Hideo Kojima i jego przerażający eksperyment OD: nowa era horroru, której nikt nie rozumiał!
Słynny projektant gier Hideo Kojima udzielił wywiadu Entertainment Weekly, w którym podzielił się niewielką ilością informacji o eksperymentalnym horrorze OD, który został zapowiedziany kilka lat temu i tworzony jest we współpracy z XBOX.
Japoński twórca ponownie powtórzył, że jego gra przewróci wyobrażenie o horrorach do góry nogami i stanie się najstraszniejszym z nich wszystkich. Pomysł na projekt pojawił się podczas pracy nad pierwszą częścią Death Stranding, a wtedy Kojima rozwijał go w pojedynkę. Oświadczył, że w centrum OD leży całkowicie nowy system gry, który nie mógłby być zrealizowany przez żadnego innego twórcę.
Proponowałem ten pomysł wielu — zarówno dużym firmom, jak i młodym, obiecującym studiom. Wszyscy mówili mniej więcej to samo. Uważali mnie za szalonego i przyznawali, że zupełnie nie rozumieją tej koncepcji. Według nich zrealizowanie czegoś takiego było niemożliwe.
Kojima dąży do zapewnienia graczom maksymalnie intensywnych wrażeń, ale rozumie, że nie wszyscy będą w stanie wytrzymać tak straszną grę i nie będą chcieli jej kontynuować. Dlatego tworzy pewien system, który pozwoli obniżyć poziom stresu i umożliwi dalszą grę.
Autor zauważył, że najmniejszy szczegół zniszczy efekt niespodzianki, dlatego na razie woli nie ujawniać szczegółów OD, ale pokazał kolejny zrzut ekranu.
OD jest tworzony na Unreal Engine 5 z udziałem reżysera Jordana Peele'a, a obsada potwierdza jak dotąd Hunter Schafer i Sophia Lillis.
Wcześniej Kojima wspomniał, że OD — to nie jest jednolita historia, ale raczej antologia oddzielnych odcinków, poświęconych różnym lękom ludzkości.
Data premiery OD jest jeszcze nieznana.
Źródło: Entertainment Weekly