Recenzja Samsung Galaxy Buds2: miniaturowe słuchawki TWS z aktywną redukcją szumów
Pomimo tego, że rynek słuchawek TWS jest obecnie przepełniony, głównie za sprawą chińskich producentów, Samsung Galaxy Buds2 okazał się całkiem interesujący. To dobry, uniwersalny sprzęt dla codziennych użytkowników, którzy nie chcą ryzykować z chińskimi nowościami, a jednocześnie nie chcą wydawać grubej sumy na bardziej zaawansowany model. Słuchawki mogą pochwalić się dobrze zbalansowanym, dobrym dźwiękiem, pewną aktywną redukcją szumów i przyzwoitym czasem pracy na baterii. Słuchawki Samsung Galaxy Buds2 są bardzo kompaktowe, lekkie i łatwe w użyciu. Słuchawki posiadają klasę szczelności IPX2 dla ochrony przed wilgocią. Powinno to wystarczyć do uprawiania sportu na siłowni, ale mimo wszystko chciałbym mieć poważniejszy stopień ochrony, aby słuchawki nie zginęły w razie przypadkowego złapania w ulewę.
Samsung Galaxy Buds2
Tanie słuchawki TWS dla fanów Samsung Bezprzewodowe słuchawki douszne z aktywną redukcją szumów. Łączą się przez Bluetooth 5.2 i obsługują kodeki SBC, AAC i Samsung Scalable, działają na jednym ładowaniu baterii do 5 godzin (z aktywną redukcją szumów). Jest ochrona przed zachlapaniem IPX2.
5 powodów, dla których warto kupić Samsung Galaxy Buds2:
- zrównoważony dźwięk;
- skuteczny system aktywnej redukcji szumów;
- wygodna, lekka konstrukcja i ładny wygląd;
- ochrona zgodna z normą IPX2;
- dobra żywotność baterii.
2 powody, dla których nie warto kupować Samsung Galaxy Buds2:
- chciałbyś mieć większą ochronę przed wodą;
- jesteś audiofilem i szukasz słuchawek o lepszej jakości dźwięku.
Szybki link:
- Co jest w pudełku?
- Jak wygląda Samsung Galaxy Buds2?
- Jak wygodne są słuchawki Samsung Galaxy Buds2?
- Co z jakością dźwięku, mikrofonem i redukcją szumów?
- A co z czasem pracy na baterii?
- W pigułce
Co jest w pudełku?
Samsung Galaxy Buds2 dostarczane są w małym, białym, kartonowym pudełku, podobnie jak poprzednie modele. Na nadruku znajduje się nazwa i zdjęcie modelu w odpowiednim kolorze. W opakowaniu znajdują się same słuchawki w etui do ładowania, trzy pary wymiennych wkładek dousznych (środkowa jest już na słuchawkach), kabel USB Type-C do ładowania oraz dokumentacja.
Jak wygląda Samsung Galaxy Buds2?
Wygląd Samsung Galaxy Buds2 wykazuje pokrewieństwo z Samsung Galaxy Buds Pro. Nowe słuchawki okazują się jednak jeszcze bardziej kompaktowe i opływowe. Mają one kształt kropli i ważą zaledwie 5g każda. Wykonane są z niezbyt praktycznego, błyszczącego plastiku. W rzeczywistości jednak, Oliwkowe Galaxy Buds2s nie wykazują prawie żadnych śladów użytkowania. Grafitowe są podejrzewane o większą odporność na plamy. Przy okazji, są cztery kolory: biały, grafitowy, lawendowy i oliwkowy.
Zewnętrzna część słuchawki ma opływowy kształt. Posiada dwa otwory mikrofonowe dla głosu i redukcji szumów. Jest on wrażliwy na dotyk i odpowiada za sterowanie słuchawkami w podróży. Touch pad nie jest w żaden sposób wyróżniony, ale jak pokazała praktyka, nie jest to wymagane.
Dwie połówki słuchawek są dobrze dopasowane do siebie, ale szew jest wyraźnie widoczny.
Wewnątrz każdej słuchawki znajduje się oznaczenie lewo-prawo, mikrofon, czujnik podczerwieni i styki do ładowania.
Słuchawki Samsung Galaxy Buds2 nie są zbyt długie. Na końcu znajduje się ramka umożliwiająca bezpieczne zamocowanie słuchawek. Doskonale spełnia swoje zadanie: prawie niemożliwe jest przypadkowe rozerwanie dyszy. Średnica rury dźwiękowej jest standardowa i dysze innych producentów pasują bez problemu. Sam otwór zamykany jest metalową siatką, dzięki czemu do środka nie dostaje się brud.
Samsung Galaxy Buds2 są odporne na zachlapanie i pot zgodnie z normą IPX2. Przetrwają więc trening, ale nie dadzą się złapać na deszczu.
Etui ładujące jest białe w dowolnym kolorze słuchawek. I jest wykonany z błyszczącego plastiku, co nie jest dobre. Szybko się porysuje. Etui ma płaski kształt i stosunkowo niewielkie wymiary: 50x50x28 mm, dzięki czemu można je bez problemu nosić w kieszeni. Z przodu obudowy znajduje się wskaźnik ładowania.
Pokrywa otwiera się z niewielkim wysiłkiem, w pozycji pionowej uruchamiany jest samozamykacz, który utrzymuje ją w pozycji otwartej. Aby go zamknąć, wystarczy delikatne szturchnięcie. W pozycji zamkniętej jest on mocno przytrzymywany przez magnes i w żadnym wypadku nie otworzy się samoistnie. Pokrywa jest dobrze zamknięta i nie chwieje się. Wnętrze etui jest w tym samym kolorze co słuchawki. Po wewnętrznej stronie pokrywy znajduje się gumowa wkładka. Na głównej części obudowy znajdują się dwa miejsca ze stykami do ładowania, dioda LED sygnalizująca ładowanie słuchawek. nad słuchawkami znajduje się wzmianka, że za dźwięk odpowiada firma AKG.
Złącze Type-C do ładowania znajduje się z tyłu obudowy.
Jak wygodnie korzysta się z Samsung Galaxy Buds2?
Dzięki niewielkim rozmiarom i udanemu kształtowi słuchawki Samsung Galaxy Buds2 dobrze leżą w uszach: nic nie uciska ani nie przeszkadza. A dzięki niewielkiej wadze nie są odczuwalne nawet przy dłuższym użytkowaniu. Są świetnie dopasowane i nie wypadną w żadnej sytuacji. Dopasowanie nie jest najgłębsze. Subiektywnie chciałbym, żeby był głębszy, ale to kwestia gustu. Pasywna izolacja dźwięku jest bardzo dobra z odpowiednimi wkładkami dousznymi. Słuchawki nie wystają z uszu, nie ma problemu z nakładką.
Do połączenia wykorzystywany jest Bluetooth 5.2, jest wsparcie dla kodeków SBC, AAC i autorskiego Samsung Scalable. Który, jak zapewnia producent, obsługuje bitrate do 512 kbps. Ale to działa, oczywiście, tylko z Samsung smartfony. Generalnie wystarczy, choć np. aptX HD nie byłby zbędny. Po otwarciu etui słuchawki przechodzą w tryb parowania. Smartfony Samsunga natychmiast je "widzą" i na ekranie wyskakuje okienko szybkiego połączenia. W przypadku innych smartfonów - metoda tradycyjna. W czasie użytkowania nie zaobserwowano żadnych problemów ze stabilnością połączenia: nie ma przerw ani zacięć. Jedyną rzeczą, której może komuś brakować, jest obsługa Multipoint. Słuchawki nie wiedzą jak połączyć się z dwoma urządzeniami jednocześnie.
Aby sterować Samsung Galaxy Buds2 "w ruchu", użyj nakładek dotykowych na zewnątrz słuchawek. Nie było z nimi żadnych problemów podczas użytkowania, a przyzwyczajenie się do nich zajęło jeden dzień. Standardowo pojedyncze dotknięcie którejkolwiek ze słuchawek odpowiada za odtwarzanie/pauzę, podwójne dotknięcie - za następny utwór, potrójne - za poprzedni utwór. Długie stuknięcie przełącza tryby redukcji hałasu. Niestety, tylko długie dotknięcia mogą być przypisane oddzielnie dla każdej słuchawki.
Aplikacja Samsung Wearable służy do pełnej konfiguracji słuchawek. Jest on wspólny dla wszystkich urządzeń wearable firmy Samsung. Można w nim przełączać tryby eliminacji hałasu: aktywny, wyłączony i "tło dźwiękowe" (tryb przezroczystości). Włączanie i wyłączanie obsługi dotykowej, a także konfigurowanie czynności długiego stukania dla każdej słuchawki. Dostępne funkcje obejmują przełączanie trybu redukcji szumów, Bixby, zmniejszanie i zwiększanie głośności oraz uruchamianie Spotify. W sumie to wystarczy, ale przydałaby się opcja uruchomienia innej aplikacji: nie każdy przecież korzysta ze Spotify. Dostępny jest korektor dźwięku z kilkoma ustawieniami wstępnymi, ale nie można ustawić swojego ręcznie. Dostępna jest również funkcja odczytu na głos powiadomień z kalendarza, nieodebranych połączeń, wiadomości i alarmów. Jest też funkcja sprawdzania, czy słuchawki są prawidłowo dopasowane do uszu użytkownika. W sekcji Labs znajdują się dwie pozycje. Regulacja głośności za pomocą podwójnego stuknięcia w słuchawki, a także tryb gry z minimalnym opóźnieniem. Podsumowując, dodatkowe cechy i funkcje są wystarczające. Idealnie byłoby jednak, gdybym chciał również autopauzy i automatycznego przełączania w tryb przezroczystości na początku rozmowy. Kto wie, może dodadzą to w nowym firmware.
Co z jakością dźwięku, mikrofonem i redukcją szumów?
Za dźwięk w słuchawkach Samsung Galaxy Buds2 odpowiadają dwa dynamiczne przetworniki: 11 mm dla tonów niskich i 6,5 mm dla tonów wysokich. Ogólnie rzecz biorąc, dźwięk jest przyjemnie zaskakujący: jest dość zrównoważony, bez znaczących spadków lub szczytów w niektórych częściach zakresu. Oczywiście bas i góra są podkreślone, ale jest to zrobione bardzo zgrabnie. Wysokich tonów jest na tyle dużo, że dźwięk jest nieco jaśniejszy i bardziej przestrzenny, ale nie jest jaskrawy i nie odcina uszu. Niskie częstotliwości są dość gęste i napędzające, choć nie należy się spodziewać wyjątkowo głębokiego subbasu. Średnie częstotliwości brzmią absolutnie neutralnie. Ogólny poziom szczegółowości i dokładności dźwięku w słuchawkach jest oczywiście daleki od Hi-Fi i doświadczony audiofil powinien przyjrzeć się bliżej droższym modelom. Ale Samsung Galaxy Buds2 i nie są pozycjonowane jako słuchawki "audiofilskie", ale model dla każdego na każdy dzień. Dzięki zrównoważonemu brzmieniu, słuchawki są absolutnie wszystkożerne pod względem gatunków muzycznych. Można na nich posłuchać wszystkiego, od elektroniki po wszelkiego rodzaju ciężką muzykę.
Samsung twierdzi, że system aktywnej redukcji szumów w słuchawkach potrafi odciąć do 98% hałasu z zewnątrz. W praktyce można stwierdzić, że funkcja redukcji szumów działa bardzo przekonująco i skutecznie wycina szumy o niskiej częstotliwości. Nie radzi sobie jednak tak dobrze z impulsami o wysokiej częstotliwości. Ale ogólnie rzecz biorąc, w połączeniu z pasywną izolacją akustyczną, z odpowiednim doborem akcesoriów, można słuchać muzyki komfortowo na ulicy i w metrze, bez konieczności zwiększania głośności do maksimum.
Za transmisję głosu w Samsung Galaxy Buds2 odpowiadają dwa mikrofony zewnętrzne, jeden mikrofon wewnętrzny oraz czujnik przewodnictwa kostnego. Dodatkowo stosowane są algorytmy oczyszczania mowy oparte na uczeniu maszynowym. W rezultacie jakość dźwięku jest naprawdę solidna, zwłaszcza biorąc pod uwagę formę słuchawek. Nawet na głośnej ulicy lub przy wietrznej pogodzie rozmówca słyszy wyraźnie wszystkie słowa, bez konieczności proszenia o powtórzenie.
A co z czasem pracy na baterii?
Słuchawki zasilane są bateriami o pojemności 61 mAh, a etui posiada baterię o pojemności 472 mAh. Z etui, słuchawki mogą być ładowane 4 razy. Etui obsługuje szybkie i bezprzewodowe ładowanie. Producent obiecuje do 5 godzin pracy z aktywną redukcją szumów i do 7,5 godziny bez ANC. W rzeczywistości, czas pracy na baterii jest mniej więcej taki sam jak w obietnicach. Czas pracy wyniósł około 4 godzin i 30 minut z redukcją szumów. Ale przy dużej głośności.
Podsumowanie: trzy rzeczy, które warto wiedzieć o Samsung Galaxy Buds2:
- Samsung Galaxy Buds2 to kompaktowe, lekkie i wygodne słuchawki TWS.
- Długi czas pracy na jednym ładowaniu i obsługa ładowania bezprzewodowego.
- IPX2 ochrona przed pyłem i wilgocią.
Samsung Galaxy Buds2 | |
---|---|
Emitery | 11mm i 6,5mm dynamiczne |
Reprodukowalny zakres częstotliwości | 20Hz - 20,000Hz |
Form Factor | in-channel |
Connectivity | Bluetooth 5.2, SBC, AAC, Samsung Scalable |
Zasięg | 10 m |
Połączenie przewodowe | USB Type-C |
Bateria | słuchawek: do 5 godzin (z redukcją szumów), do 7,5 godziny (bez redukcji szumów), etui na 4 ładowania. Ładowanie za pomocą kabla: 1.5 godzin, ładowanie bezprzewodowe Qi |
Więcej | Ochrona IPX2 |
Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:
- Recenzja Noble Audio Falcon Pro: ciepły tubowy dźwięk bezprzewodowy
- Recenzja Sony WH-1000XM4: Wciąż najlepsze pełnowymiarowe słuchawki z redukcją szumów
- Recenzja OPPO Enco W31: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z ochroną przed wilgocią i dotykowymi elementami sterującymi
- Recenzja Samsung Galaxy Buds+: malutkie słuchawki TWS z bezprzewodowym ładowaniem
- Recenzja Mixcder T2 sportowe słuchawki TWS: Dzień pracy za nie wszystkie pieniądze świata
- Recenzja Sony WF-1000XM3: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z inteligentną redukcją szumów
- Recenzja Huawei FreeBuds 3: słuchawki TWS z aktywną redukcją szumów
- Recenzja MPOW T5: trwałe bezprzewodowe słuchawki TWS za połowę ceny
- Recenzja vivo TWS 1: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki z flagowym procesorem Qualcomm QCC5126
- Recenzja Kinera SEED: wszechstronne słuchawki hybrydowe z wyśmienitą ceną