Przegląd Huawei P30 lite: smartfon z kamerą na 48 megapikseli

Autor: Oleg Murawyćky | 19.06.2019, 13:20
Przegląd Huawei P30 lite: smartfon z kamerą na 48 megapikseli

Po flagowy P30 Pro i nieco tańszym, ale wciąż drogim modelu P30, Huawei wydał „lekką” wersję. Nowość z indeksem lite wygląda jednak świetnie i ma całkiem przyzwoite właściwości. Oczywiste jest, że smartfon za 300 dolarów powinien się bardzo różnić od „dużych braci” za 800 USD i 1000 USD. Ale musi mieć swoją własną „sztuczkę”, aby wyróżnić się wśród konkurentów. Huawei P30 lite ma 48-megapikselową kamerę z dwoma zoomami.

Wygląd, design, ergonomia

P30 lite jest dostępny w trzech kolorach - ścisłym czarnym, eleganckim białym i fioletowo-niebieskim (piękny, ale szczerze mówiąc, już znudzający). Dostaliśmy czarną kopię do testu i w „zerowej komplektacji”, czyli tylko sam smartfon, nawet bez ładowarki. Rama obudowy jest plastikowa, tylny panel to czarne lustro wykonane z materiału podobnego do szkła, ale bardzo cienkie. Skaner linii papilarnych - z tyłu.

Obudowa jest bardzo cienka, grubość 7,4 mm określona w specyfikacji nie uwzględnia bloku trzech kamer, które wystają prawie na 2 mm. Zwykła silikonowa obudowa nie chroni aparatu przed kontaktem z powierzchnią, tutaj potrzebujesz grubszej.

Wszystkie porty (standardowe gniazdo audio i USB typu C) są montowane na dole obudowy, jest też mikrofon i głośnik multimedialny. Na górze znajduje się taca na karty i drugi mikrofon. Hybrydowe gniazdo kart, 2 karty SIM lub SIM + microSD, ale 128 (!) GB pamięci wewnętrznej może się obejść bez dodatkowych, jeśli chcesz korzystać z dwóch kart SIM.

Wyświetlacz ma zwykłą konstrukcję, bez stawiania na boki. Ramki wokół niego są cienkie, szerokość obudowy jest wygodna do trzymania w dłoni, ale nie można w pełni i bezpiecznie pracować z telefonem jedną ręką.

Dyskretny wskaźnik ładowania i powiadamiania jest umieszczony na samej górze przedniego panelu, pod maską głośnika.

Cechy i funkcje

P30 lite (dokładna nazwa modelu to MAR-LX1A) jest oparty na własnym procesorze Huawei, Kirin 710. Cztery rdzenie Cortex-A73 o częstotliwości roboczej do 2,2 GHz plus 4 rdzenie Cortex-A53 do 1,7 GHz i układ wideo Mali-G51 z częstotliwością 1 GHz, w komplecie z 4 GB pamięci RAM - nie jest to top, ale dość mocny sprzęt, który wystarczy do każdego zadania. Jest wersja z 6 GB pamięci RAM.

Nadajnik-odbiornik komórkowy obsługuje wszystkie standardy 2/3 / 4G i zakresy częstotliwości, w tym chiński TD-SCDMA (tylko SIM 1).

Adapter Bluetooth obsługuje „miłośników muzyki” kodeki aptX i aptX HD, a także HWA (Hi-res Wireless Audio) - technologię Bluetooth do przesyłania wysokiej jakości dźwięku z przepływnością do 900 kb / s, opracowaną przez Huawei przy wsparciu japońskiego Teaca i Tascama, ale na razie jego wsparcie jest tylko w smartfonach Huawei. (Nawet sam Huawei nie ma słuchawek ani innych podłączonych urządzeń z HWA.) Oczywiście, P30 lite ma NFC - ta technologia nie jest już rzadkością w smartfonach klasy podstawowej.

Smartfon podłączony do komputera z systemem Windows przez USB działa tylko w trybie ładowania, aby zobaczyć jego pamięć z komputera, musisz zainstalować aplikację HiSuite lub wyszukać oddzielny sterownik.

Wyświetlacz ma rozdzielczość FullHD + (1080x2312 pikseli) i małe wycięcie w kształcie łzy wokół przedniej kamery. Podobnie jak inne modele Huawei i Honor z takim ekranem, możesz użyć całego wyświetlacza, ale wtedy wycięcie będzie widoczne lub ukryć je, przyciemniając górną część wyświetlacza. W każdym przypadku pasek stanu jest wyświetlany u góry, po prawej i lewej stronie kamery.

Folia na wyświetlaczu ma właściwości oleofobowe. To prawda, że ​​są w jakiś sposób niezbyt wyraźne, ale w porównaniu ze zwykłym szkłem ta powłoka staje się mniej brudna i łatwiejsza do wycierania. Nie usunąłem tej ochrony, ponieważ firma upiera się, że wykorzystamy ją w ten sposób.

Wyświetlacz ma dwa wstępnie ustawione tryby kolorów - „Normalny” i „Jasny”, ale wolałbym je nazwać „Neutralnym” i „Zimnym”. Maksymalna jasność wyświetlacza w obu wersjach wynosi około 330 cd / m2, minimalna (0,5 cd / m2) jest prawie taka sama. W jasnym świetle słonecznym z podświetleniem „do maksimum” teksty są czytane mniej więcej normalnie i chciałbym tryb nieco jaśniejszy, aby oglądać i robić zdjęcia / filmy. Tryb „normalny” jest bliższy standardowi, zgodnie z wynikami pomiarów i jest po prostu przyjemniejszy dla oczu, zalecamy właśnie go i używać:

 
 „Jasny” pod każdym względem ma silne odchylenia od normy:

 
Co ciekawe, w obu przypadkach kalibracja w cieniach jest zauważalnie gorsza niż w podświetleniu, już od dawna nie widzieliśmy tak wyraźnej nierówności charakterystyk.

oprogramowanie

Smartfon działa na Androida 9 Pie w oryginalnym opakowaniu EMUI 9.1. Tradycyjnie Huawei ma tutaj wiele fabrycznie zainstalowanych aplikacji i narzędzi, niektóre z nich (na przykład sklep z aplikacjami AppGallery) wymagają korzystania z konta Huawei. Pięć aplikacji i kamera są dostępne bez odblokowania, a przesunięcie w dół na odblokowanym wyświetlaczu wyświetla listę czterech najnowszych aplikacji i pasek wyszukiwania w całej zawartości pamięci smartfona. Interfejs jest szybki i stabilny, nie wystąpiły awarie w ciągu trzech tygodni.

Aplikacja telefoniczna jest dość standardowa, z kontaktami wyszukującymi za pomocą cyfr i liter na przyciskach, w tym cyrylicy. Nagrywanie rozmów nie jest dostępne. Ale możesz przypisać każdemu kontaktowi nie tylko sygnał wywoławczy, ale klip wideo! Zasadniczo można to zrobić wcześniej na dowolnym smartfonie wykorzystującym aplikacje innych firm, ale tutaj jest ono już wbudowane w system.

Zainstalowane aplikacje można zobaczyć na poniższych zrzutach ekranu:

Nawiasem mówiąc, funkcja robienia zrzutów ekranu ma dodatkowe funkcje, takie jak edycja i tworzenie długich zrzutów ekranu z przewijaniem.

Usuwa P30 Lite Huawei

Cóż, nie ma siły, by dalej intrygować - zobaczmy kamerę. lepiej, z kamerami. Ogólnie, kiedy czytasz reklamę, chcesz ją sprawdzić zgodnie z kryteriami popularnej ukraińskiej strony internetowej VoxCheck. W opisie niemal każdego produktu istnieje, jeśli nie oczywiste, kłamstwo, to z pewnością manipulacja. Ponieważ gdy piszą „48 MP triple ultra-wide-angle camera ze sztuczną inteligencją”, warto wyjaśnić, że 48 MP to jedna kamera, a ultraszerokokątny to kolejna, o rozdzielczości „tylko” 8 MP. A więc ile i jakie aparaty mają P30 lite? Jest ich aż cztery:

1. przednia (24 MP, F2.4) do autoportretów i blogów wideo;
2. główna (48 MP, F1.8) dla sytuacji uniwersalnych;
3. dodatkowa z ultra szerokim kątem (8 MP, F2.0);
4. pomocnicza 2-megapikselowa, która nie robi zdjęcia, ale mapę głębokości do rozmycia tła w trybie portretu.

Zacznijmy od najciekawszego - z głównej kamery. Aplikacje takie jak Aida i CPU-Z nie dostarczają informacji o swoim modelu, ale najprawdopodobniej jest to nowa wersja Sony, ogłoszona w zeszłym roku - IMX586. Ma rozdzielczość 48 megapikseli o przekątnej 8 mm, długość ogniskowa odpowiada 27 mm w pełnej klatce. Rozmiar piksela tej matrycy jest rekordowo mały, w rzeczywistości mikroskopijny - 0,8 mikrona (czyli mniej niż mikron!). Aparat może pracować w dwóch trybach - 48 MP (8000 x 6000 pikseli) i 12 MP (4000 x 3000 pikseli).

W drugim przypadku, jak widać na schemacie, struktura matrycy jest w jakiś sposób skomplikowana (na stronie internetowej Sony wyjaśniono to za pomocą przetwarzania sygnału frazowego), a poszczególne piksele są łączone w „superpiksele” po 4 sztuki, tworząc w rzeczywistości analog. zwykle 12-megapikselowa matryca o przekątnej 1/3 ". Dlatego z punktu widzenia jakości zdjęć lepiej byłoby wyobrazić sobie tę matrycę" na odwrót "- jako 12-megapikselowy, w którym każdy piksel można podzielić na 4 oddzielne piksele. Właśnie ustawienie 12 Mp jest ustawieniem domyślnym kamery i w instrukcji użytkownika jest polecane do użytku, dodatkowo nie wszystkie tryby fotografowania, efekty i funkcje działają w 48 MP:

Bardzo małe piksele matrycy - to plus tylko pod względem zwartości. Jeśli chodzi o jakość zdjęć, są pewne niuanse:

 • im wyższa rozdzielczość matrycy w tym samym rozmiarze, tym bardziej zauważalny jest efekt dyfrakcji - rozpraszanie światła podczas przechodzenia przez obiektyw, co prowadzi do rozmycia drobnych szczegółów obrazu;
 • macierz z drobnymi pikseli, wytwarzają więcej zakłóceń;
 • Małe pikseli są bardziej wrażliwe na drgania aparatu, przez co trudno jest uzyskać jasny obraz;
 • Matryca o wysokiej rozdzielczości wymaga optyki o bardzo wysokiej jakości, która ma również parametry, takie jak rozdzielczość. Jest mało prawdopodobne, że na modułe fotowoltaiczną za $ 27  są zamontowane obiektywy z najwyższej jakości szkła optycznego.

Dlatego znacznego zysku w szczegółach może i nie być - już widzieliśmy to na przykładzie Redmi Note 7 Pro.

Ale tryb 48 MP jest sam w sobie, dodatkową opcją, której nawet nie odrazu znajdziesz. Tutaj macierz ze „zmienną rozdzielczością” znalazła dodatkową oryginalną aplikację, a mianowicie - podwójny zoom bez utraty jakości. Działa tylko w rozdzielczości 12 MP i poniżej. Firma porównuje ją z optycznym, co jest prawdą z punktu widzenia wyniku, ale absolutnie nie nazywa tego właściwie, ponieważ w rzeczywistości nie jest to optyczne ani nawet powiększenie, ale to, co w fachowej fotografii nazywa się „kadrowaniem”. Po przełączeniu skali w aparacie na pozycję 2x matryca przełącza się w tryb 48-megapikselowy, ale tylko jego środkowa część służy do przechwytywania obrazu ¼ całego obszaru. W ten sposób zawężamy pole widzenia kamery, tworząc efekt zbliżenia. Gdyby kamera miała matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli, mielibyśmy „przycięty” 3-megapikselowy obraz. Ale w tym przypadku jedna czwarta 48 MP to te same 12 milionów punktów, tylko małe.

Istnieje również 3-krotny zoom programowy, który włącza się po 2-krotnym powiększeniu, co powoduje sześciokrotny wzrost. Tutaj jakość obrazu wyraźnie cierpi, ponieważ programowy zoom po prostu wycina fragment z ramki i liczy go dla większej liczby pikseli. Poniżej znajduje się oryginalna ramka bez powiększenia i fragmenty zdjęć tej samej sceny w rozdzielczości 12 i 48 megapikseli bez zoomu, z 2-krotnym i 6-krotnym zoomem:

 
Jeśli pociągniesz suwak zoomu w przeciwnym kierunku, aparat przełączy się w tryb ultraszerokokątny. W rzeczywistości jest to użycie innej kamery o rozdzielczości 8 megapikseli, przełączanie następuje z niewielkim opóźnieniem.

Poniżej znajdują się fragmenty klatek wykonanych (od lewej do prawej) w rozdzielczości 8 MP (szerokokątna  kamera), 12 MP bez zoomu, 12 MP z zoomem i 48 MP. Zdjęcia są zmniejszane (bez przycinania) do 1000 punktów wysokości, ramka w lewym dolnym rogu to 1: 1 (powinny być wyświetlane w trybie pełnoekranowej przeglądarki).

 
Zauważ, jak wiele „cyfrowych śmieci” na dwóch ostatnich zdjęciach wzdłuż linii i wokół cyfr numeru. Jest to konsekwencja robienia zdjęć z ręki, małe piksele przy najmniejszym poruszeniu aparatu dają mikroskalę. Teraz umieścimy aparat na ziemi w tej samej odległości, naprawimy go i ponownie zróbmy zdjęcie o rozdzielczości 12 MP i 48 MP. O wiele lepiej: czyste kolory, gładkie linie, czytelny tekst:

Jak widać, wciąż jest zaleta 48 MP, ale fotografowanie z taką rozdzielczością jest konieczne tylko do poprawnego ustawienia aparatu, najlepiej - z opóźnieniem kilku sekund, ponieważ nawet krótkie czasy otwarcia migawki rzędu 1/500 sekundy nie gwarantują doskonałej klarowności obrazu.

Inżynierom Sony udało się włączyć czujniki fazy w matrycy, dzięki czemu kamera ma funkcję śledzenia, czyli utrzymywania ostrości na wybranym obiekcie, gdy porusza się on w ramce. Wizualizacja autofokusa na wyświetlaczu - okrągła ramka jest zawsze wyświetlana w jednym kolorze (nie najbardziej zauważalnym - niebieskim), bez pokazywania, czy można było uzyskać ostrość, czy nie. Nie ma też powiadomienia dźwiękowego o pomyślnym ustawieniu ostrości, a sam obraz nie zawsze jest widoczny, zwłaszcza na zewnątrz w świetle słonecznym.

Mówiąc o słońcu. Ponieważ główna optyka kamery należy do klasy super-wysokiej mocy i nie ma membrany, przy najbardziej słonecznej pogodzie można ściemniać - ekspozycja 1/4000 sekundy może nie być wystarczająco krótka (jest to widoczne na zdjęciach z Morza Kijowskiego w przykładach). W takich przypadkach warto sprawdzić wynik (jeśli nie jest widoczny na wyświetlaczu, a następnie użyć histogramu w informacjach o obrazie) i, jeśli to konieczne, użyć kompensacji ekspozycji - suwak w pobliżu punktu ostrości dla każdego zdjęcia lub ustawić go na stałe w trybie Pro, pozostawiając resztę opcji według uznania kamery.

Oto jak filmuje główna kamera Huawei P30 lite:

 
Przykłady fotografowania za pomocą kamery o bardzo szerokim kącie widzenia:

 
Jeśli potrzebujesz szerszego kąta widzenia - przejdź do menu dodatkowych funkcji kamery i zrób panoramę. Rozdzielczość zdjęć panoramicznych jest niesamowita - w orientacji pionowej wynosi około 13 500 na 3700 pikseli (maksymalny kąt widzenia wynosi poniżej 180 °), w orientacji poziomej około 12 000 na 2800 (kąt na 120 °). Około, ponieważ wymiary panoram różnią się w zależności od „prostoliniowości” rąk osoby filmującej, czyli jakości okablowania podczas fotografowania. Mała strzałka i cienka linia, które należy łączyć, gdy aparat jest obracany, są słabo widoczne na wyświetlaczu w jasnym świetle słonecznym, więc wykonanie idealnej panoramy w jasny słoneczny dzień jest trudne.

 

Zdjęcie z przedniej kamery:

Wszystkie zdjęcia są zmniejszone do 1000 pikseli wysokości. Pełnowymiarowe oryginalne zdjęcia można oglądać w galerii internetowej.

Istnieje również ciekawy tryb „Panorama 3D”. Przypomina to fotografowanie konwencjonalnej panoramy, ale efektem nie jest statyczny „nieopakowany” obraz, ale fragment wirtualnej rzeczywistości, w którym panoramę można oglądać obracając telefon. Korzystając z tej samej funkcji, kierując kamerę nie na zewnątrz, ale wewnątrz okręgu, można zfilmować trójwymiarową prezentację obiektu, przechodząc wokół objektu za pomocą aparatu. Możesz zobaczyć wynik na telefonie w galerii EMUI lub na serwerze Fyuse (polecenie Panorama przesyła panoramę na serwer i wstawia link do Twojego postu. Możesz także osadzić panoramę na stronie internetowej lub blogu, kopiując gotowy kod. Oto przykłady takich panoram

 
 
Fotografowanie nocne domyślnie działa z ustawieniami automatycznymi, ale można również ręcznie ustawić czułość i szybkość migawki, aby uzyskać najlepszy wynik. W trybie Pro, który jest ukryty o jeden poziom głębiej w dodatkowym menu, można opcjonalnie wybrać metodę pomiaru, kompensację ekspozycji do ± 4 kroków, metodę ustawiania ostrości (w tym ręczną) i temperaturę barwową. Zakres czasów otwarcia migawki jest imponujący - od 1/4000 do 32 sekund! To wystarcza, aby robić zdjęcia w nocy, które wyglądają prawie tak, jakby były robione w świetle dziennym (oczywiście, objekt filmowania powinien być nieruchomy, a kamera powinna być przymocowana.

 
Ustawienia trybu Profi i inne typy fotografowania:

 
Dobrze rozwinięty tryb portretowy. Tutaj nie tylko można rozmazać tło, ale także wybrać rodzaj kół rozmycia, aż do imitacji „skręconej strony” starych soczewek, a także symulować różne opcje oświetlenia. W portretach wykonywanych przez główną kamerę granice tylnego i pierwszego planu są precyzyjnie określane dzięki dodatkowemu modułowi o rozdzielczości 2 megapikseli, a podczas fotografowania aparatem skierowanym do przodu, który nie ma miejsca na wykonanie mapy głębi sceny, istnieją zarówno udane autoportrety, jak i nie:

Aparat nie wie, jak zapisywać „cyfrowe negatywy” w formacie RAW, ale w zasadzie smartfon nie jest konieczny - jego aparat powinien dawać gotowy piękny obraz do szybkiego wysłania na Twitter, Instagram lub osobisty blog. Tutaj może pomóc funkcja AI (sztuczna inteligencja). Za tą głośną nazwą kryje się w rzeczywistości automatyczne rozpoznawanie typowych scen, takich jak portret, krajobraz lub zachód słońca, z regulacją parametrów fotografowania i późniejszym przetwarzaniem.

Maksymalna jakość wideo - 1080p, 60 fps. Dźwięk jest stereofoniczny, ogólna szybkość transmisji wideo jest stosunkowo niska - około 15 Mbit / s. Podczas fotografowania kamerą główną działa elektroniczna stabilizacja obrazu, kamera przednia nie ma takiej funkcji.

Przykłady wideo:

Funkcje kamery nie ograniczają się do zdjęć i filmów. Istnieje również specjalny tryb rozszerzonej rzeczywistości z funkcjami rozpoznawania obiektów i wyszukiwania ich w sklepach internetowych, a także tłumaczem, który zastępuje oryginalny tekst na zdjęciu tłumaczeniem. Dla udanej pracy tłumacza ważne jest, aby wybrać optymalną odległość do tekstu i działa on tylko w orientacji pionowej.

Wydajność, autonomia i doświadczenie z użytkowania

P30 lite radzi sobie z codziennymi zadaniami bez problemów (sieci społecznościowe, foto-wideo, nawigacja i śledzenie, przesyłanie strumieniowe audio i wideo z sieci). W tym samym czasie żyje on za jednym ładowaniem przez około półtora dnia, czasami dochodząc do wieczora drugiego dnia z 6-8 godzinami pracy wyświetlacza. Niestety, nie miałem oryginalnej ładowarki (9 V, 2 A), ale ze zwykłej ładowarki (5 V, 2 A) smartfon ładował się przez około 3 godziny. Tryb oszczędnościowy w tym przypadku nie jest tak ścisły - nie wyłącza automatycznie mobilnego Internetu i Wi-Fi, a aplikacje w ograniczonym zestawie mogą wybrać dowolny, ale to zmniejsza rozdzielczość wyświetlania, co zmniejsza obciążenie rdzenia wideo.

Oto wyniki testów dla tych, którzy lubią dokładne dane:

Wniosek

Przez prawie miesiąc testów nie zauważono żadnych problemów ze stabilnością, zgodnością itp. - wszystkie zainstalowane aplikacje działały zgodnie z oczekiwaniami. Trochę irytujące, jak w innych telefonach z wyświetlaczami pełnoekranowymi, położenie głośnika na samym brzegu obudowy - nie jest zbyt wygodne, aby zastosować go do ucha. Folia ochronna otrzymała kilka zadrapań od kontaktu z innymi przedmiotami. Ramka kamery, na której spoczywa telefon, kiedy kładziesz go na stole, lekko potarta - cienka silikonowa obudowa mojego Oukitel U23, która prawie pasuje do rozmiaru, nie może ochronić zbyt wystającej kamery przed kontaktem ze stołem i innymi powierzchniami.

Ogólnie rzecz biorąc, spodobało mi się urządzenie. Ciekawa kamera z naprawdę działającym zoomem i mnóstwem dodatkowych funkcji; Przyjemny, choć nie najjaśniejszy wyświetlacz, doskonała jakość połączeń, NFC, aż 128 MB pamięci wewnętrznej i gwarantowany dzień pracy z marginesem - wszystko pasuje, praktycznie nie ma na co narzekać. 48-megapikselowa kamera sama w sobie, moim zdaniem, nie jest naprawdę potrzebna w telefonie, ale pomysł posiadania (nie) zoomu (nie)optycznego  jest świetnym posunięciem.

3 powody, aby kupić Huawei P30 Lite

 • doskonały bilans ceny i wydajności w swojej klasie;
 • Chcę kupić Huawei P30, ale pieniędzy, wystarczy tylko na lite;
 • pragnienie, aby nakręcić w trybie profesjonalnym kamery z trybem ustawień ręcznych bez sprzedając ostatniej nerki.

2 powodów, aby nie kupować Huawei P30 lite:

 • wystarczy budżetu tylko na Redmi Note 7;
 • bolesna wrażliwość na chińskich marek.
Specyfikacja  Huawei P30 lite
wyświetlacz IPS LCD 6,15”, 1080x2312, 415 ppi
wymiary 153x73x7 mm
edytor Kirin 710 (8 rdzeni 4 Cortex A73 2,2 GHz + 4 Cortex A-53 1.7 GHz), generowane ARM Mali-G51, 1,0 GHz
pamięć 4 PL RAM, ROM 128 PL + SD 256, GB (hybrydowe) tacki
kamera

Podsumowanie MP 48, F1.8, bardzo szeroki 8 MP pomocnicze (na rozmycie) 2 MP

Przód: 24 MP F2.0

interfejs USB typu C
technologia bezprzewodowa Sieć Wi-Fi 802.11 a / b / g / n (2,4 i 5 GHz), Bluetooth 4,0
bateria wymienna litowo-polimerowa, 3340 mAh
System operacyjny Android 9.0 (Pie) z EMUI nadbudowy 9.0.1
Karty SIM 2 x nanosim
czytnik linii papilarnych z tyłu

Huawei P30 lite

Маркетинговая модель «бюджетного флагмана» с камерой 48 МП

Хотя с флагманским Huawei P30 эту модель объединяет лишь маркетинговое название, она способна проявить себя с лучшей стороны: NFC и USB-C для ценителей технологий, поддержка aptX HD и HWA для меломанов. И, разумеется, большой простор для фотосъемки, предлагаемый широкоугольной и 48-мегапиксельной камерой. На практике все эти мегапиксели способны частично заменить возможности суперзума смартфона P30. Съемка «ночью как днем» тоже возможна, но только со штативом.

Купить в Эльдорадо Купить в М.Видео Купить в магазине Huawei
Huawei P30 lite примазаться к славе

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej

 • Przegląd Huawei P30 Pro: night vision urządzenie
 • Przegląd Honor Play: najlepszy smartfon za 1470 zł
 • Przegląd smartphonu  Redmi Note 7: najlepsza kamera i wyświetlacz za skromne pieniądze
 • Najlepszy Smartfon za 1470 zł
 • Przegląd Huawei Watch GT: wytrzymały inteligentny zegarek z dużą ilością funkcji fitnessu