Deweloperzy Baldur's Gate nie siedzą bezczynnie, a Larian Studios przyznało, że pracuje już nad dwiema grami na własnym IP

Autor: Anton Kratiuk | 18.04.2024, 23:07
Deweloperzy Baldur's Gate nie siedzą bezczynnie, a Larian Studios przyznało, że pracuje już nad dwiema grami na własnym IP

Wiadomo już, że Larian Studios, pomimo ogromnego sukcesu Baldur's Gate 3, nie zamierza wracać do tej serii. Podobnie zresztą jak do żadnego innego projektu w uniwersum Dungeons & Dragons. Jak stwierdził szef Larian Swen Vincke:"Dla nas to już przeszły etap".

Wygląda na to, że belgijscy deweloperzy nie marnują czasu i są już zaangażowani w nowe projekty.

Co wiemy

W wiadomości do graczy o planach dalszego wsparcia dla Baldur's Gate 3, deweloperzy poinformowali, że oprócz aktualizacji dla ultra popularnego RPG, pracują nad dwiema grami na własnym IP:

Jako niezależne studio od 1996 roku, cenimy sobie wolność twórczą, gdziekolwiek ona prowadzi. Po sześciu latach pracy w Forgotten Realms, wielu dyskusjach i rozważaniach, zdecydowaliśmy się skorzystać z okazji i stworzyć własne IP. Obecnie pracujemy nad dwoma nowymi projektami i jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie przyszłość.

Jest prawdopodobne, że Larian Studios powróci do innej swojej popularnej serii, Divinity: Original Sin, ale jest mało prawdopodobne, że obie gry będą pochodzić z tego samego uniwersum, więc graczy czeka coś zupełnie nowego.

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

Źródło: Steam

PC