć. Firma ASUS zdecydowała się nie zabierać przestrzeni użytkowej graczom. Jednocześnie szczeliny pod i nad ekranem zostały wykonane absolutnie symetrycznie, dzięki czemu prezentuje się bardzo estetycznie. Nad ekranem znajduje się szerokie gniazdo głośników, przedni aparat i (!) Wskaźnik LED, którego dawno nie było w smartfonach. Pod ekranem znajduje się podobny slot na drugi głośnik. Ramka jest bardzo cienka po bokach. A cały przedni panel jest pokryty szkłem o lekko zaokrąglonych krawędziach. Producenci lubią nazywać to 2.5D.
Rama jest masywna, wykonana z metalu. Jest czarna, niezależnie od opcji kolorystycznej smartfona. Po prawej stronie mamy znajome przyciski zasilania i regulacji z niebieskimi akcentami po bokach (dla czarnej wersji myślę, że są czerwone), a także grawerowanie po obu stronach, co wskazuje na lokalizację wyzwalaczy ultradźwiękowych.
Na górnej krawędzi ciekawy jest tylko dodatkowy mikrofon.
Po lewej stronie jest też coś zaskakującego. Smartfon ma dwa porty Type-C: drugi znajduje się po prostu po lewej stronie, dzięki czemu wygodnie jest jednocześnie grać i ładować urządzenie. W pobliżu znajdują się styki do podłączenia zewnętrznej chłodnicy AeroActive Cooler 5. Złącze i styki są zakryte zdejmowaną gumową nasadką, a obok niej znajduje się drugi mikrofon (ogólnie telefon ma ich 4). Taca znajduje się po tej samej stronie. Jest ciekawie zaprojektowany w formie kanciastej niebieskiej wstawki. Sama taca obsługuje tylko instalację dwóch kart SIM. Nie było miejsca na MicroSD.
Dół - USB Type-C i standardowe gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które stało się rzadkim gościem we flagowych smartfonach. Jakość dźwięku w ASUS ROG Phone 5 zostanie szczegółowo omówiona później.
Tylny panel jest szklany, z nietypowym geometrycznym wzorem, małymi ozdobnymi napisami i logo linii Republic of Gamers. Oczywiście z konfigurowalnym oświetleniem. A co bez tego w topowym smartfonie do gier? Do naszej recenzji trafiła biała wersja smartfona z niebieskimi akcentami. Wygląda ciekawie i nietypowo. Niestety do Polski trafi tylko czarna wersja z czerwonymi akcentami. Tak, też jest dobra, ale połączenie czerni i czerwieni jest już bardzo nudne w gadżetach do gier.
Tylna kamera również ma nietypowy kanciasty kształt i zawiera trzy moduły, kolejny mikrofon i lampę błyskową LED.
ASUS ROG Phone 5 wygląda niecodziennie i dość oryginalnie, jak przystało na urządzenie do gier. Warto dodać, że smartfon okazał się duży: 172,8x77,3x10,3 mm i waży 238 g. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że większość nowoczesnych flagowych smartfonów ma zabezpieczenie przed kurzem i wilgocią. Niestety ROG Phone 5 do nich nie należy. Choć wciąż trochę odstaje od większości „masowych” flagowców.
Czy ekran jest wystarczająco dobry?
ASUS ROG Phone 5 jest wyposażony w tak zwany wyświetlacz E4 AMOLED, który jest produkowany przez firmę Samsung specjalnie dla tego smartfona. Ma przekątną 6,78 cala i nie ma całkiem zwykłej rozdzielczości 2448 × 1080, podczas gdy proporcje to są 20,4: 9. Obiecują maksymalną jasność w trybie automatycznym 800 cd/m2 i szczytową 1200 cd/m2. Istnieje wsparcie dla HDR10 +. Pod względem szybkości jest to jeden z najszybszych (jeśli nie najszybszy) ekranów smartfonów na rynku. Częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz, szybkość odpowiedzi 1 ms, opóźnienie wejścia 24,3 ms, a częstotliwość odpytywania czujnika 300 Hz.
W ustawieniach jest mnóstwo wszystkiego: Always on Display, skala, rozmiar i typ czcionki, kilka trybów wyświetlania kolorów, tryb nocny, DC Dimming 2.0 (redukcja migotania przy niskiej jasności, działa tylko przy 60 Hz) i częstotliwość odświeżania. Istnieją trzy tryby: 60, 120 i 144 Hz. Warto zauważyć, że 120 Hz jest dostępne w trybie X, ale nie 144 Hz.
Pod względem jasności i jakości obrazu w ogóle nie ma żadnych skarg na ASUS ROG Phone 5. A także płynność pracy: wszystkie animacje wyglądają po prostu świetnie. Kąty widzenia są maksymalne, ale pod pewnym kątem biały kolor daje odrobinę zielonkawego odcienia. Co, ogólnie rzecz biorąc, jest zjawiskiem znanym dla AMOLED z układem subpikseli Diamond PenTile. Najprawdopodobniej jest to schemat zastosowany na wyświetlaczu. W trybie „Natural” z ręcznym sterowaniem maksymalna jasność wynosiła 482,347 cd/m2. Gama kolorów jest znacznie szersza niż sRGB, zauważalny jest nadmiar niebieskiego i niewielki brak czerwieni. Ekran przechodzi w zimne odcienie. Chociaż, jeśli chcesz, możesz użyć ręcznego ustawienia temperatury barwowej i skorygować na własne potrzeby.
W trybie „Cinematic” maksymalna jasność jest nieco niższa: 463,594 cd/m2. Jednocześnie gama kolorów jest również szersza niż sRGB, ale odwzorowanie kolorów jest znacznie bliższe wskaźnikom referencyjnym:
W trybie „Normalnym” maksymalna jasność jest prawie taka sama: 463,157 cd/m2, ale gama kolorów jest zbliżona do sRGB:
Porównanie z innymi modelami:
Nazwa urządzenia | Jasność pola białego cd/m2 | Jasność pola czarnego cd/m2 | Kontrast |
---|---|---|---|
ASUS ROG Phone 5 | 482.347 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S21+ | 437.906 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S21 | 432.854 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S20 Ultra | 408.388 | 0 | ∞ |
Sony Xperia 1 | 394.97 | 0 | ∞ |
Huawei P30 Pro | 447.247 | 0 | ∞ |
Samsung Galaxy S10 | 378.72 | 0 | ∞ |
Jakie są sposoby odblokowania?
Zestaw biometrycznych środków rozpoznawania właściciela jest standardem dla nowoczesnych flagowych (i nie tylko) smartfonów. Rozpoznawanie twarzy za pomocą przedniego aparatu i ekranowego skanera linii papilarnych. Stosowany jest optyczny, oświetla palec podczas skanowania. Działa w ASUS ROG Phone 5 bardzo szybko i bezbłędnie. W każdym razie podczas użytkowania nie doszło do przerw w zapłonie. A prędkość jest porównywalna do konwencjonalnych pojemnościowych.
Rozpoznawanie twarzy działa podobnie jak w innych modelach: w dobrym świetle działa dość szybko, ale skaner jest nadal szybszy.
A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i autonomią?
Wewnątrz telefonu ASUS ROG Phone 5 zainstalowany jest nowy, najwyższej klasy procesor Qualcomm Snapdragon 888. Chociaż nie można oczekiwać niczego innego od flagowego smartfona do gier. Jest to ośmiordzeniowy procesor 5nm, który zawiera jeden Kryo 680 przy 2,84 GHz, 3xKryo 680 przy 2,42 GHz i 4xKryo 680 przy 1,8 GHz. Za akcelerator graficzny odpowiada Adreno 660. Strona producenta podaje, że Snapdragon 888 uzyskał wzrost wydajności procesora o 25% i GPU o 35% w porównaniu do swojego poprzednika. Ilość pamięci RAM w naszej próbce wynosiła 16 GB, zastosowano szybki LPDDR5, dysk to 256 GB UFS 3.1. Nie ma więc powodu, by wątpić w wydajność smartfona. Właściwie testy potwierdzają, że smartfon jest obecnie jednym z najbardziej produktywnych z istniejących.
SoC znajduje się w ASUS ROG Phone 5 pośrodku korpusu smartfona, a baterie są po bokach. Za chłodzenie odpowiada komora parowania i wkłady grafitowe. W praktyce ten system chłodzenia GameCool 5 (jak nazywa go ASUS) wykonuje świetną robotę. Test obciążeniowy CPU Throttling Test pokazał, że nawet przy długotrwałym obciążeniu szczytowym procesor nie przegrzewa się, a wydajność może czasami spaść dosłownie o kilka procent, co jest doskonałym wskaźnikiem dla tak potężnego smartfona. Ale “ciało” jest ogrzewane w tym samym czasie. Nie tyle, że smartfon był niewygodny w użytkowaniu, ale namacalny. W przypadku długich sesji grania dostępna jest zewnętrzna chłodnica AeroActive Cooler 5. Mówi się, że obniża ona temperaturę obudowy o 10-15°.
Bardzo zadowolony jest również zestaw interfejsów bezprzewodowych. Smartfon obsługuje Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e 2,4 GHz, 5 GHz i 6 GHz. To jeden z pierwszych smartfonów obsługujących standard 6e. Smartfon ma wiele anten i wykorzystuje technologię HyperFusion do jednoczesnego łączenia się z różnymi sieciami. Dzięki „świeżym” routerom smartfon naprawdę wykazuje bardzo wysoką i stabilną prędkość połączenia. Jest Bluetooth 5.2 LE z obsługą kodeków aptX HD, aptX Adaptive i LDAC, a także moduł i NFC do płatności zbliżeniowych. W przypadku połączenia przewodowego używany jest jeden szybki port USB Type-C 3.2 Gen 1, a drugi jest prostszy: USB Type-C 2.0. Obsługiwane globalne systemy pozycjonowania GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, QZSS, GNSS.
Smartfon zasilany jest przez parę akumulatorów o pojemności 3000 mAh każdy. Ostatnio dość powszechna praktyka. Co między innymi pozwala nie „zabijać” baterii tak szybko przy szybkim ładowaniu. Nawiasem mówiąc, obsługiwane jest szybkie ładowanie Power Delivery 3.0, Quick Charge 5 o mocy 65W. W zestawie odpowiedni zasilacz. Według osobistych pomiarów pełne naładowanie zajmuje około 50 minut. 70% w pół godziny. Żywotność baterii w dużym stopniu zależy od czasu spędzonego na graniu w gry. Biorąc pod uwagę, że jest to smartfon do gier, przyszli właściciele będą oczywiście spędzać dużo czasu na graniu w gry. W trybie „normalnym” z paczką poczty, czatowaniem w komunikatorach, około 20 minutami rozmów, około godziny gier itp. Mój smartfon wytrzymał półtora dnia. Dla aktywnych graczy myślę, że ta liczba będzie się zmniejszać do dnia. Co jest bardzo dobre, biorąc pod uwagę wydajność i funkcje smartfona. Ładowanie bezprzewodowe nie jest obsługiwane.
Informacja o grach?
W przypadku gier ASUS ROG Phone 5 dostarczane jest narzędzie Armoury Crate, które zawiera wszystkie zainstalowane gry, dla każdej można utworzyć osobny skrypt ustawień. Ponadto istnieją różne ogólne tryby działania: z naciskiem na wydajność, czas działania i tak dalej. Każdy można poprawić. Osobno warto zaznaczyć, że istnieje zakładka, w której można filtrować gry dostępne w Google Play według obsługi gamepada, wysokiej częstotliwości odświeżania i tak dalej.
Dodatek Game Genie w grze ma szereg dodatkowych ustawień, począwszy od blokowania połączeń, powiadomień, przyspieszania smartfona (czyszczenie pamięci i rozładowywanie innych aplikacji), a skończywszy na ustawieniu tych wyzwalaczy ultradźwiękowych, a także dodatkowych przycisków na chłodnica zewnętrzna.
Gry działają głównie na maksymalnych ustawieniach z maksymalnym obsługiwanym poziomem FPS. Call of Duty Mobile utrzymuje stabilne 60 FPS, podobnie jak Asphalt, Shadowgun - 120 FPS. PUBG - 40 FPS (najwyraźniej - zablokuj dostępne ustawienia). Wyjątkiem jest Genshin Impact: 35-40 FPS.
Jeśli chodzi o wyzwalacze ultradźwiękowe, możesz dosłownie przypisać im dowolną akcję. Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z nich jest wygodne, ale przyzwyczajenie się do nich zajmuje trochę czasu: na początku po prostu zapominasz o ich istnieniu. A także dodatkowe przyciski na lodówce. Sam cooler jest wykonany bardzo wygodnie: nie koliduje ze zwykłym uchwytem, natomiast spód ma zarówno Type-C do ładowania, jak i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, dzięki czemu kabel nie przeszkadza w grze. Z tyłu składana nogawka, dzięki Tutaj możesz po prostu ustawić smartfon pod kątem i obejrzeć film.
Jaki poziom jakości ma dźwięk
Zwykle w nowoczesnych smartfonach nie ma wiele do powiedzenia na temat dźwięku. ASUS ROG Phone 5 pod tym względem potrafi zaskoczyć. Dotyczy to zarówno głośników, jak i dźwięku w słuchawkach. Smartfon odtwarza dźwięk stereo za pomocą dwóch symetrycznych głośników o wymiarach 12x16 mm każdy. W każdym z nich zastosowano wzmacniacz monofoniczny Cirrus Logic CS35L45 z technologią Dirac. To chyba jeden z najgłośniejszych i najwyższej jakości głośników w smartfonach, jakie kiedykolwiek słyszałem. Występuje nawet pewna ilość niskich częstotliwości, co jest niezwykle rzadkie.
ASUS ROG Phone 5 ma standardowe gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, które nie było dostępne w poprzednim telefonie ROG. Co więcej, ASUS zadbał również o jakość dźwięku. Używany DAC ESS SABRE ES9280AC Pro ze wzmacniaczem klasy G ESS Sabre i autorską technologią HyperStream II QUAD DAC. Oczywiście smartfon ma certyfikat Hi-Res Audio. Moc wyjściowa wystarcza do „przetaktowania” nawet ciasnych słuchawek o wysokiej impedancji. Jakość dźwięku jest również bardzo przyjemna. Narzędzie Dirac Audio Wizard z ustawieniami wstępnymi i korektorem służy do konfiguracji.
Czy interfejs jest przyjazny dla użytkownika?
ASUS ROG Phone 5 działa w systemie operacyjnym Android 11 z interfejsem ROG. Chociaż w rzeczywistości istnieje bardzo niewiele różnic funkcjonalnych w stosunku do „czystego” Androida. Główna część zmian dotyczyła oprawy graficznej utrzymanej w jasnym stylu „gamerskim”. W tym tapety, ikony i tak dalej. Wstępnie zainstalowane są trzy motywy: dwa „do gier” i jeden klasyczny dla tych, którzy lubią bardziej neutralny wygląd Androida. Możliwe jest wyładowanie wszystkich aplikacji na komputery stacjonarne lub włączenie osobnego menu aplikacji. Siatkę ekranu można dostosować, kurtyna ma standardowy wygląd.
W systemie można wybierać między nawigacją za pomocą gestów lub przycisków. Ponadto istnieje wiele dodatkowych gestów, które ułatwiają pracę ze smartfonem. W tym uruchamianie aplikacji poprzez rysowanie gestów na ekranie.
Menedżer aplikacji i tryb podwójnego okna są zaimplementowane w standardowy sposób, bez niespodzianek.
W przypadku zastosowań magazynowych istnieje również minimum, tylko najbardziej potrzebne. Menedżer plików, aplikacja do przesyłania danych między smartfonami, czyszczenie pamięci, kalkulator i dyktafon.
Aparaty w ASUS ROG Phone 5
Kamery nie są priorytetem w smartfonach do gier, a ASUS ROG Phone 5 nie jest wyjątkiem od tej reguły. W rzeczywistości zestaw aparatów z ASUS ROG Phone 3 przeniósł się do smartfona i jest nieco gorszy od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni we współczesnych flagowych smartfonach. Z tyłu jest potrójny aparat. Głównym modułem jest 64-megapikselowy Sony IMX686 z matrycą o wielkości 1 / 1,73 ", aperturą f / 1,8, wielkością piksela 0,8 µm i autofokusem z detekcją fazową. Oczywiście wykorzystywany jest znany już schemat łączenia 4 subpikseli w jeden (Quad Bayer), w efekcie otrzymujemy obrazy o rozdzielczości 16 MP. Nie ma stabilizacji optycznej. Główny aparat wspomaga ultraszerokokątny 13-megapikselowy aparat o kącie widzenia 125 ° i przysłonie f / 2.4. Trzeci moduł to 5-megapikselowa przysłona makro o wartości f / 2.0. Brak aparatu teleobiektywowego, zoom - tylko poprzez kadrowanie z głównego aparatu. Przedni aparat - 24 megapiksele. Aplikacja aparatu ma znaną karuzelę trybów, z głównymi ustawieniami wyświetlanymi na ekranie głównym, w tym lampą błyskową, współczynnikiem proporcji, trybem HDR i tak dalej. Dodatkowe tryby to makro, profesjonalny (z ustawieniami ręcznymi) i noc. Chociaż ten ostatni jest automatycznie włączany w trybie fotograficznym, jeśli to konieczne.
Jakość zdjęć aparatem głównym jest bardzo rozsądna. Odwzorowanie szczegółów i kolorów przy wystarczającym oświetleniu są na dobrym poziomie. W nocy szczegółowość spada, ale nie ma szczerego zamętu, w końcu algorytmy oprogramowania bardzo dobrze się „wyciągają”.
Aparat ultraszerokokątny jest nieco gorszy w słabym świetle niż aparat główny. Ale robienie przyzwoitych zdjęć jest również całkiem możliwe.
Aparat makro - można się nim pobawić, ale trudno go nazwać bardzo użytecznym. Nie ma oczywiście autofokusa, więc trzeba „wybierać focus” ręcznie. Ale 5 MP jest już lepsze niż 2 MP, jak większość smartfonów z aparatami makro:
Podsumowując: trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o telefonie ASUS ROG 5.
- ASUS ROG Phone 5 to jeden z najpotężniejszych smartfonów na rynku.
- Ma wspaniały ekran AMOLED 144 Hz.
- Smartfon ma dodatkowe konfigurowalne wyzwalacze ultradźwiękowe i kilka dodatkowych ustawień gry.
Dane techniczne ASUS ROG Phone 5 | |
---|---|
Wyświetlacz | AMOLED, 6.78 дюйма, 2448x1080 (соотношение сторон 20.4:9), 395 ppi, HDR10+, 144 Гц, Gorilla Glass Victus |
Wymiary | 172,8x77,3x10,3 mm, |
Waga | 238 g |
Procesor | 64-bitowy 5-nm Qualcomm Snapdragon 888, 1xKryo 680, 2,84 GHz, 3хKryo 680 2,42 GHz, 4хKryo 680 1,8 GHz, grafika Adreno 660 |
Pamięć RAM | 8/12/16 GB |
Pamięć Flash | 256 GB UFS 3.1 |
Aparat | 64 MP (f / 1.8, 26 mm EGF, 1 / 1,73 ", 0,8 µm, PDAF) ultraszerokokątny 13 MP (f / 2.4, 11 mm EGF, 125 °) Makro 5 MP wideo 8K przy 30 kl./s , 2160p przy 30/60 kl./s, 1080p przy 30/60/240 kl./s, 720p przy 960 kl./s Przednia kamera: 24 MP f / 2,5 |
Technologie bezprzewodowe | Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac/6e (2.4, 5, 6 GHz), Bluetooth 5.2 LE, NFC |
GPS | GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO |
Bateria | 6000 mAh, niewymienna; ładowanie przewodowe: 65 W |
System operacyjny | Android 11 + ROG UI |
Karta SIM | 2хNanoSIM |
Opcjonalny | optyczny skaner linii papilarnych na ekranie, głośniki stereo, wyzwalacze ultradźwiękowe, podświetlenie |