10 najlepszych wideo oczu , wideo dzwonek, wideo domofon od AliExpress

Autor: Stanislav Shelemin | 21.02.2022, 15:25
10 najlepszych wideo oczu , wideo dzwonek, wideo domofon od AliExpress

Wizjer to znana i prosta rzecz, która dodaje trochę bezpieczeństwa i komfortu naszemu domowi, nowoczesna technologia sprawiła, że to proste urządzenie stało się znacznie bardziej funkcjonalne i przystępne cenowo. Dodanie ekranu pozwala na wygodniejszą obserwację tego, co dzieje się za drzwiami, zwłaszcza jeśli wzrok użytkownika nie jest doskonały, a inteligentne funkcje pozwalają kontrolować sytuację bez wstawania z kanapy i również na odległość. W tym artykule zebraliśmy najlepsze elektroniczne kamery w wizjerach do drzwi od AliExpress, abyś mógł wybrać model, który najbardziej Ci odpowiada.

Jeatone R9

Inteligentny wizjer z wewnętrznym ekranem

Zaawansowane urządzenie, które ma wszystko, czego można chcieć od kamery tego typu, a nawet więcej: duży ekran, dobrą kamerę, funkcję monitoringu wideo z możliwością współpracy z systemem inteligentnego domu Tuya oraz możliwość podłączenia do wizjera z dowolnego miejsca, w którym jest Internet.

Allegro.pl AliExpress
Jeatone R9 Maksymalna funkcjonalność

Kivos wizjer kamery

Jedna cecha, ale najważniejsza

Podstawowe urządzenie z minimum funkcji, co daje urządzeniu dwie zalety: niską cenę i łatwość obsługi. Wizjer posiada 3,5-calowy ekran i tylko jeden przycisk sterujący, co będzie plusem dla osób starszych i z wadami wzroku.

AliExpress
Kivos wizjer kamery Proste i niedrogie

Xiaomi Dzwonek wideo 2 MJML02-FJ

Doskonała funkcjonalność i obsługa Mi Home

Wizjer Xiaomi wyróżnia inteligentna funkcjonalność i oczywiście możliwość połączenia z systemem inteligentnego domu Mi Home, gadżet nie posiada własnego ekranu, ale można go sparować ze smartfonem lub ekranem Xiaomi.

AliExpress
Xiaomi Dzwonek wideo 2 MJML02-FJ Uniwersalny

Xiaomi Dzwonek wideo 2 PRO

Najlepsze funkcje i odbiornik bezprzewodowy

Ulepszona wersja wizjera Xiaomi, posiada bezprzewodowy odbiornik wewnętrzny, który zapewnia łączność gadżeta do internetu oraz głośnikiem do odtwarzania sygnału wywołania. Urządzenie ma ulepszone funkcje techniczne: rozdzielczość, szeroki kąt widzenia, stopień ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

AliExpress
Xiaomi Dzwonek wideo 2 PRO Daleki zasięg

Gardlook V30

Kamera wizjer w dobrej cenie i z przyzwoitymi funkcjami

Wizjer bez wewnętrznego bloku i ekranu, ale z obsługą platformy urządzeń smart Tuya i transmisją obrazu do smartfona. Gadżet posiada matrycę FullHD, szeroki kąt widzenia oraz ochronę przed wilgocią, co pozwoli na korzystanie z urządzenia na zewnątrz.

Allegro.pl AliExpress
Gardlook V30 Cena-funkcjonalność

Cdycam Dzwonek do drzwi

Funkcje kamery i niska cena

Niedrogie urządzenie wyposażone w mały ekran na jednostce wewnętrznej, oprócz funkcji wizjera posiada podświetlenie LED dla trybu nocnego oraz funkcję kamery.

AliExpress
Cdycam Dzwonek do drzwi Zapisywanie zdjęć

EXNEN V5 Standard

Inteligentna aplikacja, szerokie kąty widzenia, zasilanie z gniazdka

Wizjer wideo EXNEN V5 to małe inteligentne urządzenie bez jednostki wewnętrznej, co pozwala zaoszczędzić pieniądze przy zakupie, ale jednocześnie kamera ma doskonałą funkcjonalność z wieloma funkcjami: praca ze smartfonami przez połączenie internetowe, tryb nocny, zapisywanie wideo na kartę pamięci lub w chmurze, domofon.

Allegro.pl AliExpress
EXNEN V5 Standard Szeroki kąt widzenia

TopVico Peephole Video Doorbell

Budżetowy gadżet z funkcją zdjęć i wideo

Wizjer TopVico to niewielki gadżet, który pomoże Ci nie tylko spojrzeć na to, co dzieje się za drzwiami, ale także w razie potrzeby zrobić zdjęcie lub film, do tego urządzenie posiada slot na kartę pamięci.

AliExpress Allegro.pl
TopVico Peephole Video Doorbell Z nagrywaniem wideo

Chamous Smart Home Bezprzewodowy Dzwonek wideo

Obsługa Amazon Alexa i Google Home

Wizjer zasilany jest dwoma akumulatorami Li-ion 18650, co daje dobre wyniki pod względem czasu pracy przy korzystaniu z wysokiej jakości akumulatorów. Możliwość połączenie Wi-Fi do pracy z systemami inteligentnego domu, czujnikiem ruchu, nocnym fotografowaniem.

AliEpress
Chamous Smart Home Bezprzewodowy Dzwonek wideo Wodoodporny IP66

Hismaho Tuya WiFi Dzwonek do drzwi

Praca od sieci 230V i automatycznie z akumulatorami.

Cechą charakterystyczną tego wizjera jest wysoki stopień ochrony przed kurzem i wilgocią IP65, co umożliwia montaż urządzenia na zewnątrz bez dodatkowych zabezpieczeń oraz możliwość współpracy z Tuya, Google Home i Amazon Alexa.

AliExpress
Hismaho Tuya WiFi Dzwonek do drzwi Działa bez baterii

Jeatone r9

Jeatone R9 składa się z dwóch bloków: zewnętrznego i wewnętrznego, które mocuje się śrubami przez otwór w drzwiach. W bloku wewnętrznym znajduje się ekran 4,3″ z przyciskiem do sterowania gadżetem pod spodem. Na dolnej krawędzi jest włącznik zasilania, slot na karty pamięci microSD oraz slot microSD do ładowania urządzenia. Pojemność wbudowanej baterii wynosi 5000 mAh. Korpus części zewnętrznej jest okrągły, wykonany z metalu, o średnicy 60 mm.

Na zewnętrznym bloku urządzenia, oprócz obiektywu kamery, znajduje się również przycisk wywołania, podświetlenie diod LED do pracy w ciemności, czujnik ruchu oraz głośnik z mikrofonem do komunikacji przez interkom. Gdy urządzenie jest podłączone do Internetu, możliwa staje się konfiguracja pracy z programem Tuya, który wyśle powiadomienie o dzwonieniu do drzwi lub ruchu w obszarze zasięgu. Za pomocą smartfona można również korzystać z funkcji domofonu i rozmawiać z gościem, niekoniecznie będąc w domu, aplikacja może pracować zdalnie przez Internet.

Kup na AliExpress

Kup na Allegro

Kivos wizjer kamery

Niedrogie urządzenie o minimalnej funkcjonalności, taka opcja jest idealna dla starszych użytkowników, dla których bardzo ważna jest łatwość obsługi. Wizjer ma niewielki, jak na współczesne standardy, ekran o przekątnej 3,5 cala. Po naciśnięciu przycisku na przednim panelu urządzenie włącza się i wyświetla to, co dzieje się przed kamerą, której rozdzielczość matrycy wynosi 1280×720 pikseli, kąt widzenia kamery to 120°.

Gadżet ma niewielkie wymiary: rozmiar wewnętrznego bloku to 120×62×20 mm, średnica zewnętrznego wizjera to 30 mm. Do zamontowania urządzenia potrzebny jest otwór w drzwiach o średnicy 14-28 mm, a grubość drzwi powinna mieścić się w zakresie od 35 do 100 mm. Urządzenie zasilane jest czterema bateriami AAA, które można zastąpić akumulatorami Ni-Mh.

Kup na AliExpress

Xiaomi Dzwonek wideo 2 MJML02-FJ (Wideo domofon)

Xiaomi oczywiście nie mogło obejść się od tak ważnej części inteligentnego domu jak wizjer i zaprezentowało drugą generację swoich urządzeń, składającą się z wersji standardowej i PRO. Pakiet gadżetu składa się z jednostki zewnętrznej, na której znajduje się obiektyw aparatu, o rozdzielczości 1920×1080 i kącie widzenia 139 °, przycisku wywołania i czujnika ruchu. Jednostka wewnętrzna jest „dzwonkiem” i łączy się z gniazdkiem. Jednostka zewnętrzna zasilana jest czterema bateriami AA.

Aby skorzystać z rozszerzonej funkcjonalności, musi być ono połączenia z systemem Mi Home, ważne jest, aby w aplikacji ustawić region Chin. Urządzenie nie współpracuje z innymi regionami. W samej aplikacji można już ustawić wizjer, jego tryby działania oraz nagrywanie wideo do „chmury”, można też oglądać transmisję na żywo z kamery czy skorzystać z funkcji interkomu. Skrypty automatyzacji można również dostosowywać z poziomu aplikacji. Możliwe jest przepisanie skryptów do naciśnięcia przycisku dzwonka lub wyzwolenia czujnika ruchu. Na przykład włączenie oświetlenia w korytarzu po naciśnięciu przycisku dzwonka pozwoli podejść do drzwi bez potknięcia się o kota spokojnie odpoczywającego na środku mieszkania. Warto zwrócić uwagę na wady tego urządzenia: w związku z pracą przez serwery zlokalizowane w Chinach pojawiają się narzekania na stabilność transmisji sygnału wideo.

Kup na AliExpress

Xiaomi Smart Dzwonek wideo 2 PRO

Profesjonalna wersja kamery wideo od Xiaomi różni się pod wieloma względami: rozdzielczość matrycy wynosi teraz 2304×1296, a kąt widzenia to 167 ° w poziomie. Zmieniło się źródło zasilania, tutaj są to dwie baterie Li-ion 18650. Jest też obsługa trybu nocnego i czujnik ruchu. Dodatkowo jednostka zewnętrzna otrzymała stopień ochrony przed kurzem i wilgocią IP65.

Blok wewnętrzny pełni teraz rolę odbiornika sygnału, łączy się z siecią domową przez WiFi, a z zewnętrznym blokiem dzwonku łączy się za pomocą sygnału radiowego o częstotliwości 433 MHz, co znacznie zwiększa zasięg urządzenia, ponieważ im niższa jest częstotliwość fali, tym lepiej pokonuje przeszkody. Odbiornik posiada slot na karty pamięci microSD, na których można przechowywać filmy. Inteligentne funkcje są podobne do młodszej wersji – jest to współpraca z Mi Home, domofonem z możliwością zmiany głosu i skryptów automatyzacji połączenia oraz czujnikiem ruchu.

Kup na AliExpress

Gardlook V30 Wideo domofonGardlook V30 to gadżet dostarczany z jednym urządzeniem zewnętrznym, ale w razie potrzeby można do niego podłączyć dzwonek mieszkaniowy, który należy “podpiąć” do gniazdka. Optyka urządzenia ma szerokość kąta widzenia 166°, a rozdzielczość matrycy kamery to 1920×1080. Na przednim panelu gadżetu oprócz kamery można znaleźć czujnik ruchu na podczerwień i przycisk połączenia. Wewnątrz urządzenia znajdują się dwie baterie litowo-jonowe 18650. Korpus kamery posiada stopień ochrony IP54, co pozwala na używanie jej na zewnątrz.

Funkcjonalność wizjera pozwala na podłączenie go do smartfona do pracy z aplikacją Tuya poprzez wbudowane WiFi, aplikacja pozwoli na konfigurację urządzenia, oglądanie transmisji z kamery, otrzymywanie powiadomień o niepożądanym działaniu czujnika ruchu lub naciśnięciu przycisku połączenia. Podobnie jak w przypadku innych inteligentnych modeli, możesz użyć funkcji wideodomofonu, aby odebrać połączenie i porozmawiać z odwiedzającym Cię gościem.

Kup na AliExpress

Kup nsa Allegro

Cdycam Digital Dzwonek wideo

Proste i niedrogie urządzenie z najbardziej przydatną funkcjonalnością. Wizjer posiada ekran o przekątnej 2,8 cala, który mocowany jest do zewnętrznego bloku za pomocą wkrętów, co daje dodatkową ochronę przed aktami wandalizmu ze względu na niezawodność konstrukcji.

Kąt widzenia kamery to 90°, rozdzielczość matrycy jest nieco niska 320×240, tego wystarczy, aby na małym ekranie pokazać, co dzieje się za drzwiami. Urządzenie może zrobić zdjęcie po naciśnięciu przycisku połączenia, ale biorąc pod uwagę rozdzielczość matrycy, obraz raczej nie będzie dobry. Do pracy w ciemności wizjer wyposażony jest w dwie diody LED do podświetlenia.Gadżet zasilany jest czterema bateriami AA.

Kup na AliExpress

EXNEN V5 Standard

Jedną z głównych różnic tego wizjera jest możliwość pracy z zasilacza 18V, oczywiście w tym przypadku trzeba będzie dodać przewód, ale można zapomnieć o ładowaniu akumulatorów, bo nie każdy jest gotowy psychicznie, że oprócz ładowania smartfona, słuchawek i zegarka, trzeba jeszcze pamiętać o naładowaniu wizjera do drzwi… Jeśli nie ma możliwości podłączenia zasilania stacjonarnego, gadżet może działać na trzech bateriach 18650.

Korpus urządzenia jest szary, ze znanym już zestawem elementów: obiektywem o kącie widzenia 166°, przyciskiem wywołania, czujnikiem ruchu IR, światła i perforacją, pod którą znajduje się mikrofon domofonu, głośnik znajduje się na dole, podłącz smartfon i korzystaj ze wszystkich funkcji: podglądu wideo i transmisji na żywo, powiadomień przyciskami, funkcji wideodomofonu.

Kup na AliExpress

Kup na Allegro

Wideodomofon TopVico z wizjerem

Ekran tego gadżetu pozwoli na korzystanie z nich bez konieczności podnoszenia smartfona, co czasem jest nawet wygodniejsze i szybsze. Wizjer montowany jest umiejscowiony w standardowym otworze w drzwiach na konwencjonalny wizjer optyczny. Przekątna ekranu to 2,4 cala, rozdzielczość matrycy według podanych informacji to 1 Mpix. Urządzenie jest wyposażone w gniazdo kart pamięci microSD do 32 gigabajtów, w menu ustawień możesz wybrać tryb nagrywania zdjęć lub wideo, naciskając przycisk połączenia.

Kup na AliExpress

Kup na Allegro

Chamous Smart Home Bezprzewodowy Dzwonek wideo 


Jeśli potrzebujesz obsługę dla Google Home lub Amazon Alexa, zwróć uwagę na ten wizjer od Chamous (wideo domofon)(pamiętaj, że aby zamówić urządzenie z obsługą tych usług, musisz wybrać opcję 5 podczas składania zamówienia). Poza jednym wariantem, każde z nich mają obsługę inteligentnego domu Tuya.

Zestaw funkcji jest standardem dla inteligentnego wizjera: domofon, przeglądanie transmisji na żywo i nagrań, powiadamianie gości i wyzwalanie czujnika ruchu. Możliwe jest zapisywanie informacji na karcie pamięci. Urządzenie zasilane jest dwoma akumulatorami 18650, matryca ma rozdzielczość FullHD 1920×1080, a kąt widzenia układu optycznego to 160°. Przy zamówieniu możesz wybrać kompletny zestaw z wewnętrznym dzwonkiem. Urządzenie jest zabezpieczone przed zewnętrznymi czynnikami na poziomie klasy IP66.

Kup na AliExpress

Dzwonek do drzwi Hismaho TuyaObudowa tego wizjera posiada zabezpieczenie przed kurzem i wilgocią w standardzie IP65, co pozwala umiejscowić go na otwartej przestrzeni bez obaw, że zepsuje się przy pierwszym ulewnym deszczu lub jego mikrofon zatka się kurzem i przestaną działać najpotrzebniejsze funkcje. Wymiary urządzenia to 148×55 mm, a grubość to 32 mm. Montaż odbywa się za pomocą specjalnego uchwytu, który przykręca się do ściany czterema śrubami.

Urządzenie działa na dwóch bateriach litowych 18650, które znajdują się wewnątrz obudowy, aby je naładować należy zdjąć wizjer i za pomocą kabla microUSB podłączyć do zwykłego zasilacza z wejściem USB 5 V. Matryca urządzenia ma rozdzielczość FullHD, kąt widzenia 166 stopni, wspierany jest tryb nocny z podświetleniem w podczerwieni oraz czujnik ruchu. Aby przechowywać filmy w urządzeniu należy zainstalować kartę pamięci microSD, a podłączając ją do aplikacji Tuya można odbierać powiadomienia na smartfonie, przeglądać nagrania i transmisje oraz oczywiście korzystać z funkcji domofonu. Jeśli wybierzesz opcję 5 lub 6 przy zakupie, otrzymasz wsparcie dla Google Home i Amazon Alexa w swoim gadżecie.

Kup na AliExpress

Baterie do wizjerów

Baterie AA i AAA mają nie tylko dłuższą żywotność, która może być aktywna około dwóch tysięcy cykli ładowania-rozładowania, ale także mogą dostarczyć urządzeniu więcej energii, co oznacza, że będzie ono działać dłużej na jednym cyklu rozładowania. Ponadto w niewielkim stopniu przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów niebezpiecznych, jakimi są baterie alkaliczne.

Baterie AAA
Kup na AliExpress

Baterie AA
Kup na AliExpress

Akumulatory 18650 to akumulatory litowo-jonowe o średnim napięciu 3,7V, co jest aktualnym standardem stosowanym w sprzęcie AGD, elektronice, pojazdach elektrycznych.
Kup na AliExpress

Uniwersalna ładowarka do akumulatorów AA, AAA i 18650, z 1, 2 lub 4 gniazdami do wyboru
Kup na AliExpress

Jakie funkcje posiada inteligentny wizjer?

Inteligentny wizjer, w zależności od ceny, może mieć również znacząco różne funkcje, więc modele budżetowe nie będą w stanie dać Ci nic innego niż wyświetlanie tego, co dzieje się przed obiektywem aparatu w czasie rzeczywistym na ekranie wewnętrznym. Jeśli weźmiemy pod uwagę droższe modele, gadżet może być wyposażony w funkcję monitoringu wideo, transmisję obrazu do smartfona lub innych urządzeń, oświetlenie IR do pracy w ciemności, ochronę przed wilgocią, domofon do komunikacji z gościem przez zamknięte drzwi.

Jaki wizjer można używać na zewnątrz?

Do użytku na zewnątrz należy używać urządzenia zabezpieczonego przed kurzem i wilgocią zgodnie ze standardem co najmniej IP54.

Czy wizjery działają w ciemności?

Aby korzystać z wizjera w ciemności, musi on być wyposażony w diody LED do oświetlania podczerwieni, takie światło jest niewidoczne dla ludzkiego oka, ale kamera urządzenia, przechodząc w tryb nocny, odbiera takie spektrum światła, które pozwala zobaczyć, kto jest za drzwiami. Należy zauważyć, że ze względu na małe wymiary wizjerów ilość i moc takich źródeł promieniowania podczerwonego jest ograniczona, co stwarza mniejszy obszar działania o metr lub dwa przed obiektywem kamery.

Czy wizjer potrzebuje gniazdka przy drzwiach do pracy?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz przestudiować cechy urządzenia, które chcesz mieć we własnym wizjerze. Różne gadżety mają inne źródła zasilania, mogą to być baterie, akumulatory Li-ion 18650 lub zasilacz, który trzeba podłączyć do domowego gniazdka 230V.

Czy wizjer może być używany jako kamera monitorująca?

Jeżeli w urządzeniu jest taka funkcja, to wizjer może rozpocząć nagrywanie po wykryciu ruchu w jego polu działania i zapisywać pliki wideo na karcie pamięci. Niektóre urządzenia mogą wysyłać powiadomienia do smartfona po wykryciu ruchu.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej: