Najlepsze Projektory Laserowe

Autor: Jim Reddy | Aktualizacja 28.03.2024, 13:23

Wkraczając w erę rozrywki wizualnej w wysokiej rozdzielczości, projektory laserowe wiodą prym w dostarczaniu niezrównanych wrażeń kinowych. Technologia laserowa zapewnia żywe kolory, wyjątkową jasność i poziom wyrazistości, o którym tradycyjne projektory lampowe mogą tylko pomarzyć.

Niezależnie od tego, czy instalujesz kino domowe, ulepszasz system gier, czy prowadzisz prezentację biznesową, odpowiedni projektor laserowy może przekształcić każdą przestrzeń w wizualny spektakl. Dzięki długiej żywotności, energooszczędności i doskonałej wydajności, projektory laserowe szybko stają się ulubionym wyborem entuzjastów jakości i wygody.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym projektorom laserowym w Maj 2024 na rynku, z których każdy oferuje unikalne funkcje spełniające różne potrzeby i preferencje.

Tak więc, zapnij pasy, a ja poprowadzę Cię do następnej wizualnej modernizacji, wybierając najlepsze projektory laserowe.

Dlaczego projektory laserowe są idealnym wyborem?

projektor laserowy 4k ranking 2024

Wybór projektora laserowego nie jest łatwym zadaniem, ponieważ trzeba zrozumieć szeroki zakres cech, funkcji, rodzajów źródeł światła i innego sprzętu urządzenia.

Dzisiejszy rynek projektorów ewoluował od tradycyjnych modeli żarowych do nowoczesnych technologii, takich jak "lampy" LED i laserowe. Chociaż diody LED nie są jeszcze bardzo jasne, ich kompaktowy rozmiar i niskie zużycie energii sprawiają, że są idealne do urządzeń przenośnych. W rzeczywistości liczne testy i dyskusje na platformach takich jak Reddit podkreślają rosnące preferencje dla tych energooszczędnych opcji w różnych warunkach, od profesjonalnych po osobiste.

Lasery są teraz gotowe do zastąpienia dzisiejszych wysoce wydajnych lamp, a ponadto żywotność takiego źródła światła jest kilkakrotnie dłuższa niż lampy.

W tym artykule przyjrzę się kilku nowoczesnym projektorom laserowym z laserowym źródłem światła i poznam ich mocne i słabe strony.

Jeśli masz mało czasu i szukasz najlepszego projektora laserowego, oto moje najlepsze propozycje:

Wybór redakcji
Projektor laserowy Samsung Premiere SP-LSP9T
Projektor laserowy Samsung Premiere SP-LSP9T
Samsung Premiere SP-LSP9T to laserowy projektor 4K o ultrakrótkim rzucie. Jest to wysokiej klasy urządzenie o rozbudowanych funkcjach: potrójny laser, matryca 4K, przekątna ekranu do 130", doskonała wbudowana akustyka z subwooferem i technologią wiązki akustycznej, pakiet Smart TV działający na systemie Tizen. Dostępna jest również uproszczona wersja Samsung Premiere SP-LSP7T, wyposażona w pojedynczy laser i akustykę o mniejszej mocy, a także o połowę tańsza. Gorąco polecam!

Kup na Amazon

Najlepszy ogólnie
Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro zapewnia wyjątkową dokładność kolorów zaraz po wyjęciu z pudełka, wymagając minimalnej kalibracji. Wykorzystuje technologię ALPD 4.0 RGB+, aby osiągnąć natywny współczynnik kontrastu 3000:1 i wykorzystuje dynamiczne przyciemnianie laserowe w celu poprawy poziomu czerni. Dzięki zintegrowanym głośnikom stereo o mocy 60 W i obsłudze Dolby Atmos, projektor oferuje wciągające wrażenia dźwiękowe, a także obsługę filmów Active 3D. Dla graczy zapewnia płynny ruch dzięki 120 Hz MEMC i niskiemu opóźnieniu wejściowemu 12 ms, obsługując wejście 4K @ 120 Hz. Ogólnie rzecz biorąc, Aurora Pro łączy w sobie najwyższej jakości obraz i dźwięk, zapewniając wyjątkowe wrażenia kinowe i gamingowe.

Kup na Amazon


Spis treści:


Najlepsze projektory laserowe - przewodnik dla kupujących

Przedstawiłem najlepsze obecnie modele projektorów laserowych. Ale co oznaczają te wszystkie liczby i terminy? I na co zwrócić uwagę przy wyborze. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli wiesz, czego szukać, wybór odpowiedniego projektora jest całkiem prosty.

Typ projektora laserowego zależy od jego przeznaczenia i konkretnych wymagań. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę:

 1. Rozdzielczość: Im wyższa rozdzielczość, tym ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz. Jeśli planujesz używać projektora laserowego do oglądania wysokiej jakości filmów, gier lub prezentacji biznesowych, warto rozważyć projektor o rozdzielczości 4K lub Full HD.
 2. Jasność: Jasność projektora laserowego mierzona jest w lumenach. W przypadku kina domowego lub ciemnego pokoju wystarczająca jest jasność 1000-2000 lumenów, podczas gdy w dobrze oświetlonym pomieszczeniu lub na zewnątrz może być potrzebny jaśniejszy projektor o jasności co najmniej 3000 lumenów.
 3. Współczynnik kontrastu: Współczynnik kontrastu określa różnicę między najjaśniejszymi i najciemniejszymi częściami obrazu. Wyższy współczynnik kontrastu oznacza bardziej żywy i dynamiczny obraz.
 4. Odległość rzutu: Odległość projekcji to odległość pomiędzy projektorem a ekranem. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzi się projektor o ultrakrótkim rzucie, podczas gdy w przypadku większych przestrzeni może być wymagany projektor standardowy lub o długim rzucie.
 5. Łączność: Upewnij się, że wybrany projektor ma niezbędne porty wejściowe do podłączenia urządzeń, takie jak HDMI, USB lub VGA.

Weź pod uwagę te czynniki i swoje specyficzne potrzeby, aby określić najlepszy typ projektora laserowego dla siebie.

Projektor laserowy do kina domowego

Jeśli chcesz uzyskać najlepsze możliwe wrażenia podczas oglądania filmów, kup projektor do kina domowego. Projektory kinowe koncentrują się na zapewnieniu doskonałej jakości obrazu o wysokim kontraście i głębokich kolorach. Najlepiej sprawdzają się w dedykowanym pokoju multimedialnym, w którym można ograniczyć ilość światła w pomieszczeniu pochodzącego ze źródeł zewnętrznych, takich jak okna lub drzwi.

Wybierając projektor laserowy do kina domowego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wielkość i zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ określi to, ile lumenów potrzebujesz. Warto również upewnić się, że wybrany projektor ma rozdzielczość 4K i oferuje kompatybilność z HDR.

Niektóre osoby mogą zadowolić się projektorem 1080p, ale decydując się na 4K zapewniasz sobie znacznie lepszą jakość obrazu. Jeśli masz duży ekran, ważniejsze jest, aby kupić projektor kina domowego 4K.

Różnica w jakości jest mniej zauważalna na mniejszych telewizorach, ale na większych ekranach piksele są bardziej rozciągnięte, więc na projektorze 1080p łatwiej zauważyć pikselizację.

Projektor laserowy 4K zapewni znacznie ostrzejszy i wyraźniejszy obraz. Większość projektorów do kina domowego ma natywne proporcje 16:9 HD.

projektor laserowy 2024

Projektor laserowy do salonu

Dla tych, którzy lubią wyświetlać obrazy, pokoje dzienne mogą być trudną przestrzenią do pracy. Instrukcje są zwykle takie: mieć duży wyświetlacz, z jasnymi i żywymi kolorami - a wszystko to w dobrze oświetlonym otoczeniu, które prawdopodobnie nie zapewnia niezbędnej odległości rzutu dla tak dużego ekranu.

Większość projektorów ma trudności z wyświetlaniem wyraźnego obrazu na dużych odległościach, ale nowa klasa urządzeń do projekcji rozrywki: projektory laserowe o bardzo krótkim rzucie, rozwiązują ten problem.

Te potężne urządzenia znajdują się bezpośrednio pod ekranem filmowym i mogą z łatwością wyświetlać niezwykle jasny i kolorowy obraz z niewielkiej odległości.

Ich instalacja jest uproszczona w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami projekcyjnymi, ponieważ prawdopodobnie będziesz musiał poprowadzić mniej okablowania od źródła wideo do projektora kinowego, ponieważ często będą one znajdować się na tym samym stojaku.

Nie ma też potrzeby stosowania uchwytów ściennych lub sufitowych. Można również użyć ekranu odrzucającego światło otoczenia, aby zmniejszyć wpływ światła w otoczeniu. Podobnie jak w przypadku kina domowego, projektor do salonu powinien mieć rozdzielczość 4K i zapewniać zgodność z HDR.

Projektor laserowy do gier

Istnieje kilka kluczowych specyfikacji, o których należy pamiętać przy zakupie projektora laserowego do gier. Rozdzielczość, czas opóźnienia i częstotliwość odświeżania to najważniejsze cechy, których należy szukać. Jeśli twoja konsola do gier obsługuje rozdzielczość 4K, zalecam zakup projektora 4K, abyś mógł w pełni wykorzystać możliwości graficzne swojej konsoli lub komputera.

Czas opóźnienia wejściowego to czas pomiędzy naciśnięciem przycisku na kontrolerze lub urządzeniu wejściowym, a pojawieniem się akcji na ekranie.

W przypadku gier rywalizacyjnych, takich jak strzelanki pierwszoosobowe, najlepiej byłoby, gdyby czas opóźnienia wejściowego wynosił 30 milisekund lub mniej, jednak celem jest uzyskanie czasu poniżej 16 ms.

Częstotliwość odświeżania to liczba aktualizacji monitora o nowe obrazy w każdej sekundzie. Jeśli chodzi o monitory do gier, coraz popularniejsze stają się 120 Hz, 144 Hz i 240 Hz. Projektor do gier powinien mieć częstotliwość odświeżania co najmniej 120 Hz, aby zapewnić wciągające wrażenia.

Ważne jest również, aby kupić projektor do gier, który wypluwa wystarczającą ilość lumenów, aby można było grać w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

projektory laserowe ranking 2024

Projektor laserowy do biura

Biznesowe projektory laserowe są przeznaczone do wyświetlania statycznych obrazów, takich jak wykresy i slajdy PowerPoint. Mogą one jednak również odtwarzać ruchome obrazy i dźwięk, co czyni je idealnymi do zastosowań biurowych.

Większość środowisk pracy ma silne oświetlenie górne, więc wyświetlanie prezentacji może być trudne, jeśli projektor nie jest wystarczająco jasny. Ale dzięki bardzo jasnemu modelowi biznesowemu możesz prowadzić niesamowite prezentacje przed dużym ekranem.

Można wybrać projektor zwykły lub krótkiego rzutu. Zwykle zalecam korzystanie z projektora o krótkim rzucie, aby nie blokować światła z ekranu podczas prezentacji.

Należy jednak pamiętać, że projektory o krótkim rzucie często mają ograniczony zakres zoomu (lub nie mają go wcale). Oznacza to, że należy umieścić projektor laserowy specjalnie w stosunku do ekranu, aby uzyskać pożądany rozmiar obrazu.

Patrząc na moc wyjściową w lumenach, należy dążyć do uzyskania projektora multimedialnego o mocy co najmniej 4000 lumenów. Zapewni to jasne oświetlenie wyświetlanych danych. Istnieje możliwość wyboru proporcji obrazu 16:9 lub 16:10.

Moją sugestią byłoby wybranie projektora 16:10 WUXGA do biura, ponieważ ma on wysoką rozdzielczość (powyżej 1080p) w porównaniu z innymi dostępnymi typami projektorów. Wyświetlacz 16:10 jest często bardziej korzystny, ponieważ można zobaczyć więcej informacji na ekranie za jednym razem.

Format ten jest również obsługiwany przez większość komputerów, które zwykle są źródłem wideo w aplikacjach biznesowych. Rozdzielczość projektora zależy od rodzaju wyświetlanych treści. Na przykład, jeśli często wyświetlasz raporty finansowe lub inne prezentacje, w których drobne szczegóły mają znaczenie, to najlepszym wyborem będzie projektor 1080p lub WUXGA.

Projektor laserowy 4K jest sugerowany do najbardziej krytycznych zastosowań, ponieważ może wyświetlać czterokrotnie więcej danych niż projektor 1080p. Obrazy będą wyświetlane z najwyższym poziomem szczegółowości za pomocą projektora do salonu, gdy połączysz go z ekranem odrzucającym światło otoczenia. W ten sposób uzyskasz najlepsze efekty wizualne bez względu na rodzaj oświetlenia w pomieszczeniu.

tani projektor laserowy 2024

Typ projektora laserowego według odległości rzutu?

Każdy projektor ma parametr zwany "współczynnikiem projekcji" lub "współczynnikiem rzutu", wskazujący stosunek odległości od projektora do ekranu do szerokości ekranu.

Projektory laserowe o wysokim współczynniku projekcji nazywane są projektorami o regularnym (długim lub standardowym) rzucie. Na przykład, przy współczynniku 2,0:1, projektor wyświetli obraz o szerokości 2 metrów z odległości 4 metrów. Ten typ projektorów wymaga jednak dużego pomieszczenia i braku przeszkód.

Projektory o małym współczynniku projekcji są uważane za projektory krótkiego rzutu. Na przykład Epson nazywa projektory krótkoogniskowe o współczynniku projekcji 0,55:1, podczas gdy inni producenci czasami uważają za krótkoogniskowe projektory o współczynniku mniejszym niż 1,5:1.

Wreszcie, istnieje klasa projektorów o ultrakrótkim rzucie. Takie projektory laserowe mają współczynnik projekcji 0,27:1, co pozwala zainstalować urządzenie w odległości zaledwie 10-20 cm od ekranu.

Jednocześnie wyświetlany jest duży obraz, a prezenter nie znajduje się na drodze światła i nie rzuca cienia na ekran.

Jaką rozdzielczość wybrać dla laserowego projektora wideo?

Większość projektorów laserowych dostępnych obecnie na rynku to dość zaawansowane urządzenia. Pracują one w rozdzielczości FullHD (1920x1080), ale topowe modele mogą pochwalić się obsługą 4K UHD (3840x2160).

Poza rozdzielczością warto zwrócić uwagę na obsługę technologii High Dynamic Range (HDR), która sprawia, że obraz jest jeszcze bardziej nasycony kolorami.

Oczywiście najlepiej kupić projektor z rozdzielczością 4K i obsługą HDR, ale jeśli budżet na to nie pozwala, to 1080p też będzie dobre.

Jasność i kontrast projektora laserowego 4K

Jasność, współczynnik kontrastu, strumień światła, oświetlenie tła w pomieszczeniu i maksymalny rozmiar obrazu to zestaw cech projektora laserowego, które są ze sobą ściśle powiązane. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze?

jaki projektor laserowy 2024

Im wyższa jasność i kontrast obrazu na ekranie, tym lepiej będzie się on wyróżniał, nawet przy wysokim poziomie oświetlenia tła. Parametry te zależą jednak bezpośrednio zarówno od strumienia światła projektora laserowego, jak i wielkości tworzonego przez niego obrazu.

Moc świetlna projektora jest główną cechą charakterystyczną urządzenia. Wartość ta jest mierzona w lumenach (lm), a pomiary są wykonywane zgodnie ze znormalizowaną metodą ANSI (American National Standards Institute).

Kontrast często zależy od oświetlenia tła, materiału ekranu projekcyjnego i innych czynników. Bardzo dobrze jest, jeśli kontrast jest wysoki, ale nie ma sensu przeceniać znaczenia tego parametru.

Jeśli nie wiadomo z góry, w jakich warunkach projektor będzie musiał pracować, lepiej kupić model z maksymalnym dostępnym strumieniem świetlnym - co najmniej 2000-2500 lm. Ogólna zasada przy typowej przekątnej wyświetlanego obrazu wynoszącej około 2,5 m jest następująca: jeśli możliwe jest całkowite zaciemnienie pomieszczenia, to nawet strumień 1000-1500 l m wystarczy do uzyskania jasnego i soczystego obrazu.

W tym przypadku główną rolę odgrywa wielkość i wnętrze pomieszczenia - w małych pokojach z jasnymi ścianami i meblami należy zwiększyć moc ze względu na nadmierne odbicie.

Niestety, pomieszczenia z kontrolowanym poziomem oświetlenia tła są raczej wyjątkiem niż regułą - żaluzje i zasłony na oknach w słoneczny dzień nadal wpuszczają dość dużą ilość światła.

Dlatego radzę stosować się do zaleceń z tabeli, przynajmniej z półtorakrotną rezerwą.

Łączność i projektory laserowe

Źródło obrazu dla projektora nie ogranicza się do komputerów - wiele modeli posiada kilka wejść analogowych i cyfrowych. Transmisja sygnału analogowego zazwyczaj wykorzystuje złącza VGA lub RCA, podczas gdy HDMI i DVI są bardziej powszechne w przypadku sygnałów cyfrowych. Bardziej zaawansowane modele mogą być również wyposażone w złącza DisplayPort, Thunderbolt lub Type-C.

Niektóre projektory laserowe umożliwiają nawet odtwarzanie treści wideo ze smartfona dzięki obsłudze MHL - pod warunkiem, że sam smartfon jest zgodny z tym standardem. Projektory można podłączyć do sieci lokalnej w celu sterowania i przesyłania sygnału za pomocą kabla lub Wi-Fi.

Wielu użytkowników preferuje tę drugą opcję, gdyż jest ona wygodniejsza niż fizyczne podłączanie urządzeń takich jak laptopy czy komputery PC. Niektóre modele projektorów umożliwiają również prezentację bezpośrednio z dysku zewnętrznego, a także innych zewnętrznych źródeł sygnału, takich jak komputery PC czy smartfony.

W urządzeniach tych dostępne są zarówno czytniki kart, jak i porty USB, choć interfejs USB jest czasem wykorzystywany do sterowania projektorem obok portu COM.

Opcje Smart TV i projektory laserowe

Sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku telewizorów. Najbardziej zaawansowane modele wyposażone są w Smart TV. Takie modele mają zagwarantowane funkcje sieciowe, w tym Wi-Fi.

W zależności od producenta, wykorzystywane mogą być różne platformy. Samsung korzysta z własnego systemu operacyjnego Tizen, a LG z WebOS. Istnieje również wiele modeli z Android TV. Tizen OS i WebOS są szybsze i lżejsze, ale Android TV oferuje szerszy zakres aplikacji.

Jednak wszystkie platformy Smart TV oferują YouTube, Netflix, Amazon Prime i inne opcje przesyłania strumieniowego po wyjęciu z pudełka do przesyłania strumieniowego za pomocą projektora laserowego.

Najlepsze projektory laserowe - TOP 7

Przetestowałem i wybrałem dla ciebie najlepsze projektory laserowe. Przeniosą one domową rozrywkę i wieczory filmowe na wyższy poziom.

Wybór redakcji Samsung Premiere SP-LSP9T
Samsung Premiere SP-LSP9T
 • Wysoka jakość obrazu
 • System operacyjny Tizen
 • Rozdzielczość 4K do 130 cali
Najlepszy ogólnie Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
 • Rozdzielczość 4K, HDR10, HLG
 • Jasność 2500 lm i dynamiczny współczynnik kontrastu do 3000:1
 • Wbudowane głośniki stereo 60 W z obsługą Dolby Atmos / Dolby Vision
Wybór premium LG HU85LA
LG HU85LA
 • 3-kanałowy laser, rozdzielczość fizyczna: 3840x2160
 • Laser, jasność: 2700 lumenów
 • Współczynnik projekcji: 0,19:1, odległość 1,2'-1,7'
Najlepszy budżet Epson EF-11
Epson EF-11
 • Kompaktowy rozmiar i niewielka waga
 • Wbudowany system stereo
 • Bezprzewodowe połączenie Miracast
Najlepsze przenośne Projektor laserowy JMGO N1 Pro
Projektor laserowy JMGO N1 Pro
 • Rozdzielczość 1920 × 1080 FHD (obsługiwane 4K)
 • Jasność 1500 lm, łączność bezprzewodowa/Bluetooth/Wi-Fi/HDMI/USB
 • Wbudowane głośniki stereo 10W*2 z dekodowaniem Dolby Audio i DTS
Do gier i 3D Epson EH-LS500W
Epson EH-LS500W
 • Jasność 4000 lumenów
 • Bardzo krótki czas ustawiania ostrości
 • Obsługa rozdzielczości 4K z technologią Pixel Shifting
Najlepsze urządzenie wielofunkcyjne WeMax Nova
WeMax Nova
 • Umieszczony bezpośrednio pod ekranem
 • Świetny stosunek ceny do wydajności
 • Wbudowany dźwięk wysokiej jakości

Projektory laserowe: Porównanie

Przygotuj się na poznanie najlepszych projektorów laserowych 2024! Skrupulatnie wybrałem 7 najlepszych modeli projektorów laserowych na rynku i przedstawiłem szczegółowe recenzje ich funkcji, jakości obrazu, łączności i łatwości użytkowania.

Model projektora Rozdzielczość Lumeny Współczynnik kontrastu
SAMSUNG SP-LSP9T 4K UHD (3840x2160) 2,800 2,000,000:1
NexiGo Aurora Pro 4K UHD (3840x2160) 2400 3000:1
LG HU85LA 4K UHD (3840x2160) 2,700 2,000,000:1
Epson EF-11 WXGA (1280x800) 1,000 2,500:1
JMGO N1 Pro Full HD (1920 × 1080) 1500 1600:1
Epson EH-LS500W Full HD (1920 × 1080) 4,000 2,500,000:1
WeMax Nova Full HD (1920x1080) 2,200 8,000:1

Zanurzmy się więc i odkryjmy najlepiej oceniane projektory laserowe w 2024!

SAMSUNG SP-LSP9TFAXZA Najlepszy projektor laserowy

Wybór redakcji

Południowokoreańska korporacja Samsung wkroczyła na rynek projektorów hucznie ogłaszając się modelem z najwyższej półki, Samsung SP-LSP9TFAXZA. Producent starał się wyposażyć swoje projektory we wszystkie funkcjonalności dostępne dla urządzeń domowych.

"Sercem" urządzenia jest system laserów, które emitują światło w trzech kolorach oraz matryca DMD, której fizyczna rozdzielczość wynosi 3840 × 2160. Jasność projektora w trybie maksymalnym wynosi 2800 lumenów.

To świetna wartość, jeśli chcemy korzystać z projektora w niezaciemnionym pomieszczeniu lub przy świetle dziennym.

Rozmiar ekranu można regulować w zakresie od 100 do 130 cali.

Urządzenie obsługuje rozszerzoną gamę kolorów HDR10+. Projektor posiada inteligentną funkcjonalność: Autorski system operacyjny Samsunga dla telewizorów o nazwie Tizen. System operacyjny obsługuje technologię Apple AirPlay 2, wbudowanego Asystenta Google i Amazon Alexa.

Jeśli jesteś gotowy poświęcić niektóre funkcje i zaoszczędzić trochę pieniędzy, Samsung ma uproszczony model projektora: SP-LSP7T. Ma on również wsparcie dla 4K i wszystkie markowe zalety, ale ma mniejszą jasność - 2200 lumenów (co jest całkiem sporo) i kompromisowy system dźwiękowy - 2.2, którego moc wynosi 30 W.

Więcej na temat tego projektora można przeczytać w recenzji - Samsung Premiere SP-LSP9T 4K Laser Projector Review: Prawdziwe kino domowe

Plusy

 • System operacyjny Tizen z wieloma aplikacjami
 • Świetna wbudowana akustyka
 • Bardzo krótka ogniskowa

Wady

 • Brak obsługi 3D
 • Brak obsługi Dolby Vision i Atmos

Podsumowanie: Jak wykazały moje testy, projektor laserowy SAMSUNG SP-LSP9TFAXZA oferuje rozdzielczość obrazu 4K do 130 cali z energooszczędnością i trwałą technologią laserową do 20 000 godzin użytkowania. Projektor laserowy UST ma funkcje Smart TV z wbudowanymi asystentami głosowymi, zapewniając płynny dostęp do usług przesyłania strumieniowego i inteligentnych urządzeń domowych. Ten laserowy projektor jest idealnym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wysoką jakość obrazu i wygodę użytkowania.

Projektor laserowy Samsung Premiere SP-LSP9T
Projektor laserowy Samsung Premiere SP-LSP9T
 • Wysoka jakość obrazu
 • System operacyjny Tizen
 • Rozdzielczość 4K do 130 cali

Sprawdź cenę


Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro

Najlepszy ogólnie

Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu wyjątkowej jakości obrazu zaraz po wyjęciu z pudełka, przy minimalnej potrzebie kalibracji. Oferuje cztery opcje ekranu i wykorzystuje przemysłowe standardy ANSI Lumenów do dokładnego odwzorowania jasności, unikając mylących terminów marketingowych, takich jak PEAK Lumenów i LED Lumenów.

Projektor może pochwalić się technologią ALPD 4.0 RGB+, zapewniającą natywny współczynnik kontrastu 3000:1. Technologia dynamicznego przyciemniania laserowego zwiększa poziom czerni o ponad 60%, jednocześnie oszczędzając ponad 30% energii, oferując opcję przyjazną dla środowiska bez uszczerbku dla wrażeń wizualnych. Jeśli chodzi o dźwięk, Aurora Pro posiada wbudowane głośniki stereo o mocy 60 W, w tym dwa głośniki niskotonowe o mocy 15 W i dwa głośniki wysokotonowe o mocy 15 W, a także obsługuje Dolby Atmos dla wciągającego dźwięku przestrzennego. Obsługuje również filmy Active 3D.

Wyróżniającą cechą jest obsługa Dolby Vision, co czyni go jedynym projektorem UST na rynku z tą funkcją, wraz z natywnym współczynnikiem kontrastu >3000:1 i dynamicznym przyciemnianiem laserowym. Aurora Pro wyróżnia się również w grach, z ultra-płynnym ruchem dzięki 120 Hz MEMC i niskim opóźnieniem wejściowym wynoszącym 12 ms, obsługującym wejście 4K @ 120 Hz. Dzięki temu idealnie nadaje się do grania w gry komputerowe i konsolowe na dużym ekranie bez utraty jakości ruchu.

Plusy:

 • Dokładność kolorów po wyjęciu z pudełka
 • Technologia ALPD 4.0 RGB+ zapewnia natywny współczynnik kontrastu 3000:1.
 • Technologia dynamicznego przyciemniania laserowego poprawia poziom czerni
 • Wbudowane głośniki stereo o mocy 60 W
 • Obsługa Dolby Atmos i Dolby Vision
 • Niskie opóźnienie sygnału wejściowego wynoszące 12 ms / 120 Hz

Wady:

 • Duży rozmiar
 • Podobnie jak w przypadku większości projektorów UST, opcje umieszczania mogą być bardziej ograniczone w porównaniu do tradycyjnych projektorów.

Podsumowanie: Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro oferuje wyjątkową dokładność kolorów po wyjęciu z pudełka przy minimalnej wymaganej kalibracji. Wyposażony jest w technologię ALPD 4.0 RGB+ zapewniającą natywny współczynnik kontrastu 3000:1 i dynamiczne przyciemnianie laserowe w celu zwiększenia poziomu czerni. Projektor posiada wbudowane głośniki stereo o mocy 60 W, obsługę Dolby Atmos i funkcję aktywnego odtwarzania filmów 3D.

Warto zauważyć, że jest to jedyny projektor UST z obsługą Dolby Vision, co dodatkowo podnosi jego wydajność wizualną. Z myślą o graczach, projektor zapewnia niezwykle płynny ruch dzięki 120 Hz MEMC i niskiemu opóźnieniu wejściowemu wynoszącemu 12 ms, obsługując sygnał wejściowy 4K przy 120 Hz. Aurora Pro łączy w sobie wysokiej jakości obraz i dźwięk, zapewniając wciągające wrażenia kinowe i gamingowe.

Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
Projektor laserowy NexiGo Aurora Pro
 • Rozdzielczość 4K, HDR10, HLG
 • Jasność 2500 lm i dynamiczny współczynnik kontrastu do 3000:1
 • Wbudowane głośniki stereo 60 W z obsługą Dolby Atmos / Dolby Vision

Sprawdź cenę


Laserowy projektor domowy LG HU85LA UST 4K

Premium Choice

Projektory ultrakrótkiego rzutu to dość nowa klasa urządzeń, która szybko zyskuje na popularności ze względu na wygodę i łatwość instalacji. Nie trzeba szukać najlepszego miejsca w pokoju, przykręcać uchwytu do sufitu i wykonywać obliczeń. Wystarczy zainstalować ekran i umieścić pod nim projektor.

LG HU85LA nie posiada koła kolorów w swojej konstrukcji. W przeciwieństwie do konwencjonalnych projektów DLP opiera się na trzykanałowej technologii laserowej, która zapewnia szeroką gamę kolorów i blask kolorów. Żywotność laserowego źródła światła sięga 20000 godzin.

W celu zniwelowania zniekształceń, układ optyczny projektora został wyposażony w system strojenia składający się z 12 niezależnych punktów.
Urządzenie zostało wyposażone w matrycę DLP firmy Texas Instruments o rozdzielczości 4K UHD, czyli 3840×2160 pikseli.

Jasność jest wystarczająco wysoka do użytku domowego, wynosi 2700 lumenów - nie trzeba się martwić o ciemne zasłony na oknie. Kontrast dynamiczny podany w charakterystyce projektora osiąga wartość 2000000:1.

Obudowa projektora jest dość masywna: 26.8"×5.0"×13.7", waży 27 funtów, z przodu znajduje się system głośników stereo o mocy 10 W, soczewki projekcyjne znajdują się na górze. Z tyłu znajdują się następujące złącza interfejsu: 2×HDMI, LAN, 2×USB 2.0, USB typu C, S/PDIF i wejście cyfrowego tunera TV.

Plusy:

 • Wbudowana Alexa
 • Zdalne sterowanie
 • Dostęp do systemu operacyjnego LG Smart TV webOS (za pośrednictwem pilota zdalnego sterowania), w którym znajdują się wszystkie ulubione aplikacje do strumieniowego przesyłania treści.
 • minimalistyczny design

Wady:

 • Dość ciężki w porównaniu do reszty

Podsumowanie: W oparciu o moje obserwacje, jeśli szukasz wciągającej, wygodnej rozrywki domowej z oszałamiającymi efektami wizualnymi, projektor laserowy LG HU85LA jest świetną opcją. Dzięki rozdzielczości 4K, obsłudze HDR10 i jasności 2700 lumenów, zapewnia on ostry obraz o przekątnej do 120 cali w pomieszczeniu o dowolnej wielkości. Dodatkowo, ultrakrótki rzut zapewnia wyraźny obraz nawet z niewielkiej odległości od ściany lub ekranu. Co więcej, wbudowane usługi przesyłania strumieniowego za pośrednictwem systemu webOS i pilota LG Magic Remote ułatwiają dostęp, a 20 000 godzin pracy sprawia, że produkt ten jest wystarczająco niezawodny, aby używać go raz za razem!

Projektor laserowy LG HU85LA
Projektor laserowy LG HU85LA
 • Laser 3-kanałowy, rozdzielczość fizyczna: 3840x2160
 • Laser, jasność: 2700 lumenów
 • Współczynnik projekcji: 0,19:1, odległość 1,2'-1,7'

Sprawdź cenę


Mini projektor laserowy Epson EF11

Najlepszy budżet

Kompaktowe rozwiązanie firmy Epson, EF-11 to bardzo mały projektor o wymiarach 7×18×18 cm i wadze zaledwie 1,2 kg, który można dosłownie nosić w małym miejskim plecaku. Na imprezę, by wyświetlać klipy na ścianie, czy na wakacje, by wieczorami oglądać ulubione seriale - wszędzie.

Jasność w trybie standardowym wynosi 1000 lumenów, a w trybie ekonomicznym 500 lumenów. Współczynnik kontrastu wynosi 2500000:1. Matryca urządzenia to 3LCD, co daje mu przewagę w jakości wyświetlania kolorów i poziomie jasności.

Maksymalny rozmiar projekcji może wynosić do 150 cali po przekątnej, ale przy tym poziomie jasności oglądanie na tej przekątnej może być komfortowe tylko w całkowitej ciemności. Taka jasność będzie wygodna do oglądania na 100-calowym ekranie.

Wbudowany dźwięk nie jest zbyt mocny, to tylko 2 W, co jest wystarczające dla tak miniaturowego urządzenia, w przeciwnym razie można podłączyć zewnętrzny głośnik przewodowy.

Urządzenie umożliwia odtwarzanie treści z ekranu smartfona za pomocą technologii Miracast. Zestaw złączy nie jest szeroki, ale wystarczający: HDMI, USB 2.0 typu A, USB 2.0 typu B oraz wyjście liniowe mini jack 3,5 mm.

Plusy

 • Kompaktowy rozmiar i niewielka waga
 • Świetna jakość obrazu

Wady

 • Brak funkcjonalności Smart TV

Podsumowanie: Projektor laserowy Epson EF11 Mini, dzięki swojej kompaktowej i przenośnej konstrukcji, jest doskonałym wyborem dla tych, którzy cenią sobie wszechstronność i jakość. Wykorzystuje on zaawansowaną technologię laserową, która według mojej analizy przyczynia się do generowania jasnych i wyraźnych obrazów. Projektor ten może pochwalić się wysokim współczynnikiem kontrastu, wbudowanymi głośnikami i oferuje bezprzewodową łączność ze smartfonami i tabletami. Można go również podłączyć do laptopów lub konsol do gier za pośrednictwem portu HDMI. Istotną zaletą jest długotrwałe laserowe źródło światła, które znacznie zmniejsza potrzebę częstej wymiany żarówek.

Projektor laserowy Epson EF-11
Projektor laserowy Epson EF-11
 • Kompaktowy rozmiar i niewielka waga
 • Wbudowany system stereo
 • Połączenie bezprzewodowe Miracast

Sprawdź cenę


Projektor laserowy JMGO N1 Pro

Najlepszy przenośny

Projektor laserowy JMGO N1 Pro to wysokowydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o wciągającym kinie domowym. Charakteryzuje się natywną rozdzielczością 1080P (1920 × 1080 FHD) z obsługą 4K, 110% pokryciem gamutu BT.2020, HDR 10 i współczynnikiem kontrastu 1600:1, zapewniając wyjątkową jakość obrazu na 150-calowym ekranie, nawet w świetle dziennym.

Projektor oferuje regulację w zakresie 360° w poziomie i 135° w pionie, co pozwala na elastyczne rozmieszczenie i wyraźny obraz w każdym otoczeniu, dzięki korekcji geometrii obrazu w czasie rzeczywistym i autofokusowi. Jego wieloadaptacyjny system, wyposażony w czujniki 3D TOF i kamery CMOS Hi-res, wykorzystuje inteligentne algorytmy do automatycznej korekcji geometrii obrazu, inteligentnego unikania obiektów i automatycznego dopasowywania ekranu, zapewniając natychmiastową kalibrację obrazu.

Dzięki obsłudze Blu-ray 3D i MEMC, N1 Pro zapewnia wciągające wrażenia podczas oglądania filmów i grania. Działa na systemie Android TV 11, oferując szeroką gamę opcji rozrywki i oferuje szeroką łączność z dwoma portami HDMI 2.1 i jednym portem USB-A 2.0. Obsługa Google Play i Asystenta Google umożliwia sterowanie głosowe w bliskim polu, a wbudowany Chromecast ułatwia udostępnianie treści.

Wciągające wrażenia dźwiękowe projektora są wzmocnione przez system dźwiękowy 10W*2 z basami o ekstremalnie niskiej częstotliwości 45 Hz, certyfikowany przez Dolby Audio i dekodowanie DTS. Współtworzony z wiodącą marką audio Dynaudio, system dźwiękowy zapewnia kinową jakość dźwięku, uzupełniając oszałamiające efekty wizualne. Ogólnie rzecz biorąc, projektor laserowy JMGO N1 Pro to bogata w funkcje opcja dla osób poszukujących doskonałej konfiguracji kina domowego.

Zalety

 • Wysoka jakość obrazu w rozdzielczości 1080P z obsługą 4K, HDR 10, kontrast 1600:1 i ekran 150"
 • Regulacja 360° w poziomie i 135° w pionie, a także korekcja geometrii obrazu w czasie rzeczywistym i autofokus
 • Zaawansowana kalibracja
 • Obsługa Blu-ray 3D i MEMC
 • Dwa porty HDMI 2.1, jeden port USB-A 2.0, Google Play, Google Assistant i Chromecast
 • Doskonały dźwięk 10W*2
 • Dekodowanie Dolby Audio i DTS, współtworzone z Dynaudio

Wady

 • Zaawansowane funkcje i inteligentne algorytmy mogą wymagać nauki dla użytkowników niezaznajomionych z technologią projektorów.
 • Chociaż ma dobrą jasność dla większości ustawień, może nie być najjaśniejszą opcją dostępną na rynku.

Podsumowanie: Projektor laserowy JMGO N1 Pro oferuje najwyższej jakości wrażenia kina domowego dzięki natywnej rozdzielczości 1080P i obsłudze 4K, zapewniając wyjątkową jakość obrazu na 150-calowym ekranie. Posiada elastyczną regulację 360° w poziomie i 135° w pionie, korekcję zniekształceń trapezowych w czasie rzeczywistym oraz autofokus zapewniający wyraźny obraz w każdych warunkach. Projektor jest wyposażony w zaawansowane czujniki 3D TOF i kamery CMOS Hi-res, wykorzystujące inteligentne algorytmy do natychmiastowej kalibracji obrazu.

Obsługuje Blu-ray 3D i MEMC dla wciągających filmów i gier, działa na Android TV 11 dla szerokiej gamy opcji rozrywki i oferuje szeroką gamę połączeń z portami HDMI i USB. Asystent Google i Chromecast są wbudowane w celu wygodnego sterowania głosowego i udostępniania treści. Wciągające wrażenia dźwiękowe są wzmocnione przez potężny system dźwiękowy 10W*2 z basami o niskiej częstotliwości, certyfikowany przez Dolby Audio i dekodowanie DTS, współtworzony z Dynaudio w celu uzyskania kinowej jakości dźwięku.

Projektor laserowy JMGO N1 Pro
Projektor laserowy JMGO N1 Pro
 • Rozdzielczość 1920 × 1080 FHD (obsługiwane 4K)
 • Jasność 1500 lm, łączność bezprzewodowa/Bluetooth/Wi-Fi/HDMI/USB
 • Wbudowane głośniki stereo 10W*2 z dekodowaniem Dolby Audio i DTS

Sprawdź cenę


Projektor laserowy Epson LS500 do gier

Do gier i 3D

Firma Epson również nie odeszła od trendu laserowych projektorów UST i zaprezentowała model Epson EH-LS500W. Dzięki źródłu światła o jasności 4000 lumenów można go nazwać najlepszym projektorem na godziny dzienne.

W przeciwieństwie do większości konkurentów z matrycami DMD projektory Epson wykorzystują system 3LCD składający się z trzech matryc LCD: czerwonej, zielonej i niebieskiej, co pozytywnie wpływa na jakość kolorów. Współczynnik kontrastu dynamicznego sięga 2500000:1, co również jest bardzo dobrym wskaźnikiem.

Fizyczna rozdzielczość matryc wynosi 1920×1080. Jednak dzięki technologii "Pixel Shift" projektor wyświetla obraz w rozdzielczości 4K. Projektor posiada wsparcie dla HDR10 i HLG.

Dzięki wysokiej jasności urządzenie może wyświetlać bardzo wysokiej jakości obraz 3D i niwelować utratę jasności, która jest nieunikniona podczas korzystania z okularów 3D. Jednak 3D jest odtwarzane tylko w rozdzielczości 1920×1080.

Wbudowana akustyka - dwa 10-watowe głośniki. Jak wykazały testy, wraz z zakupem projektora należy natychmiast kupić system akustyczny innej firmy, jeśli go nie posiadamy. Wbudowana akustyka do kina domowego nie wystarczy.

Oprócz wszystkich powyższych zalet, Epson EH-LS500W ma jeszcze jedną i to znaczącą: niski czas reakcji, który wynosi zaledwie 16 ms. Czyni to ten projektor jednym z najlepszych rozwiązań do gier.

Plusy

 • Wysoki poziom jasności i kontrastu
 • Łatwa instalacja dzięki ultrakrótkiej ogniskowej
 • Obsługa treści FullHD 3D
 • Niski czas reakcji

Wady

 • Konieczność zakupu zewnętrznego systemu głośników
 • Brak trybu ochrony oczu przed światłem lasera

Podsumowanie: Ogólnie rzecz biorąc, projektor laserowy Epson LS500 to niezawodny i wydajny projektor, który oferuje wyjątkową jakość obrazu, niskie koszty utrzymania i bardziej wciągające wrażenia wizualne. Jest to idealny wybór dla każdego, kto potrzebuje wysokiej jakości, łatwego w utrzymaniu projektora do kina domowego lub zestawu rozrywkowego.

Projektor laserowy Epson EH-LS500W
Projektor laserowy Epson EH-LS500W
 • Jasność 4000 lumenów
 • Ultra short focus
 • Obsługa rozdzielczości 4K z technologią Pixel Shifting

Sprawdź cenę


Inteligentny projektor laserowy 4K WEMAX Nova L176FGN

Najlepszy pod względem kompatybilności wideo z wieloma urządzeniami

WeMax Nova L176FGN to ultra-krótkoogniskowy projektor znanego chińskiego producenta elektroniki, który powstał we współpracy z jednym z największych producentów sprzętu projekcyjnego, w tym profesjonalnego, chińską firmą Appotronics.

Projektor jest niedrogi w porównaniu do konkurentów o podobnej funkcjonalności, ale zaskoczy Cię: ogromny obraz o przekątnej 150 cali w odległości kilku cali od ekranu.

Urządzenie z matrycą DMD ma rozdzielczość 3840 × 2160, maksymalna jasność osiąga 2100 lumenów, poziom kontrastu wynosi 1500000:1. Na przednim panelu urządzenia znajdują się głośniki z głośnikami, ich moc wynosi 30 W i obsługuje Dolby Virtual Surround. Na górnej pokrywie znajduje się obiektyw projekcyjny.

System operacyjny zastosowany w urządzeniu to Android TV 9.0 z szerokim wyborem aplikacji i Asystentem Google, z którym można komunikować się za pomocą mikrofonu wbudowanego w pilota.

Złącza interfejsu zgrupowano z tyłu urządzenia: trzy HDMI 2.0, jedno z obsługą ARC. Dwa gniazda USB 2.0. 3.5 Mini Jack dla słuchawek, Ethernet i S/PDIF. W przypadku połączeń bezprzewodowych projektor jest wyposażony w dwuzakresowy adapter WiFi 2,4/5 GHz i Bluetooth 4.1.

Plusy

 • Ultra krótka ogniskowa
 • Przekątna ekranu do 150 cali

Wady

 • Projektor może być kompatybilny z Netflix tylko wtedy, gdy masz Fire TV Stick lub podobne urządzenie do przesyłania strumieniowego.

Podsumowanie: Projektor laserowy WEMAX Nova L176FGN Smart 4K to dobry wybór, jeśli zależy nam na wysokiej jakości obrazu. Charakteryzuje się wysokim współczynnikiem kontrastu do 1500000:1 i rozdzielczością 4K. Ponadto zaawansowana technologia laserowa i technologia kolorów sprawiają, że nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań, takich jak kino domowe i rozrywka.

Projektor posiada trwałe laserowe źródło światła, które może działać do 25 000 godzin. Zmniejsza to potrzebę wymiany i koszty konserwacji. Ma również kompaktową konstrukcję, którą można łatwo zainstalować. Ponadto oferuje inteligentne funkcje, takie jak sterowanie głosowe, wbudowane Wi-Fi i usługi przesyłania strumieniowego, w tym Netflix i YouTube. Wreszcie, jest wyposażony w duży i konfigurowalny ekran, który zapewnia bardziej wciągające wrażenia podczas oglądania, a także ma elastyczne opcje łączności, w tym HDMI, USB i Ethernet.

Projektor laserowy WeMax Nova
Projektor laserowy WeMax Nova
 • Umieszczony bezpośrednio pod ekranem
 • Świetny stosunek ceny do wydajności
 • Wbudowany dźwięk wysokiej jakości

Sprawdź cenę


Najczęściej zadawane pytania dotyczące laserowych projektorów wideo

Przyjrzyjmy się teraz najczęściej zadawanym pytaniom dotyczącym technologii projektorów laserowych.

ranking projektorów laserowych 2024

Jak działają projektory laserowe?

W przeciwieństwie do zwykłych projektorów lampowych i LED, projektory laserowe różnią się przede wszystkim tym, że wykorzystują laser jako źródło światła, co zapewnia większą jasność przy nieco mniejszym zużyciu energii i kilkakrotnie dłuższą żywotność źródła światła.

Poza tym technologia projekcji jest taka sama:
- 3LCD z trzema różnymi matrycami kolorów,
- DLP - oparta na odblaskowej matrycy DMD, która wykorzystując trzy lasery o różnych kolorach może pozbyć się koła kolorów. Koło kolorów może powodować efekt tęczy, który zauważają niektórzy widzowie.

Jak daleko powinien znajdować się projektor laserowy od ekranu?

Odległość między ścianą a ekranem zależy od konkretnego modelu projektora.

Podobnie jak bardziej tradycyjne modele lampowe, dzisiejsze projektory laserowe mają funkcję o nazwie "Współczynnik projekcji", która informuje, jak daleko od ekranu powinien znajdować się projektor, aby uzyskać pożądaną przekątną obrazu.

Ile energii zużywa projektor laserowy?

Projektory laserowe mają taki sam pobór mocy jak dzisiejsze projektory z wysokowydajną lampą UHE o podobnej jasności. W zależności od trybu, będzie to 250-400 W dla projektora o jasności 3000 ANSI lumenów.

Jaka jest żywotność projektora laserowego?

Klasyczne projektory z lampą żarową mogą działać przez około 2000 godzin. Bardziej nowoczesne lampy UHE mogą wytrzymać do 5000 godzin, gdy są używane w trybie ekonomicznym. Jednocześnie laserowe źródła światła mogą działać kilka razy dłużej - do 20 000 godzin.

To ponad dwa lata ciągłej pracy. Przy korzystaniu z projektora np. przez trzy godziny dziennie, mogę mówić o żywotności rzędu kilkudziesięciu lat.

A prawdopodobnie urządzenie znacznie szybciej stanie się przestarzałe i zostanie zastąpione nowszym, zanim laser zdąży wykorzystać swoją żywotność.

Najlepsze projektory laserowe: Podsumowanie

Podsumowując, rynek projektorów laserowych znacznie ewoluował w ciągu ostatnich kilku lat, a najnowsze modele dostępne w 2024 są naprawdę godne uwagi. Na przykład Samsung Premiere SP-LSP9T, NexiGo Aurora Pro Laser Projector lub Epson EF-11 mini.

Dzięki funkcjom takim jak obraz o wysokiej rozdzielczości, niesamowita jasność i doskonałe współczynniki kontrastu, te projektory laserowe zapewniają wrażenia wizualne, które trudno przebić. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem filmów, graczem, czy profesjonalistą biznesowym, znajdziesz idealny projektor laserowy dla siebie.

Tak więc, po zapoznaniu się z moimi najlepszymi propozycjami, możesz śmiało wybrać najlepszy projektor laserowy dostosowany do twoich potrzeb i przenieść swoje wrażenia z oglądania na wyższy poziom.


Przejdź głębiej: