Recenzja Samsunga Galaxy S23 Ultra: sięganie po gwiazdy

Autor: Aleksander Czub | 20.02.2023, 00:00

Samsung nie zmienia swoich tradycji, a Galaxy S23 Ultra jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie smartfonów dostępnych na rynku. Na pierwszy rzut oka nie widać większych innowacji w porównaniu z zeszłorocznym Galaxy S22 Ultra. Ale jednocześnie w większości kluczowych aspektów smartfona wprowadzono drobne usprawnienia. Dzięki temu Samsung Galaxy S23 Ultra stał się w tym roku pełnoprawnym ultra-flatfonem. Napędza go wydajny i dobrze zoptymalizowany flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, czas pracy na baterii wzrósł w stosunku do poprzedniego modelu, a główny aparat stał się jeszcze lepszy. Ponadto smartfon posiada jeden z najlepszych wyświetlaczy na rynku, rysik S Pen dla fanów Note'a oraz ochronę przed pyłem i wodą IP68. Cena modyfikacji z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej to 58 000 UAH. Sprzedaż rozpoczyna się 3 marca, a teraz można złożyć zamówienie przedpremierowe i otrzymać certyfikat lub zniżkę do 6000 UAH przy wymianie starego telefonu Samsunga.

6 powody, dla których warto kupić Samsunga Galaxy S23 Ultra:

  • co roku kupujesz topowy smartfon Samsunga;
  • to najbardziej zaawansowany technologicznie smartfon z systemem Android;
  • najmocniejszy procesor w podkręconej wersji dla Samsunga;
  • najnowocześniejszy ekran AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz, wsparciem dla HDR10+ i Dolby Vision;
  • najlepszy zestaw aparatów z główną matrycą 200MP, 10-krotnym zoomem optycznym i rozszerzonymi możliwościami robienia zdjęć nocnych;
  • jesteś fanem rysika S Pen i planujesz go regularnie używać do rysowania i robienia notatek, a także jako pilota.

1 powody, dla których nie warto kupować Samsunga Galaxy S23 Ultra:

  • nie jesteś gotowy zapłacić tyle za smartfon.

Szybki start:

  1. Co jest w pudełku?
  2. Jak wygląda Samsung Galaxy S23 Ultra?
  3. Jak dobry jest ekran?
  4. Jakie są metody odblokowania?
  5. Co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i czasem pracy na baterii?
  6. Jak przyjazny jest interfejs?
  7. Do czego służy rysik S Pen?
  8. Jak dobre są aparaty fotograficzne?
  9. Dół

Co jest w pudełku?

Nie należy spodziewać się zmian w wyposażeniu flagowych smartfonów Samsunga. Dlatego w przypadku Samsunga Galaxy S23 Ultra w pudełku znajdziesz jedynie kabel z obustronnym złączem Type-C, narzędzie do tacki na kartę SIM oraz dokumentację.

Jak wygląda Samsung Galaxy S23 Ultra?

Samsung Galaxy S23 Ultra jest bardzo podobny pod względem designu i budowy do swojego poprzednika z zeszłego roku. I na pierwszy rzut oka trudno będzie je odróżnić. Choć niektóre szczegóły wciąż się różnią. Kształt smartfona przypomina nieistniejącą już linię Note, która zawsze charakteryzowała się ostrymi kątami i prostymi liniami. Podobnie jak w zeszłym roku, wyświetlacz ma przekątną 6,8 cala i minimalne ramki na obwodzie. Ale w Samsungu Galaxy S23 Ultra firma postanowiła uczynić go niemal płaskim. Owszem, po bokach występują zaokrąglenia, ale są one minimalne. Przeciwnicy zakrzywionych ekranów będą więc zadowoleni. Przednia kamera, tak jak poprzednio, została wykonana w formie małego otworu u góry ekranu. Jest on niemal niewidoczny podczas korzystania z tapet z ciemną górą. Wszystko to, podobnie jak tylna pokrywa, chronione jest przez taflę szkła Gorilla Victus drugiej generacji. Według Corning, nowe szkło Gorilla Glass Victus 2 jest bardziej odporne na zarysowania i podczas testów laboratoryjnych wytrzymało upadki z wysokości do 1 metra na betonowe powierzchnie.

Układ elementów na krawędziach pozostał bez zmian. Powyżej znajduje się pojedynczy mikrofon. Na dole znajduje się główny głośnik zewnętrzny , złącze USB Type-C, dwa mikrofony (poprzednia generacja miała jeden), tacka oraz rysik S Pen. Podobnie jak w zeszłym roku, znajduje się on po lewej stronie, więc wygodnie jest go wyjąć, gdy trzymamy smartfon prawą ręką. Jak widać, kształt smartfona stał się bardziej prostokątny. Niestety, obecnie nie ma możliwości porównania go z Samsungiem Galaxy S23 Ultra i stwierdzenia, który kształt jest wygodniejszy.

Dla porównania zobaczcie zdjęcie Samsunga Galaxy S22 Ultra:

Tacka jest dość znana i mieści dwie fizyczne karty SIM. Jest też wsparcie dla eSIM.

Boki mają standardowy układ: przyciski zasilania i głośności znajdują się na prawym boku smartfona. Ich wysokość jest dość wygodna dla osób praworęcznych. Dla lewej ręki przyciski głośności są nieco wyżej niż byśmy chcieli. Choć nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę duże rozmiary smartfona.

Tylny panel Samsunga Galaxy S23 Ultra jest niemal identyczny jak w przypadku zeszłorocznego flagowca. Wykonany jest w całości z matowego szkła i praktycznie nie zbiera odcisków palców. Aparaty wykonane są w osobnych blokach, które dość wyraźnie wystają ponad korpus. Wygląda to bardzo podobnie do Galaxy S22 Ultra, ale ramki każdego z obiektywów są teraz nieco grubsze. Minimalistyczny design nie jest zły, ale w pobliżu wystających aparatów natychmiast zbiera się kurz, co nie wygląda zbyt estetycznie. Inną wadą tego rozwiązania jest to, że jeśli wystające elementy będą ocierać się o różne powierzchnie (na przykład o stół), to z czasem może dojść do uszkodzenia lakieru.

S Pen jest podobnie czarny i ma matowe wykończenie. Nie ma żadnych różnic konstrukcyjnych w stosunku do poprzedniego modelu. Posiada jeden przycisk fizyczny na korpusie.

Smartfon jest duży i ma prawie takie same wymiary jak poprzedni model. Nieznacznie wzrosła waga: z 228 g do 234 g. Jednak ta różnica będzie bardzo trudna do zauważenia. Posiada ochronę przed pyłem i wodą IP68: smartfon wytrzymuje do 30 minut na głębokości 1,5 metra w słodkiej wodzie. Samsung nadal stosuje w swoich smartfonach materiały pochodzące z recyklingu. W tym przypadku niektóre elementy i przyciski są wykonane z przetworzonego plastiku i aluminium.

Jak dobry jest ekran?

Samsung Galaxy S23 Ultra wykorzystuje 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X o niemal płaskim kształcie. Zagięcia po bokach są minimalne. Jest on wykonany w technologii LTPO i obsługuje adaptacyjną częstotliwość odświeżania 1-120 Hz, a częstotliwość odczytu matrycy wynosi 240 Hz. Rozdzielczośćwynosi 3088x1440, a zagęszczenie pikseli to około 500 ppi. Samsung obiecuje, że szczytowa jasność wynosi 1750 cd/m2. Choć warto pamiętać, że jasność szczytowa to maksymalna możliwa jasność bardzo małego obszaru bieli przez minimalny okres czasu, więc jest to raczej oznaczenie marketingowe. Jest wsparcie dla HDR10+ i Dolby Vision. Gamut kolorów to 100% przestrzeni barw DCI-P3. Wizualnie nie można narzekać na ekran: duży margines jasności, maksymalne kąty widzenia i bardzo bogate kolory. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jeden z najlepszych ekranów, jakie widziałem i używałem.

W ustawieniach możemy wybrać ciemny i jasny motyw (lub aktywować automatyczne przełączanie), dostosować jasność (jest tryb wysokiej jasności), wybrać częstotliwość odświeżania ekranu (adaptacyjna 1-120 Hz i standardowa 60 Hz), włączyć komfort dla oczu (automatyczne dostosowanie temperatury barwowej w zależności od oświetlenia otoczenia), tryb wyświetlania kolorów (nasycony lub naturalny sRGB), dostosować skalę i czcionkę interfejsu oraz Always on Display. Wszystko znane z flagowców Samsunga z ostatnich lat.

Pomiar ekranu z włączonym trybem "nasycony" pokazał maksymalną jasność w trybie ręcznym 696.675 cd/m2, bardzo dokładne odwzorowanie kolorów (wszystkie wskaźniki są bliskie wartościom referencyjnym) i znacznie szerszą gamę barw niż sRGB .

W trybie "Naturalnym" odwzorowanie kolorów nie jest tak dokładne, a gama barw jest zbliżona do sRGB. Jednocześnie jasność jest nieco niższa: 658,171 cd/m2.

Porównanie z innymi modelami:

Nazwa urządzenia Jasność białego pola,
cd/m2
Jasność czarnego pola,
cd/m2
Kontrast
Samsung Galaxy S23 Ultra 696,675 0
Samsung Galaxy S22 Ultra 688,649 0
Samsung Galaxy Z Flip3 460.6 0
Samsung Galaxy Z Fold3 479.32 0
Xiaomi 11T Pro 493.872 0
ASUS ROG Phone 5 482.347 0
Samsung Galaxy S21+ 437.906 0
Sony Xperia 1 394.97 0
Huawei P30 Pro 447.247 0
Samsung Galaxy S10 378.72 0

Jakie są metody odblokowania?

Samsung Galaxy S23 Ultra wykorzystuje ultradźwiękowy skaner linii papilarnych w ekranie. Podczas użytkowania smartfona nie wystąpił ani jeden błąd rozpoznania. Szybkość skanowania jest duża, niemal podobna do tradycyjnych skanerów pojemnościowych. Za rozpoznawanie twarzy odpowiada przednia kamera, więc szybkość zależy od oświetlenia. Dodatkowe ustawienia obejmują zapobieganie rozpoznawaniu, gdy oczy są zamknięte i zwiększanie jasności wyświetlacza przy słabym oświetleniu, a także możliwość rejestrowania dodatkowych cech twarzy w celu szybszego rozpoznawania.

A co z wydajnością, pamięcią, dźwiękiem i czasem pracy na baterii?

W tym roku flagowa linia smartfonów Samsunga ma w środku bardzo ciekawy sprzęt. Przez wiele lat niemal cały świat otrzymywał flagowce napędzane autorskimi procesorami Samsunga - Exynos, a tylko nieliczne rynki miały Snapdragona. Teraz sytuacja uległa zmianie, Samsung Galaxy S23 Ultra (jak i młodsze modele) otrzymał procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy. Jest to wersja flagowego Snapdragona 8 Gen 2 z najmocniejszym rdzeniem ARM Cortex-X3 podkręconym do 3,36 GHz (zamiast standardowych 3,19 GHz) i akceleratorem graficznym Adreno 740 do 719 MHz (zamiast 680 MHz). Wszystkie pozostałe cechy pozostały bez zmian, więc Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 wykorzystuje schemat 1+2+2+3 rdzenie. Oprócz Cortex X3 procesor zawiera dwa rdzenie Cortex-A715 2,8 GHz, dwa rdzenie Cortex-A710 2,8 GHz i trzy rdzenie Cortex-A510 2 GHz. Procesor jest wytwarzany w technologii procesowej 4 nm. Najważniejsze zalety w porównaniu z modelem Snapdragon 8 Gen 1 to 35% wzrost wydajności i 40% wzrost efektywności energetycznej procesora. Jak również 25% wzrost wydajności i 45% wzrost efektywności energetycznej dla akceleratora graficznego. Dodatkowo warto zauważyć, że procesor wspiera ray tracing w czasie rzeczywistym. Trudno jednak jeszcze powiedzieć, jak bardzo technologia ta będzie rozpowszechniona w grach mobilnych. Pamięć RAM może wynosić 8 lub 12 GB LPDDR5X. Pamięć wewnętrzna może wynosić 256/512 GB lub 1 TB i co ważne, wykorzystuje nowy szybki standard UFS 4.0. W teście dysk wykazał bardzo wysokie wyniki: około 3400 MB/s przy odczycie danych i 1900 MB/s przy zapisie. Ogólnie rzecz biorąc, Samsung Galaxy S23 Ultra wykazuje bardzo wysokie wyniki w testach syntetycznych i jest jednym z najmocniejszych obecnie smartfonów:

Wszyscy producenci mają niezbyt dobre procesory. W zeszłym roku Samsung Exynos 2200 miał pewne problemy: bardzo się nagrzewał i dość szybko zużywał energię z baterii. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy został lepiej zoptymalizowany. Przy maksymalnym obciążeniu w teście CPU Throttling wydajność spada do zaledwie 91% w ciągu 15 minut, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tak wydajny procesor. Obudowa staje się ciepła, ale nie parzy rąk.

Mocy smartfonowi wystarczy na kolejne dwa do trzech lat. Interfejs, wszystkie aplikacje w każdej ilości, ładują się i działają bardzo szybko. Nowoczesne gry również są w jak najlepszym porządku. Na wysokich i maksymalnych ustawieniach można liczyć na stabilne 60 FPS (a w niektórych przypadkach 120 FPS). Bez zmian pozostają autorskie aplikacje do gier Game Launcher i Game Booster z dodatkowymi modułami i wtyczkami.

Obecne są wszystkie najnowsze interfejsy bezprzewodowe: trójzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, Bluetooth 5.3 LE, NFC do płatności zbliżeniowych oraz Ultra Wideband (UWB). Dzięki zastosowaniu układu Qualcomm, oprócz LDAC jest teraz wsparcie dla kodeków aptX, aptX HD. Smartfon może współpracować z systemami globalnego pozycjonowania GPS, GLONASS, GALILEO, BDS. Za odtwarzanie dźwięku stereo odpowiadają głośniki główne i douszne. Smartfon brzmi naprawdę głośno i stosunkowo czysto (biorąc pod uwagę możliwości takich gabarytów). Jest nawet coś zbliżonego do niskich częstotliwości, których w smartfonach zazwyczaj nie słychać. Jest wsparcie dla dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Autorski odtwarzacz muzyczny nie zmienił się: jest wsparcie dla wszystkich formatów, w tym FLAC, UHQ Upscaler (dla autorskich słuchawek) oraz Adapt Sound, pozwalający dostosować poziom wzmocnienia do wieku i słuchu użytkownika.

Bateria nie zmieniła się od zeszłego roku: jej pojemność to 5000 mAh. Nadal obsługuje autorskie szybkie ładowanie 45W przez kabel, ładowanie bezprzewodowe 15W oraz odwrotne ładowanie bezprzewodowe 4,5W. Czas pracy na baterii uległ jednak nieznacznej poprawie. Wydaje się, że to zasługa optymalizacji oprogramowania i nowego procesora. Poprzedni Samsung Galaxy S22 Ultra działał do późnych godzin wieczornych przy aktywnym użytkowaniu, teraz już nie. Samsung Galaxy S23 Ultra wytrzymuje dzień bez żadnych problemów. Scenariusz użytkowania jest mniej więcej następujący: kilka krótkich rozmów, komunikatory, poczta, przeglądarka, sieci społecznościowe, około godziny muzyki przez Bluetooth (LDAC) i 20-30 zdjęć dziennie.

Jak przyjazny dla użytkownika jest interfejs?

Samsung Galaxy S23 Ultra działa na systemie Android 13 ze zaktualizowaną powłoką One UI 5.1. Nie ma drastycznych zmian, głównie są to małe ulepszenia wizualne. Na przykład, widżety baterii i pogody zmieniły się nieznacznie. Jeśli chodzi o ten pierwszy, to teraz wyświetla on poziom naładowania wszystkich urządzeń podłączonych do smartfona, w tym słuchawek Galaxy Buds i najnowszych generacji Galaxy Watch. Widżet pogodowy Samsunga ma nowy styl, który pozwala wyświetlić informacje o temperaturze powietrza i opadach.

W galerii pojawił się nowy album rodzinny, wbudowany edytor został zaktualizowany, aby usunąć cienie i odbicia na zdjęciach, a także nauczył się poprawiać jakość GIF-ów. W trybie przeglądarki można przeciągnąć palcem w górę, aby uzyskać szczegółowe informacje o pliku, a opcje wyszukiwania zostały rozszerzone. Całkiem przydatna może okazać się także funkcja wycinania poszczególnych elementów na zdjęciach.

Wiele nowości dotyczy łączenia się z różnymi urządzeniami i upraszczania udostępniania. W aplikacji Samsung Notes można teraz stworzyć współdzieloną notatkę, którą może edytować kilka osób. Pojawiają się zaproszenia do współdzielonych albumów, notatek i kalendarzy za pośrednictwem komunikatorów, poczty elektronicznej i sieci społecznościowych. Możliwe jest teraz połączenie smartfona z tabletem Galaxy Book i Galaxy Tab w celu jednoczesnej pracy. Tapetę na pulpicie i ekran blokady można teraz dostosować do różnych scenariuszy (praca, rozrywka, sport itp.). Aby minimalizować i maksymalizować okna aplikacji, wystarczy przeciągnąć jeden z rogów wyskakującego okna. Najczęściej używane aplikacje są teraz wyświetlane w trybie podzielonego ekranu.

Podstawowa logika powłoki pozostaje niezmieniona. Są zwykłe pulpity i osobne menu ze wszystkimi aplikacjami (można je wyłączyć), widżety, kurtyna i tryb prosty.

Nawigacja jest dostępna za pomocą trzech znanych przycisków, których kolejność można zmienić. Istnieją dwie wersje nawigacji za pomocą gestów. Dostępne są zwykłe dodatkowe gesty: budzenie przez dwukrotne stuknięcie lub przez podniesienie smartfona.

Paski boczne krawędzi pozostają bez zmian.

Tryb pulpitu Dex obsługuje połączenie z monitorami, telewizorami i komputerami PC zarówno przez kabel, jak i przez Miracast.

Standardowy zestaw aplikacji:

Co potrafi S Pen?

S Pen rozpoznaje do 4096 poziomów nacisku i kątów. Wyposażony jest w moduł Bluetooth LE, żyroskop, akcelerometr i jeden mechaniczny przycisk. Czas reakcji wynosi 2,8 ms. Istnieje wiele konfigurowalnych ustawień i dodatkowych funkcji.

Rozpoznawanie pisma ręcznego, tłumacz na ekranie, powiadomienia na żywo, notatki oraz standardowa aplikacja PENUP do rysowania. Obsługiwane są jednak także aplikacje innych firm, takie jak Concepts czy Sketchbook.

S Pen może być używany jako pilot. W różnych aplikacjach można ustawić różne gesty z rysikiem w powietrzu: przełączanie utworów, pauza, odtwarzanie w odtwarzaczu, zoom, przełączanie kamer i trybów w aparacie itp.

Jak dobre są aparaty?

Samsung Galaxy S23 Ultra ma cztery tylne aparaty, tak jak jego poprzednik. Na wszystkie możliwe okazje i potrzeby. Główny moduł ma teraz rozdzielczość 200 megapikseli Adaptive Pixel, a w trybie standardowym łączy 16 pikseli w jeden, zdjęcia mają rozdzielczość 12 MP. Dodatkowo dostępne są tryby 50 i 20 MP. Główny moduł posiada optykę f/1.7, 23 mm ECF, rozmiar sensora 1/1.3", 0.6 µm, autofokus z detekcją fazy Dual Pixel PDAF oraz stabilizację optyczną z podwojonym kątem korekcji we wszystkich kierunkach. Ulepszono także algorytmy przetwarzania nocnej fotografii. Pierwszy 10 MP teleobiektyw to f/2.4, 70 mm, 1/3.52", 1.12µm, Dual Pixel PDAF, OIS z trzykrotnym zoomem. Drugi teleobiektyw to peryskopowy, 10 MP, f/4.9, 230 mm CCD, 1/3.52", 1.12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 10-krotny zoom. Oraz ultraszerokokątny aparat z 12 MP, f/2.2, 13 mm, kąt widzenia 120°, 1/2.55", 1.4µm, również Dual Pixel PDAF. Aparat zmienił się nieco od czasu. Teraz ma 12-megapikselowy aparat z przysłoną f/2.2, 25 mm EFE i autofokusem z detekcją fazy. Maksymalna rozdzielczość wideo pozostaje 8K, ale teraz jest to 30 FPS zamiast 24 w poprzedniej generacji.

Aplikacja aparatu ma zwykły wygląd i sposób działania. Karuzela trybów jest konfigurowalna: możesz wybrać żądane tryby z sekcji Więcej. Wszystkie główne elementy sterujące znajdują się na ekranie głównym, w tym ustawienia lampy błyskowej, współczynnik proporcji, rozdzielczość i stabilizator wideo, timer, automatyczne ulepszanie i przełączanie między głównymi aparatami.

Tryb Expert RAW znajduje się teraz w zakładce Więcej, choć nadal jest to osobna aplikacja. Pozwala on na przechwytywanie nieskompresowanych obrazów RAW do ręcznej obróbki o rozdzielczości do 50 MB. Można zapisać do RAW, JPEG, ręcznych ustawień aparatu oraz dodatkowych trybów, takich jak Astrofoto (z wyborem czasu otwarcia migawki i przewodnikiem po niebie) i Multiple Exposure. Do tych trybów potrzebny będzie statyw.

Główny aparat sprawdza się dobrze w każdych warunkach, zapewniając doskonałą szczegółowość i szeroki zakres dynamiczny. W ciągu dnia kolory są bogate i naturalne. Podczas korzystania z trybu nocnego można nieco odczuć pracę algorytmów przetwarzania, ale ogólnie rzecz biorąc, zdjęcia również wyglądają naturalnie.

Aparat ultraszerokokątny posiada autofokus i w większości przypadków jest w stanie wykonać wysokiej jakości zdjęcia. Choć oczywiście zakres dynamiczny jest nieco węższy niż w przypadku głównego aparatu. I szczegółowość jest nieco niższa, co jest całkiem spodziewane:

Teleobiektyw 3x robi wysokiej jakości zdjęcia w każdych warunkach:

Teleobiektyw peryskopowy 10x robi dobre zdjęcia. Trudności mogą pojawić się tylko przy bardzo słabym oświetleniu:

Astrofoto w mieście jest trudne do wykonania ze względu na liczne światła wszędzie. Ale tryb ten działa naprawdę dobrze:

Smartfon doskonale kręci wideo nawet przy słabym oświetleniu. Elektroniczna stabilizacja działa dobrze. Na przykład wideo z użyciem ręcznego stabilizatora DJI OM4:

A teraz bez niego (z ręki):

Więcej przykładów wideo:

Podsumowując: cztery rzeczy, które musisz wiedzieć o Samsungu Galaxy S23 Ultra.

  • Samsung Galaxy S23 Ultra to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie i funkcjonalnych smartfonów dostępnych obecnie na rynku.
  • Wyposażony jest w supermocny procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy.
  • System tylnych aparatów jest wszechstronny i robi świetne zdjęcia w każdej sytuacji.
  • Smartfon wyposażony jest w jeden z najlepszych dostępnych wyświetlaczy.
Specyfikacja Samsunga Galaxy S23 Ultra i różnice w stosunku do Galaxy S22 Ultra
  Samsung Galaxy S23 Ultra Samsung Galaxy S22 Ultra
Wyświetlacz Zakrzywiony po bokach Dynamic AMOLED 2x, 6.8 cali, 3088x1440 (proporcje 20:9), 516 ppi, HDR10+, Dolby Vision, 1-120 Hz, Gorilla Glass Victus 2, jasność szczytowa 1750 nitów Zakrzywiony na bokach Dynamic AMOLED 2x, 6.8 cali, 3088x1440 (proporcje 20:9), 516 ppi, HDR10+, Dolby Vision, 1-120 Hz, Gorilla Glass Victus+, jasność szczytowa 1750 nitów
Korpus wymiary: 163,4x78,1x8,9 mm, waga: 233 g wymiary: 163,3x77,9x8.9 mm, waga: 228 g
Procesor 64-bitowy 4nm Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy, 1x3,36 GHz Cortex-X3, 2x2,8 GHz Cortex-A715, 2x2,8 GHz Cortex-A710, 3x2.0 GHz Cortex-A510, grafika Adreno 740 719 MHz 64-bit 4nm Samsung Exynos 2200, 1xARM Cortex-X2, 2,8 GHz, 3xARM Cortex-A710 2,5 GHz, 4xARM Cortex-A510 1.7 GHz, Neural Processing Unit (NPU), grafika Xclipse 920
RAM 8/12 GB 8/12 GB
Pamięć flash 256/512 GB/1 TB UFS 4.0 128/256/512 GB UFS 3.1
Kamera

200 MP (f/1.7, 23 mm ECF, 1/1,3", 0,6 µm, Dual Pixel PDAF, OIS); 10 MP teleobiektyw peryskopowy (f/4,9, 230 mm ECF, 1/3,52", 1,12 µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 10-krotny zoom); 10 MP teleobiektyw (f/2.4, 70 mm, 1/3,52", 1,12 µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 3-krotny zoom); ultraszerokokątny 12 MP (f/2,2, 13 mm, 120˚, 1/2,55", 1,4 µm, Dual Pixel PDAF); lampa błyskowa, wideo 8K@30fps, 2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps; przednia kamera: 12 MP (f/2.2, 25 mm, PDAF)

108 MP (f/1.8, 23 mm ECF, 1/1.33", 0.8 µm, Dual Pixel PDAF, OIS); teleobiektyw peryskopowy 10 MP (f/4.9, 230 mm ECF, 1/3,52", 1,12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 10-krotny zoom); teleobiektyw 10 MP (f/2,4, 70 mm, 1/3,52", 1,12µm, Dual Pixel PDAF, OIS, 3-krotny zoom); ultraszerokokątny 12 MP (f/2.2, 13 mm, 120˚, 1/2,55", 1,4µm, Dual Pixel PDAF); lampa błyskowa, wideo 8K@24fps, 2160p@60fps, 1080p@240fps, 720p@960fps; kamera przednia: 40 MP (f/2.2, 26 mm, 1/2,8", 0,7µm, PDAF)

Technologie bezprzewodowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e (trójzakresowy), Bluetooth 5.3 LE, NFC Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e (dwuzakresowy, 2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.2 LE, NFC
GPS GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
Bateria 5000 mAh, niewymienna, szybkie ładowanie 45W, ładowanie bezprzewodowe 15W, bezprzewodowe ładowanie wsteczne 5000 mAh, nieusuwalna, 45W szybkie ładowanie, 15W ładowanie bezprzewodowe, bezprzewodowe ładowanie wsteczne
System operacyjny Android 13 + One UI 5.1 Android 12 + One UI 4.1
Karta sim 2xNanoSIM 2xNanoSIM
Opcjonalnie S Pen, ochrona przed pyłem i wodą IP68, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych na ekranie, Samsung Wireless DeX S Pen, ochrona przed pyłem i wodą IP68, ultradźwiękowy skaner linii papilarnych na ekranie, Samsung Wireless DeX

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej: