Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwe bezprzewodowe słuchawki z inteligęntną redukcją szumów

Autor: Nina Glushchenko | 13.11.2019, 14:07
Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwe bezprzewodowe słuchawki z inteligęntną redukcją szumów

Czy prawdziwe słuchawki bezprzewodowe mogą być fajnymi słuchawkami z redukcją szumów i dobrym dźwiękiem? Sprawdź w recenzji Sony WF-1000XM3.

Co to jest?

Sony WF-1000XM3 - zestaw słuchawkowy w prawdziwie bezprzewodowej formie z długim czasem pracy i aktywną redukcją szumów, który dostosowuje się do słuchu użytkownika i otoczenia.

Jak wyglądają i co jest zawarte w pakiecie?

Sony WF-1000XM3 to para dość ciężka (po 8,5g) ze względu na swój kształt dynamicznych słuchawek próżniowych. Dla porównania AirPods Pro waży 5,4 g każda.

Przedstawione w czerni i bieli. U nas na recenzji była czarna. Logo i wykończenie mikrofonu wykonane są z pięknego miedzianego klosza. Moim zdaniem wyglądają znacznie drożej niż te słuchawki Apple. Oprócz logo i oznaczenia ucha nadal jest na nich tyle znaków, jakby twórcy chcieli zostawić na nich list w formie zaszyfrowanej.

Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwe bezprzewodowe słuchawki z inteligęntną redukcją szumów-2

Na każdej słuchawce umieszczone dwa mikrofony, a na przedniej części znajduje się również dotykowy panel sterowania. On jest bardzo wrażliwy. Działa nawet przez pasma włosów, a czasem przez przypadek, gdy trzeba przymocować słuchawkę do ucha. A także bardzo błyszczący i pod niektórymi kątami oświetlenia widoczne są na nim odciski palców.

Ponieważ słuchawki są dość ciężkie, ważne jest, aby wybrać rozmiar dysz i znaleźć optymalną pozycję w uchu, w przeciwnym razie wypadną. Szybko poradziłem sobie z pierwszym. W zestawie są cztery pary silikonu i trzy pary pianki. Podeszły do mnie tylko najmniejsze silikonowe, piankowe nie pasowały do wszystkiego - albo zbyt małe i wypadły ze względu na rozmiar, albo zbyt duże i wysunęły się po wyprostowaniu w uchu.

Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwe bezprzewodowe słuchawki z inteligęntną redukcją szumów-11

Aby znaleźć prawidłową pozycję w uchu, lepiej postępować zgodnie z instrukcjami na pudełku. Co więcej, muszą one być nie tylko wkładane do ucha we właściwy sposób (z logo w kierunku twarzy), ale ważne jest również przewijanie do wewnątrz. W przeciwnym razie wypadną, a dźwięk nie pójdzie dokładnie tam, gdzie powinien. Nawet w odpowiedniej pozycji słuchawki od czasu do czasu wypadają, w 90% przypadków - jeśli dotkniesz kaptura lub dłoni podczas prostowania włosów, będą one wystawały z ucha. I zdecydowanie nie jest to opcja dla sportu i innej nadmiernej aktywności fizycznej. Spacery, jazda samochodem, w transporcie, takim jak metro, pociąg, samolot - to idealny przypadek użycia.

Podobnie jak inne modele w tej klasie, otrzymały skrzynkę z ładowaniem. Jest wykonana z tworzywa sztucznego i składa się z dwóch części. Główna wykonana jest z czarnego plastiku, pokrywka wykonana jest z tego samego koloru, co logo na samych słuchawkach. Farba szybko się usuwa, szczególnie jeśli jest noszona w torbie z kluczami i wygląda po kilku tygodniach wcale nie luksusowo. I jest też dużą.

Wewnątrz słuchawki są zamontowane na magnesach, więc nawet jeśli otworzysz pudełko i przekręcisz je, nie wypadną. Otwiera się charakterystycznym kliknięciem. Jedna z tych małych rzeczy, które pozwalają poczuć że w rękach fajne urządzenie .

Jak ich używać?

Na obudowie znajduje się moduł NFC, więc nie ma trudności z połączeniem. Sony ma aplikację do sterowania WF-1000XM3, ale w zasadzie można się bez niej obejść.

Domyślnie WF-1000XM3 działa z redukcją szumów, a przyciski dotykowe po obu stronach sterują odtwarzaniem. Aby wstrzymać / rozpocząć odtwarzanie - jedno kliknięcie, aby przełączyć utwór do przodu - dwa, wstecz - trzy, aby zadzwonić do inteligentnego asystenta (nawiasem mówiąc, Samsung, na przykład, oferuje dwa do wyboru, Google i Bixby) - długie naciśnięcie. Po zdjęciu słuchawki z ucha odtwarzanie zostanie zatrzymane, ale można je uruchomić ręcznie (lub anulować to rozłączenie w ustawieniach aplikacji). Nawiasem mówiąc, jeśli zdejmiesz obie, muzyka będzie odtwarzana ponownie i będzie odtwarzana, dopóki jej nie wyłączysz lub nie ukryjesz słuchawki w skrzynce.

Aplikacja jest potrzebna, aby dostosować pracę korektora lub redukcji szumów do siebie i zmienić funkcje elementów sterujących. Na przykład możesz przypisać sterowanie trybem redukcji szumów do jednego z paneli. Sony ma ich aż 18! Możesz skonfigurować tryby dla chodzenia, biegania, transportu.

Początkowo tryb domyślny był dla mnie całkowicie wygodny, prawdopodobnie dlatego, że aplikacja nie była specjalnie potrzebna. Po instalacji przetestowałem inne tryby. Na przykład możesz bardziej / mniej stłumić głosy lub dźwięki pojazdów. Z pewnością są użytkownicy, których styl życia będzie wymagał takiego dostrajania, ale zdecydowałem się na maksymalne ograniczenie hałasu i po prostu cichsze słuchanie muzyki. Wtedy szczególnie głośne dźwięki są nadal słyszalne i można na nie reagować, ale obciążenie słuchu jest mniejsze.

Redukcja szumów jest naprawdę zauważalna, zwłaszcza po jej wyłączeniu. Możesz także włączyć tryb adaptacyjny działania w aplikacji. W tym trybie słuchawki słuchają otoczenia i niezależnie zmieniają ustawienia systemu redukcji szumów na otaczające dźwięki. W momencie przełączania dźwięk na krótko znika. Z początku wydawało mi się to interesujące, a potem utrata dźwięku co 10-15 minut (a działo się to podczas zmiany transportu, chodzenia, przebywania w pomieszczeniu) zaczęła mnie denerwować i właśnie ją wyłączyłem.

Elementy sterujące nie zapewniają regulacji głośności, co jest dość niewygodne. Mimo to od czasu do czasu musisz wyciągać smartfon z kieszeni.

Wydawało mi się, że najbardziej kosmiczną funkcją w tych słuchawkach Sony jest odtwarzanie dźwięku w trybie 360 ​​Reality Audio. Aby go skonfigurować, aplikacja prosi o sfotografowanie uszu użytkownika i wysłanie fotografii do serwera w celu przetworzenia. Mówią, że indywidualnie dostosowują dźwięk pod uszy właściciela zestawu słuchawkowego! Jeden problem - funkcja działa tylko z aplikacjami nugs.net i 360 firmy Deezer. Zarówno z płatną subskrypcją. Nie można było tego przetestować.

Aplikacja wyświetla stan naładowania każdej słuchawki. Być może jest to logiczne, biorąc pod uwagę fakt, że można ich słuchać osobno. Interesujące jest to, że po naciśnięciu przycisku sterowania odtwarzaniem na jednym ze słuchawek wysyłany jest sygnał dźwiękowy i rozpoczyna się reakcja. Wygląda na drobiazg, ale działa na percepcję modelu.

Jaki dźwięk?

Sony WF-1000XM3 wyposażony w Bluetooth 5.0 (A2DP, AVRCP, HFP, HSP). Istnieje obsługa AAC i SBC, ale aptX, LDAC i LHDC nie. Użyłem ich ze smartfonami OPPO Reno2 i Samsung Galaxy A50 (oba mają Bluetooth 5.0).

W aplikacji możesz wybrać priorytet jakości dźwięku lub połączenia słuchawek. Wybrałem dźwięk. Nie było problemu ze stabilnością transmisji dźwięku z OPPO Reno2, ale było wiele problemów z Galaxy A50, zwłaszcza gdy smartfon był w kieszeni kurtki puchowej lub torby noszonej na kurtce puchowej. Czasami jest jak za betonową ścianą na drugim końcu mieszkania. Nawiasem mówiąc, Galaxy A50 miał problemy ze stabilnością zestawu słuchawkowego OPPO Enco Q1. Dlatego wydaje mi się, że bardziej prawdopodobny jest brak smartfona niż zestawu słuchawkowego. Przejście do trybu priorytetu połączenia pomogło go pozbyć.

Pomimo tego, że dzisiejsze technologie bezprzewodowe pozwalają na przesyłanie dźwięku dość wysokiej jakości, żadne prawdziwe słuchawki bezprzewodowe nadal nie są rozwiązaniem dla miłośników muzyki. Sony WF-1000XM3 - zestaw słuchawkowy, raczej ze względu na styl, wygodę i technologię, nie ma tak dużego asortymentu obsługiwanych kodeków. Skorygowany o to, nie mogę znaleźć wady w jakości dźwięku. Podobało mi się, że dźwięk w nich jest wystarczająco czysty, jest głośny, bas jest odczuwalny (nie lubię dużo basu, wystarczyło mi tego, co ten model mógł dla pełnego szczęścia).

Niestety nie było możliwe porównanie ze słuchawkami Apple. Pod ręką były tylko moje zwykłe przewodowe słuchawki-zatyczki do uszu w cenie około 32 USD oraz bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z redukcją szumów z OPPO. Redukcia szumów tutaj działa lepiej. Sony ma również bardziej interesujący dźwięk, ale nie można go w ogóle bezpośrednio porównać - różne kategorie cenowe (Enco Q1 to połowa ceny) i forma. W porównaniu do mojego dość budżetowego, choć przewodowego zestawu słuchawkowego, dźwięk jest również bardziej interesujący. Praca korektora jest zauważalna, chociaż wolałem pozostać w trybie domyślnym, ponieważ kiedy „pociągnąłem” górę lub dół, dźwięk stał się ostrzejszy, typowy dla bezprzewodowych zestawów słuchawkowych.

Margines głośności Sony WF-1000XM3 jest duży. Często słucham muzyki bliskiej maksimum możliwości, ale tutaj byłem ograniczony do około 50%. Z rzadkimi wyjątkami, na przykład metro, w którym dźwięk pociągu trochę wybucha, następnie dźwięk został skręcony do 70%. Ale nadal w nich znacznie lepiej niż bez słuchawek lub z innymi słuchawkami bez redukcji szumów. Na ulicy słychać tylko wtedy, gdy samochód jest bardzo blisko i przy dobrej prędkości. Wydaje mi się, że jest to również część pracy algorytmów, mogą one mocniej „wyciąć” ten szum, ale aplikacja stwierdza, że ​​słuchawki pozostawiają dźwięk, który uważa się za ważny. Jeśli w pobliżu nie ma ruchu, wydaje się, że świat wokół nie istnieje - taka cisza.

Możesz także użyć Sony WF-1000XM3 jako zestawu słuchawkowego. Radzą sobie normalnie, nie mogę powiedzieć, że były jakieś problemy lub dyskomfort. Rozmówcy również nie narzekali.

Bateria?

Producent obiecuje do 6 godzin działania zestawu słuchawkowego i do 18 godzin od ładowania w futeralu. Stan naładowania można wyświetlić w aplikacji lub odsłuchać po podłączeniu słuchawek. Futerał jest ładowana za pomocą kabla USB Type-C (w zestawie). Jeśli chodzi o autonomię, trudno jest zmierzyć ją w tym formacie. Okazało się, że ładowałem słuchawki nieco mniej niż kilka razy w tygodniu. W 99% przypadków słuchałem z redukcją hałasu. Zwykle słucham muzyki w drodze, zwykle od półtora do czterech godzin dziennie. Rzadko w domu, ale zdarza się, gdy gotuję, około pół godziny. Nie było możliwe rozładowanie baterii słuchawek w jeden dzień bez użycia ładowania z futerału z jednego prostego powodu - są zbyt łatwe do zgubienia, więc za każdym razem, gdy zdejmuję słuchawki, natychmiast wkładam je do futerału. Nawiasem mówiąc, skrzynkę można ładować osobno.

Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwe bezprzewodowe słuchawki z inteligęntną redukcją szumów-40

Jakie są inne opcje?

Najbliższym konkurentem jest Apple AirPods Pro. Zgodnie z charakterystyką techniczną modele są prawie identyczne, zestaw słuchawkowy Apple można również dostosować do ucha, oferuje kilka trybów redukcji szumów, działa i kosztuje tak samo. Oczywiście ostatnie to żart. Teraz żyjemy w czasach, kiedy kupić Sony - oznacza to troszeczkę zaoszczędzić, cena tego modelu w oficjalnej sprzedaży detalicznej wynosi 300 USD. AirPods Pro - 320 USD.

Jeśli prawdziwy format bezprzewodowy nie jest dla Ciebie tak ważny, jak niezawodność zestawu w połączeniu z redukcją szumów, możesz zwrócić uwagę na stary, dobry format zestawu słuchawkowego Bluetooth z uchwytem na szyję. Na przykład bardzo nam się podobało Sony WI-C600N - Słuchawki-kołnierz z ceną 120 USD. Jednak też nie budżetowa zabawka.

Konkluzja

Sony WF-1000XM3 to droga zabawka, ale w tym przypadku cena jest uzasadniona produktywnością urządzenia. Pomimo wagi i rozmiarów słuchawki okazały się całkiem wygodne w życiu, choć nie we wszystkich scenariuszach (zimą w kapturach i czapkach, a także podczas treningu sportowego będzie to takie sobie rozwiązanie) i nie mają praktycznie żadnych alternatyw na rynku, z wyjątkiem ostatnio zaprezentowanych Słuchawek Apple (mamy już recenzję AirPods Pro ).

3 powody, aby kupić Sony WF-1000XM3:

  • długa żywotność baterii;
  • dobra praca systemu redukcji szumów ;
  • duży margines głośności i dobra jakość dźwięku;

2 powody aby nie kupować Sony WF-1000XM3:

  • trzeba słuchawki dla sportów, w tym;
  • współczynnik ceny.
Główne cechy techniczne słuchawek Sony WI-C600N
waga 8,5 g
Konstrukcja głośnika i średnicy dynamiczny, 6 mm
pasmo częstotliwości 20 - 20000 Hz
wrażliwość 106 ± 3 dB
bezprzewodowy NFC, Bluetooth 5.0 A2DP, AVRCP, HFP, HSP
funkcje redukcja hałasu otoczenia (słuchać dźwięków otoczenia)
Żądana żywotność baterii do 6 godzin odtwarzania muzyki shupopodavleniem / do 8 godzin bez hałasu redukcji + 18 godzin ładowania Case
Zawartość opakowania USB C kabel ładowania trzy zestawy silikonowych nauszne trzy zestawy pianki futerał do przechowywania i pobierania


Sony WF-1000XM3

Prawdziwy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z redukcją szumów

Prawdziwy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy z redukcją szumów, który dostosowuje się do otoczenia. Wśród zalet są współczynnik kształtu, żywotność baterii (do jednego dnia, biorąc pod uwagę ładowanie w obudowie), dźwięk wysokiej jakości. Wady - współczynnik ceny (zwykle wysoki dla tej klasy urządzeń) i fakt, że nie pasuje on do wszystkich scenariuszy użytkowania, co wynika również ze współczynnika kształtu

Kup w Rozetce Kup w MOYO
Sony WF-1000XM3 Wybór redakcji