10 najlepszych słuchawek-TWS, które dopasują się do każdego budżetu

Autor: Bogdan Czub | 15.02.2022, 10:59
10 najlepszych słuchawek-TWS, które dopasują się do każdego budżetu

Firma Apple dała “zielone światło” wyścigowi bezprzewodowych słuchawek pod koniec 2016 roku, a potem się zaczęło, teraz dziesiątki (jeśli nie setki!) firm produkują urządzenia dla tej dochodowej niszy w szerokim przedziale cenowym (w zależności od właściwości technicznych, marki, jakości, wzornictwie). Słuchawki TWS nie wymagają połączenia przewodowego, dwa moduły (prawy i lewy) tworzą mikro system stereo do porządnej muzyki i rozmów telefonicznych. Ponadto istnieje również możliwość korzystania z nich w trybie monofonicznym z dwoma urządzeniami jednocześnie. Słuchawki są wyposażone w specjalne etui/pudełko, które umożliwia ich ładowanie; niektóre modele o zwiększonej pojemności baterii mogą również ładować smartfona pełniąc funkcję power banku. Uważa się, że obecnie najbardziej zaawansowaną i wydajną technologią jest Qualcomm TrueWireless Stereo, która charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii i oszczędnością czasu koniugacji/łączenia.

Według firmy analitycznej Strategy Analytics w 2020 roku sprzedano na całym świecie ponad 300 milionów par słuchawek TWS. A to o 90% więcej niż w 2019 roku. Specjaliści zwracają uwagę, że choć Apple utrzymuje pozycję lidera, konkurencja na rynku wzrasta. Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znalazły się wszystkie główne marki smartfonów, w tym Xiaomi, Samsung, Huawei, Realme i Oppo. Wraz z tym pojawiło się wiele słuchawek bezprzewodowych w cenie porównywalnej z ceną modeli przewodowych z przedziału 17-25 USD (najwyraźniej nie ma sensu kupować ich taniej). Ponadto gniazda audio 3,5 mm stają się coraz mniej powszechne w smartfonach, co zachęca użytkowników do zakupu modeli bezprzewodowych. Wybraliśmy dla Ciebie najpopularniejsze i najciekawsze słuchawki z AliExpress i lokalnych sklepów.

Najlepsze słuchawki:

Sony WF-1000XM3

Technologiczne true wireless słuchawki z redukcją szumów

Czysty dźwięk, doskonała żywotność baterii i wysokiej jakości redukcja szumów sprawiają, że Sony WF-1000XM3 jest interesującym kandydatem do zakupu, szczególnie biorąc pod uwagę obniżkę ceny. Z mankamentów możemy jedynie zwrócić uwagę na niezbyt małe rozmiary słuchawek i nieporęczny ładujący etui (w czarnej wersji też szybko pokrywa się odciskami palców, ale w sprzedaży jest też wersja beżowa). Jako bonus dostępna jest aplikacja z możliwością “elastycznej “konfiguracji słuchawek.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl
Sony WF-1000XM3 optymalny wybór

Apple AirPods Pro

Najlepsze słuchawki-TWS dla pracy w ekosystemie Apple

Apple dodał do swojego flagowego modelu aktywną redukcję szumów i tryb przezroczystości (który jest szczególnie dobry). Jednocześnie słuchawki pozostają dość kompaktowe, a etui nadal mieści się w małej kieszeni dżinsów. Twórcy zaimplementowali wygodne przełączanie między wieloma urządzeniami, ale ponieważ działa to tylko z technologią Apple, użytkownicy Androida powinni rozważyć inne alternatywy.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl
Apple AirPods Pro dla iPhone

Samsung Galaxy Buds Pro

Świetny zestaw słuchawkowy do muzyki i rozmów

Galaxy Buds Pro są w pełni naładowane nowoczesnymi technologiami, od aktywnej redukcji szumów po czujnik przewodnictwa kostnego (odpowiedzialny za wykrywanie głosu użytkownika). Słuchawki mają po dwa nadajniki, a słuchawki działają bardzo dobrze. Tyle tylko, że model nie pasuje do każdego ucha. W smartfonach Samsung można dodatkowo włączyć dźwięk przestrzenny z Dolby Head Tracking.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl
Samsung Galaxy Buds Pro najlepszy design

Huawei FreeBuds Pro

Fajny dźwięk i łatwe sterowanie

Huawei Freebuds Pro obsługuje gesty regulacji głośności, dzięki czemu użytkownik nie musi ponownie wyjmować smartfona z kieszeni. Zestaw słuchawkowy odznacza się wysokiej jakości dźwiękiem i może jednocześnie współpracować z dwoma urządzeniami (bez przywiązania do marki). Huawei niedawno wprowadził wersję swojej aplikacji Ai Life na iOS, a teraz wszystkie ustawienia redukcji szumów są dostępne na iPhonie.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
Huawei FreeBuds Pro poważny konkurent

Huawei FreeBuds 3i

Brzmią “drożej” niż kosztują

Huawei FreeBuds 3i zapewniają dobry dźwięk, obsługują aktywną redukcję szumów, a dzięki najnowszym wersjom oprogramowania obsługują również tryb przezroczysty. Jeśli dla Ciebie nie stanowi problemu brak ładowania bezprzewodowego i dodatkowych funkcji, takich jak łączność wielostanowiskowa, przepłacanie za droższe modele nie ma sensu. Frustrujące jest jedynie szybkie rozładowanie baterii w trybie czuwania. Jeśli nie planujesz używać słuchawek codziennie, ale od czasu do czasu, nie jest to najlepsza opcja.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
Huawei FreeBuds 3i klasa średnia

Anker Soundcore Life P2

Wygodny z dobrym dźwiękiem i mikrofonami

Dobry wybór dla tych, którzy nie chcą już mieć tanie słuchawki-TWS i nie są gotowi pogodzić się z ich minusami. Anker Soundcore Life P2 dają zrównoważony dźwięk, dobrze eliminują hałas w trybie rozmowy i działają przez długi czas bez ładowania. Do plusów zaliczamy również wyższą klasę ochrony przed wilgocią IPX7 oraz mechaniczne przyciski bez fałszywych naciśnięć. A jeśli nie chcesz czekać na dostawę przesyłki z Chin, w naszych sklepach sprzedajemy nieco uproszczony model Soundcore Life Note.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
Anker Soundcore Life P2 solidny zestaw słuchawkowy

OnePlus Buds Z

Tylko najważniejsze

Drugi zestaw słuchawkowy TWS firmy jest skierowany do segmentu budżetowego. I choć nie ma tu przytłaczającej konkurencji, to OnePlus Buds robią dobre wrażenie. Brzmią porządnie, potrafią wstrzymać muzykę przy wyjmowaniu jednej ze słuchawek, a także zapewniają dobrą transmisję mowy w niezbyt hałaśliwych warunkach. W tym celu można im wybaczyć kontrolę tylko przez dwukrotne dotknięcie czujnika.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
OnePlus Buds Z najlżejsze słuchawki

Anker Soundcore Life Dot 2

Słuchawki TWS z fantastyczną autonomią

Anker Soundcore Life Dot 2 nie tylko mogą pracować do 8 godzin - etui zawiera potężną baterię, która zapewnia do 12 doładowań słuchawek. To ponad 100 godzin odtwarzania! Dziwne, że Anker nie dodała portu USB do zasilania innych gadżetów, obudowa byłaby dobrym zapasowym power bankiem. Ochrona przed potem i dodatkowa fiksacja sprawiają, że słuchawki są również dobrą opcją podczas uprawiania sportu.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
Anker Soundcore Life Dot 2 dla sportu

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Wysokiej jakości wkładki-TWS za niewielkie pieniądze

Niedroga alternatywa dla modeli dousznych dla użytkowników Androida. Czujniki zbliżeniowe rozpoznają wkładki po wyjęciu ich z ucha i wstrzymują odtwarzanie muzyki. Etui ze złączem USB Type-C do ładowania- to również plus. Ale redukcja szumów w trybie słuchawkowym działa dobrze, pomimo czterech mikrofonów. Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic wyglądają na niezwykle duże ze względu na grube nóżki, ale to jedyna poważny minus designu. Chińska wersja jest sprzedawana jako Xiaomi Mi AirDots 2 SE, ale jest funkcjonalnie identyczna z modelem globalnym.

Sprawdź cenę na Amazon Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 ... dla oszczędnych

KZ S1

Niedrogie hybrydowe słuchawki TWS

KZ zdobywa również doświadczenie w tworzeniu w pełni bezprzewodowych słuchawek. KZ S1 to model hybrydowy z przetwornikami dynamicznymi i armaturowymi. Spodoba się tym, którzy preferują zrównoważony dźwięk bez nacisku na bas. Czas pracy słuchawek jest średni, do 3 godzin, akumulator 300 mAh w etui wystarczy na kilka ładowań. Wybierając kolor obudowy, podaj nazwę modelu, ponieważ w sklepie marki znajduje się uproszczona dynamiczna wersja S1D.

Kup na Allegro.pl Kup na AliExpress
KZ S1 “hybryda”

1. Sony WF-1000XM3

Sony WF-1000XM3 oferuje doskonały stosunek jakości do ceny. Słuchawki otrzymały jeden z najbardziej zaawansowanych aktywnych systemów redukcji szumów. W autorskiej aplikacji można ustawić poziom redukcji szumów lub włączyć tryb adaptacyjny – wszystko jest do skonfigurowania (poza tym nie da się ustawić regulacji głośności na samych „wtyczkach”). Możesz jednak ograniczyć się do ustawień domyślnych. Zadowolony czas pracy: do 6 godzin z redukcją szumów lub do 8 godzin bez niej. Etui zapewnia trzy pełne ładunki. Druga strona medalu to duży rozmiar. WF-1000XM3 wystaje z ucha i chociaż nie wypadają, gdy obracasz głowę, zdecydowanie nie jest dobrą opcją dla sportu. Obudowa jest również duża. Posiada NFC do szybkiego połączenia z urządzeniami mobilnymi, ale byłoby lepiej, gdyby producent dodał obsługę ładowania bezprzewodowego.

Sony WF-1000XM3 nie jest idealny pod względem jakości transmisji mowy – rozmówcy Cię usłyszą, ale głos brzmi głucho. Pomimo najbardziej podstawowego zestawu kodeków (tylko SBC i AAC), słuchawki zapewniają dźwięk wysokiej jakości z dobrą szczegółowością. Aplikacja posiada korektor do dostrajania.

Przeczytaj również: recenzja Sony WF-1000XM3

2. Apple AirPods Pro

Oczywiście nie mogliśmy zignorować Apple. AirPods Pro to pierwsze w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne firmy z aktywną redukcją szumów. Dobrze odcinają zewnętrzne dźwięki, poza mikrofonami każda słuchawka ma jeszcze jeden wewnętrzny – pomaga to odciąć pozostały szum tła. Długim naciśnięciem na „nóżkę” słuchawek, można aktywować tryb przezroczystości, który pozwala nie tracić kontaktu ze światem zewnętrznym. W zestawie znajdują się trzy pary nakładek, a jeśli użytkownik ma trudności z określeniem ich rozmiaru, w ustawieniach iOS dla takich przypadków dostępna jest funkcja sprawdzania dopasowania do uszu. A dzięki otworom przelotowym w obudowie ciśnienie wewnątrz ucha i na zewnątrz jest wyrównane bez żadnego dyskomfortu.

Inne funkcje AirPods Pro obejmują adaptacyjny korektor, który dostosowuje dźwięk do kształtu ucha i funkcje dźwięku przestrzennego. Dzięki aktualizacjom, przyniosły one szybkie przełączanie między urządzeniami użytkowników. Jest to również dobry zestaw słuchawek, nadający się do rozmów, słowa są wyraźnie przekazywane. Żywotność baterii sięga czterech i pół godziny z aktywną redukcją szumów (lub trybem przezroczystym), z ładowaniem w etui, masz ponad 24 godziny słuchania. Dostępne jest również ładowanie bezprzewodowe zgodne z Qi.

Chociaż AirPods Pro można używać nie tylko z technologią Apple, to auto pauza i sterowanie głosowe nie działają na Androidzie, ustawienia są niedostępne, dodatkowo na niektórych smartfonach z systemem operacyjnym Google występują problemy z poziomem głośności i działaniem kodeka AAC.

Przeczytaj również: recenzja Apple AirPods Pro

3. Samsung Galaxy Buds Pro

W przeciwieństwie do „fasolkowych” Galaxy Buds Live, Samsung Galaxy Buds Pro ma bardziej znaną konstrukcję z dobrą pasywną izolacją akustyczną. W rezultacie efekt aktywny redukcja szumów staje się bardziej zauważalny. Dodano funkcję 360-stopniowego brzmienia ze śledzeniem głowy dla treści Dolby Atmos, zła nowość z kolei – działa to tylko na urządzeniach Samsung z One UI 3.1 lub nowszym. Sterowanie jest całkowicie czułe na dotyk, a koreańscy inżynierowie pomyśleli o możliwości regulacji głośności poprzez przytrzymanie palca (domyślnie przełącza to tryby redukcji szumów i przezroczystości, ale akcję można łatwo zmienić w aplikacji Galaxy Wearable).

Za pomocą czujnika przewodnictwa kostnego Galaxy Buds Pro są w stanie wykryć, kiedy użytkownik zaczyna mówić i automatycznie włączyć wzmocnienie dźwięków zewnętrznych (z opóźnieniem 5, 10 lub 15 sekund). W pierwszym oprogramowaniu funkcja nie działała dobrze, ale wraz z wydaniem aktualizacji wszystko było w porządku, praktycznie nie ma fałszywych alarmów. Kompaktowa obudowa obsługuje szybkie ładowanie i dodaje 18 godzin słuchania do 5 godzin żywotności baterii słuchawek. Po wyłączeniu redukcji szumów wskaźniki są jeszcze lepsze – 8 godzin + 28 godzin z ładowaiem w etui. Mikrofony Galaxy Buds Pro dobrze wychwytują głos.

Niektórzy właściciele zauważyli, że słuchawek nie można trzymać w rękach. W tym przypadku Galaxy Buds+ mają przewagę dzięki płatkom zapewniającym bezpieczniejsze dopasowanie.

4. Huawei FreeBuds Pro

Flagowy model Huawei nie jest gorszy od konkurentów – jest aktywny system redukcji szumów, tryb przezroczystości i aplikacja do ustawień. Osobno zauważamy możliwość jednoczesnego połączenia z dwoma urządzeniami. Nie to, że jest to wyjątkowa funkcja, ale jest niezwykle rzadka w modelach TWS. Oprócz dotykania "nóżki", FreeBuds Pro rozpoznaje przesunięcia w górę / w dół, aby zmienić głośność. Na początku może to być trudne do wyjęcia z etui, dlatego Huawei dodał do programu animację z opisem optymalnego sposobu (najpierw trzeba odchylić słuchawkę od siebie). Podczas rozmów mikrofony pewnie wychwytują głos użytkownika, ale nie zawsze usuwają obce dźwięki w tle.

Huawei FreeBuds Pro cieszy się przyjemnym dźwiękiem z lekkim naciskiem na niskie i wysokie częstotliwości. Po wyjęciu z pudełka stosowany jest tryb dynamiczny z automatyczną regulacją redukcji szumów w zależności od warunków zewnętrznych. Przy głośności 50% słuchawki grają do 5 godzin, jeśli wyłączysz redukcję szumów, czas pracy wydłuży się do 7 godzin. Dodatkowy akumulator w etui jest przeznaczony na trzy kolejne doładowania, przy okazji obsługiwane jest bezprzewodowe ładowanie etui.

5. Huawei FreeBuds 3i

Kolejne inteligentne słuchawki TWS Huawei, ale już ze średniego segmentu. W najlepszych tradycjach „flagowych substytutów” FreeBuds 3i oferuje prawie wszystkie modne funkcje. Obsługiwana jest aktywna redukcja szumów – większość zakłóceń jest odcięta, chociaż system radzi sobie z dźwiękami o wysokiej częstotliwości trochę gorzej niż w droższych modelach. Zaktualizowano również tryb przezroczysty. Domyślnie można go wyłączyć, więc wejdź do ustawień aplikacji Huawei AI Life (chyba, że masz oczywiście Androida – nie ma jeszcze wersji na iOS). Przełączanie trybów ANC następuje poprzez przytrzymanie palca na panelu dotykowym i towarzyszą temu odgłosy w języku angielskim: „Noise Cancellation”, „Awareness” (transmisja dźwięków zewnętrznych) oraz całkowite wyłączenie „Off”.

Huawei FreeBuds 3i zapewnia szeroką wyimaginowaną scenę z dobrą separacją instrumentów. W swojej kategorii cenowej wszystko jest bardzo dobre. Podczas rozmowy mikrofony działają bardzo przyzwoicie. Jeśli jest coś, do czego można się przyczepić, to jest to samorozładowanie słuchawek. W celu szybkiego parowania z urządzeniami FreeBuds 3i nie wyłączają się po umieszczeniu w etui, ale przechodzą w tryb oszczędzania energii. Z tego powodu po tygodniu bezczynności poziom naładowania baterii spada prawie do zera. Chociaż przy aktywnym użytkowaniu to nie spowoduje problemów. 

Etui ładuje się tylko metodą przewodową; na obudowie znajduje się symetryczny port USB Type-C. Słuchawki grają do 3 godzin bez ładowania, do 14,5 godziny pracy dodaje etui. W linii sub-marki Huawei znajduje się niemal identyczny model Honor Magic Earbuds (lub FlyPods 3 w wersji dla Chin).

6. Anker Soundcore Life P2

Słuchawki TWS Anker są interesujące z kilku powodów. Są w stanie pracować przez 7 godzin, a nawet jeśli Soundcore Life P2 rozładuje się w niewłaściwym czasie, 10 minut ładowania w etui wystarczy na godzinę słuchania muzyki. Obudowa otrzymała również dość dużą baterię 700 mAh, dzięki której całkowity czas pracy wzrasta do 40 godzin. W porównaniu z tańszymi modelami zestaw słuchawkowy jest zmontowana z większą dbałością o szczegóły i nie trzeba od razu wymieniać markowych słuchawek na coś o wyższej jakości. Przyciski są mechaniczne, co oznacza, że nie ma przypadkowych kliknięć.

Każda słuchawka ma drugi mikrofon do redukcji szumów, mowa jest transmitowana wyraźnie, tutaj Anker nie zawiódł. Użytkownicy zgłaszają również stabilne połączenie bez zakłóceń. Słuchawki mają stopień ochrony IPX7 i można je myć pod bieżącą wodą. W lokalnych sklepach można również znaleźć nieco uproszczoną modyfikację Anker SoundCore Life Note z rozszerzeniem tylko osłoną (IPX5).

7. OnePlus Buds Z

OnePlus Buds Z to wyważone, w pełni bezprzewodowe słuchawki douszne bez zbędnych elementów. Z dodatkowych funkcji jest tylko automatyczna pauza podczas wyjmowania z ucha i wsparcie dla aplikacji HeyMelody. W nim możesz zaktualizować oprogramowanie, sprawdzić poziom naładowania etui i słuchawek oraz wyregulować elementy sterujące. W najnowszych generacjach smartfonów OnePlus program nie jest potrzebny, wszystkie ustawienia są już w systemie. W przypadku markowych urządzeń dostępny jest również dźwięk i tryb gry Dolby Atmos z minimalnymi opóźnieniami.

Słuchawki działają do 5 godzin, a zaledwie 10 minut ładowania w etui zapewni 3 godziny słuchania. Bateria w etui zapewnia trzy pełne naładowania. Wracając do sterowania dotykowego, OnePlus Buds Z uprościły to tak bardzo, jak to możliwe. Główną czynnością jest dwukrotne dotknięcie, domyślnie obie słuchawki przełączają odtwarzanie na następny utwór. Aby wstrzymać lub przewinąć do tyłu, musisz pobrać aplikację. Krótko mówiąc, w sprzedaży można znaleźć modyfikacje na rynek globalny i chiński. Główna różnica między nimi polega na tym, że chińska wersja nie obsługuje technologii Google Fast Pair (żadna animacja nie będzie wyświetlana na ekranie po podłączeniu do smartfonów z systemem Android).

8. Anker Soundcore Life Dot 2

Soundcore Life Dot 2 imponuje swoim czasem pracy baterii i nadaje się do aktywnych treningów. Obudowa samych modułów jest chroniona przed potem i zachlapaniem (IPX5), mechaniczne przyciski pozwalają sterować słuchawkami nawet w rękawiczkach, a bezpieczne dopasowanie zapewniają kompletne klipsy na uszy – dostępne są dwa rozmiary. Całkowita żywotność baterii przekracza 100 godzin, bez doładowywania w przypadku, gdy „wtyczki” wytrzymają do 8 godzin. Deklarowane są kodeki SBC i AAC.

Słuchawki mają dobrą pasywną izolację akustyczną. Jakość dźwięku nie jest zła jak na swoją cenę, jest lekki nacisk na bas. Mikrofony działają znośnie: w cichym pomieszczeniu głos brzmi czysto i zrozumiale, w obecności obcego hałasu oczekuje się pogorszenia słyszalności po drugiej stronie. Ten model nie współpracuje z aplikacją Soundcore, więc nie można zmienić przypisania przycisków.

9. Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic

Ze wszystkimi zaletami słuchawek wewnątrzkanałowe, niektórzy użytkownicy preferują słuchawki douszne. W przypadku iPhone'a najlepszą opcją byłyby Apple AirPods drugiej generacji, ale jeśli masz smartfon innej marki i / lub ograniczony budżet, zalecamy przyjrzenie się słuchawkom bezprzewodowym Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic. Poziome etui na słuchawki jest wygodne i nie zajmuje dużo miejsca, połączenie ze smartfonem następuje po otwarciu pokrywy. Jest czujnik zbliżeniowy, po wyjęciu go z ucha muzyka jest automatycznie wstrzymywana. Brzmi dobrze, ale nie oczekuj głębokiego basu.

Opóźnienie transmisji dźwięku jest minimalne, nie przeszkadza nawet w grach. Czas pracy sięga 5 godzin, wraz z obudową wydłuża się do 20 godzin. Do ładowania służy złącze USB typu C. Pomimo dodatkowych mikrofonów do redukcji szumów, jakość głosu dramatycznie spada w hałaśliwym otoczeniu, ale w cichszym otoczeniu słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Mi True Wireless 2 Basic dobrze się sprawdzają. Na smartfonach Xiaomi z powłoką MIUI 12 po podłączeniu wyświetli się piękna animacja. Jeśli nie przeszkadza Ci nieporęczny wygląd wkładek dousznych, jest to dobry kandydat do zakupu. Model można znaleźć również pod inną nazwą Xiaomi Mi Air 2 SE.

10. KZ S1: hybrydowe słuchawki TWS

Podsumowując, porozmawiajmy o kolejnym mocnym modelu słuchawek KZ TWS, znanym również jako Knowledge Zenith. Słuchawki hybrydowe z drugim wzmacniającym głośnikiem okazały się na tyle popularne, że nie zawsze da się je znaleźć w firmowym sklepie na AliExpress – trzeba poczekać na nową partię. KZ S1 obsługuje kodeki Bluetooth 5.0, SBC i AAC. Sterowanie jest czułe na dotyk, możesz przełączać utwory, dwukrotnie dotykając słuchawki, a trzykrotne dotknięcie aktywuje tryb gry z minimalnym opóźnieniem (nadal możesz to zauważyć, ale nie przeszkadza w graniu). Odnośnie autonomii bez zapisów: każda słuchawka ma baterie 40 mAh, czas pracy to około 3 godziny. Akumulator w etui ładującym o pojemności 300 mAh wystarcza na około trzy doładowania. KZ S1 to przede wszystkim słuchawki do muzyki. Mikrofon został zainstalowany „na zmianę”: w cichym pomieszczeniu głos jest dobrze transmitowany, ale na ulicy nie ma skutecznej redukcji szumów.

Dynamiczna wersja słuchawek KZ S1D ma prostszy dźwięk i nie ma trybu gry. Dwie modyfikacje można łatwo rozróżnić po kolorze obudowy: są warianty czarno-białe, a „hybrydy” dostępne są w kolorze szarym lub zielonym.

Staraliśmy się pokazać pełną gamę popularnej kategorii słuchawek TWS. Oczywiście nie ma modeli słuchawek dla audiofilów, ale można znaleźć model, który polubisz ze względu na swoją konstrukcję, dużą pojemność baterii etui ładującego. Istnieją modele z obsługą ładowania bezprzewodowego. Są słuchawki, w których etui jest samo w sobie powerbankiem. Możesz znaleźć słuchawki o zwiększonej ochronie przed wnikaniem wody, ktoś może być zainteresowany ideą sterylizacji ultrafioletem. A na pewno ktoś będzie pod wrażeniem możliwości zakupu bezprzewodowych słuchawek hybrydowych ze sterownikiem armaturowym za te pieniądze.

Odpowiedzi na popularne pytania:

Co to są słuchawki TWS

TWS oznacza TrueWireless Stereo i jest znakiem towarowym Qualcomm. Takie słuchawki są bardzo małe, wkładane bezpośrednio do małżowiny usznej i niezależnie synchronizowane ze źródłem dźwięku (komputer, telefon, tablet lub telewizor) oraz między sobą. Nowoczesne technologie miniaturyzacji osiągnęły punkt, w którym w tak małych urządzeniach znajduje się układ sterujący, bateria i klucz sterujący, często zastępowany panelem dotykowym. Najlepsze słuchawki obsługują Bluetooth 5.0, zapewniając niskie zużycie energii i opóźnienia. A także technologia redukcji szumów cVc, czyli algorytmy przetwarzania dźwięku, które zmniejszają ilość szumów podczas rozmowy. W naszym wyborze AirPods Pro okazały się najlepsze pod tym parametrem.

Jak podłączyć słuchawki TWS

Słuchawki TWS są podłączane w taki sam sposób, jak inne urządzenia Bluetoth. Zazwyczaj należy nacisnąć i przytrzymać klawisz zasilania, aby słuchawki przeszły w tryb parowania. Następnie w ustawieniach Bluetooth komputera, smartfona lub tabletu należy aktywować wyszukiwanie urządzenia Bluetooth i kliknąć przycisk parowania, gdy nazwa modelu słuchawek pojawi się na liście znalezionych urządzeń. Po kilku sekundach słuchawki są połączone z urządzeniem. W przyszłości połączy się automatycznie, jeśli w urządzeniu jest włączony Bluetooth, a słuchawki zostaną wyjęte z etui z funkcją ładowania. Początkowy proces konfiguracji może się różnić w różnych modelach, dzieje się tak tylko w przypadku, gdy warto szczegółowo zapoznać się z instrukcją.

Jak wybrać słuchawki TWS?

Możliwości słuchawek TWS w tym samym przedziale cenowym są prawie równe. Jednak ogromna oferta na rynku pozwala wybrać model o cechach najbardziej dostępnych dla użytkownika. Powiedzmy, że obsługuje technologię aptX, która zapewnia niskie zużycie energii przy lepszej jakości dźwięku. Istnieją modele z ładowaniem bezprzewodowym, to większość topowych modeli. Warto zwrócić uwagę na stopień ochrony przed wodą, ponieważ im wyższa liczba, tym lepszy stopień ochrony (IPX4, IPX5, IPX6 itd.). Są inne ciekawe funkcje, na przykład w modelu KS Z1 zastosowano głośniki hybrydowe: oprócz zwykłego jest jeszcze drugi, wzmacniający, który dobrze wpływa na reprodukcję wysokich częstotliwości.

Jak zsynchronizować słuchawki TWS

Zaletą urządzenia TWS jest to, że synchronizują się ze sobą automatycznie. To właśnie sprawiło, że są tak popularne. Jeśli jedna ze słuchawek przestanie działać, wystarczy włożyć je do etui ładującego i wyjąć – są one automatycznie synchronizowane ze sobą. Jeśli tak się nie dzieje, jedna ze słuchawek jest rozładowana. W takim przypadku trzeba go włożyć do etui ładującego na 1-1,5 godziny (chociaż Anker Soundcore Life P2 i OnePlus Buds Z obsługują szybkie ładowanie, a po 10 minutach można kontynuować słuchanie muzyki). W skrajnych przypadkach słuchawki TWS mają funkcję pełnego resetowania, szczegółowe instrukcje dotyczące powrotu do ich pierwotnego stanu powinny być wskazane w instrukcji. Należy również pamiętać, że w modelach budżetowych tryb mono często działa tylko z jedną słuchawką główną z pary.

Jak ładować takie słuchawki

Prawie wszystkie słuchawki TWS są ładowane za pomocą kabla USB. Nowsze modele wykorzystują złącze USB-C, które można włożyć z obu stron. Reszta ładowana jest za pomocą standardowego gniazda microUSB. Niektóre słuchawki TWS obsługują ładowanie bezprzewodowe, na przykład AirPods Pro, Galaxy Buds Pro i Huawei FreeBuds Pro.

Do listy modeli  ⤴

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej