Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka

Autor: Aleksander Czub | 11.10.2022, 09:22
Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka

Tradycyjnie, w momencie premiery, Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 to jedne z najbardziej funkcjonalnych smartwatchów dla smartfonów z systemem Android, a w szczególności dla smartfonów Samsunga. Zegarki mają ładny, stylowy wygląd i wysokiej jakości materiały: szafirowe szkiełko w obu modelach i tytan w modelu Pro. Ale niestety Samsung z jakiegoś powodu postanowił zrezygnować z fizycznego, obrotowego bezela, który był bardzo wygodny w użyciu i dodawał wyjątkowości smartwatchom Samsunga. Galaxy Watch5 ma maksymalny zestaw funkcji do śledzenia zdrowia, w końcu dostępne są nawet EKG i pomiar ciśnienia krwi. A w przypadku sportu istnieje wiele różnych programów treningowych. Komponent sprzętowy nie zmienił się zbytnio w stosunku do poprzedniej linii, ale jest wystarczający do szybkiego działania inteligentnych zegarków. Jako system operacyjny zastosowano najnowszą wersję Wear OS z bardzo wygodną i zrozumiałą powłoką One UI 4.5. Choć, niestety, liczba aplikacji dla Wear OS jest wciąż bardzo mała. Istotną zaletą nowej linii Samsung Galaxy Watch5 w stosunku do poprzedniej jest znacznie wydłużony czas pracy na baterii, szczególnie w przypadku wersji Pro. Ogólnie można powiedzieć, że nowe smartwatche Samsunga okazały się udane i ciekawe, ale jeśli macie już Samsunga Galaxy Watch4, to nie ma krytycznej potrzeby aktualizacji. Samsung Galaxy Watch5 Pro kosztuje teraz 18 000 UAH. Samsung Galaxy Watch5 40 mm - 11 000 UAH.

5 powodów, dla których warto kupić Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5:

 • wytrzymałe obudowy wykonane z wysokiej jakości materiałów, ochrona przed wodą i ciekawy design;
 • pełny zestaw funkcji śledzenia zdrowia, w tym EKG i ciśnienie krwi;
 • wiele programów treningowych;
 • jasne ekrany wysokiej jakości;
 • znaczne wydłużenie czasu pracy na baterii (w porównaniu z Samsungiem Galaxy Watch4).

2 powody, by nie kupować Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5:

 • brak obrotowego bezela;
 • masz już Samsunga Galaxy Watch4.
 1. Co nowego w Samsungu Galaxy Watch5 Pro i Watch5 i w jakich wersjach?
 2. Co jest w pudełku?
 3. Jak wyglądają Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5?
 4. Co jest z wypełnieniem ekranu i sprzętu?
 5. Jak wygodny jest interfejs i jakie są funkcje?
 6. Co z EKG, pomiarem ciśnienia i innymi nowymi funkcjami?
 7. Jak długo Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 wytrzymują na jednym ładowaniu baterii?
 8. W dry balance

Co nowego w Samsungu Galaxy Watch5 Pro i Watch5 oraz jakie są wersje?

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-2

Samsung niedawno wydał zaktualizowaną linię smartwatchów Galaxy Watch5 Pro i Watch5. I ta aktualizacja okazała się być nieco nietypowa w porównaniu do linii Galaxy Watch4. Firma postanowiła zrezygnować z modelu Classic, wypuszczając w zamian wersję Pro. Tym razem niestety żaden z modeli nie posiada obrotowego bezela. Mam szczerą nadzieję, że w przyszłości firma wróci do tego niezwykle wygodnego rozwiązania, ale na razie zobaczmy, co oferują Galaxy Watch5 Pro i Watch5. Galaxy Watch5 Pro dostępny jest w jednym rozmiarze 45 mm, Galaxy Watch5 - 40 lub 44 mm. Od strony sprzętowej nie zmieniło się prawie nic: za wydajność odpowiadają 5-nanometrowe procesory Exynos W920, ilość pamięci RAM wynosi 1,5 GB, wbudowanej - 16 GB. Jest dwupasmowe Wi-Fi, Bluetooth został zaktualizowany do 5.2 (był 5.0), jest moduł NFC do płatności zbliżeniowych, GPS. Dostępna jest również wersja LTE z obsługą eSIM. Z czujników jest akcelerometr, żyroskop, czujnik tętna, czujnik światła, Samsung BioActive, który mierzy EKG i analizuje budowę ciała właściciela. W ubiegłym roku EKG i pomiar ciśnienia nie były dostępne na Ukrainie. Teraz można je wreszcie wykorzystać. Dostępny jest również pomiar poziomu SpO2. Z istotnych usprawnień sprzętowych warto zwrócić uwagę na zwiększone baterie. Galaxy Watch5 40 mm otrzymał baterię o pojemności 284 mAh w porównaniu do 247 mAh w Galaxy Watch4. wersja 44 mm - 410 mAh wobec 361 mAh. Galaxy Watch5 Pro otrzymał imponujący akumulator o pojemności 590 mAh. Jest więc nadzieja na zwiększenie czasu pracy na baterii. Wszystkie trzy modele obsługują teraz szybkie ładowanie bezprzewodowe o mocy 10W. Zmieniły się również stosowane materiały. Zamiast Gorilla Glass DX i DX+ zastosowano teraz bardziej wytrzymałe szafiry. W Galaxy Watch5 Pro ma on twardość 9 w skali Mohsa. W Watch5 - 8. Ogólnie Samsung obiecuje, że jest on mocniejszy w stosunku do zeszłorocznych modeli odpowiednio o 1,6x i 2x. Obudowa Galaxy Watch5 wykonana jest ze wzmocnionego aluminium, Galaxy Watch5 Pro ma obudowę z tytanu. Ekrany pozostały bez zmian: SuperAMOLED, rozdzielczość w wersji 1,2-calowej wynosi 396x396 pikseli, w wersji 1,4-calowej - 450x450. System operacyjny to Google Wear OS z własną powłoką One UI Watch.

Co jest w pudełku?

Opakowanie i wyposażenie Samsunga Galaxy Watch5 Pro i linii Watch5 są podobne do poprzednich modeli. Długie prostokątne pudełko ze zdjęciem zegarka i kilkoma informacjami technicznymi. Starszy model otrzymał czarne pudełko, młodszy - w białym. W środku znajduje się zegarek z paskiem, ładowarką i dokumentacją. Konstrukcja ładowarki nie uległa zmianie. Jest to rodzaj magnetycznego "krążka" z niewymiennym kablem zakończonym złączem Type-C. Jednak w modelu Pro ta "podkładka" jest metalowa, jedynie część, która dotyka zegarka podczas ładowania jest wykonana z tworzywa sztucznego.

 

Jak wyglądają Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5?

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-9

Samsung Galaxy Watch5 Pro okazał się dość masywny i znacząco różni się od poprzedniego modelu Classic. Wyglądają one bardziej minimalistycznie i sportowo, natomiast Classic ze względu na bezel bardziej przypominał klasyczny zegarek. Galaxy Watch5 Pro ma wysoką krawędź wokół ekranu, która zapewnia dodatkową ochronę przed wstrząsami, a także plastikową, czarną ramkę wewnątrz. Ma wklęsły kształt, co jest wygodne przy korzystaniu z wirtualnej ramki dotykowej. Watch5 Pro jest zauważalnie grubszy od poprzednich modeli, co generalnie jest uzasadnione zwiększoną baterią.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-10

Z wyjątkiem brakującej fizycznej ramki, wszystkie inne elementy sterujące są na swoich zwykłych miejscach. Po prawej stronie zegarka znajdują się dwa duże przyciski mechaniczne o prostokątnym kształcie. Dzięki swoim rozmiarom są bardzo wygodne w użyciu nawet w rękawiczkach. Górny odpowiada za dostęp do głównego ekranu, dolny - jeden poziom wstecz. Służą one również jako elektrody EKG i bioimpedancji do analizy składu ciała osoby noszącej. Pomiędzy przyciskami znajduje się mikrofon do wydawania poleceń głosowych lub prowadzenia rozmów.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-11

Po przeciwnej stronie znajduje się jedynie głośnik do rozmów i porad głosowych podczas treningu.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-12

W górnej części Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5 obok mocowania paska znajduje się otwór na czujnik ciśnienia atmosferycznego.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-13

Na tylnej ściance zegarka znajduje się całkiem sporo. W poprzedniej generacji wszystko było wykonane ze szkła i ceramiki. Teraz główna część jest plastikowa, a jedynie elektrody czujników są szklane. A jest ich bardzo dużo. Biosensory Samsung BioActive, optyczny czujnik tętna i czujnik temperatury na podczerwień. W linii Galaxy Watch5 nie ma funkcji bezpośredniego pomiaru temperatury (przynajmniej na razie), a czujnik jest wykorzystywany w kompleksowym śledzeniu kondycji ciała. Dodatkowo z tyłu znajduje się otwór do odciążenia.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-14

Pasek posiada mocowanie za pomocą sprężyny. Szerokość jest standardowa, 20 mm, więc można zastosować opcje innych producentów. Przyda się, jeśli ten dołączony do zestawu się zepsuje, albo po prostu będziesz chciał go wymienić na jakiś bardziej "egzotyczny".

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-15

Samsung Galaxy Watch5 Pro posiada w zestawie silikonowy pasek w odpowiednim kolorze. Jest przyjemna w dotyku, wygodna i dość elastyczna. Wersja Pro posiada również nietypowe magnetyczne zapięcie, które również wykonane jest z tytanu o tym samym kolorze co sam smartwatch. Zapięcie to ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Jest to bardzo wygodne podczas bezpośredniego korzystania z Samsunga Galaxy Watch5 Pro. Konstrukcja nie przewiduje jednak całkowitego oddzielenia części paska, co nie jest zbyt wygodne podczas ładowania z bezprzewodowych ładowarek innych firm lub ze smartfona.

Samsung Galaxy Watch5 jest bardziej podobny do Galaxy Watch Active2. Są one bardziej kompaktowe i mają dwie opcje wielkości: 40 i 44 mm, więc są bardziej odpowiednie dla kobiecych dłoni. Zamiast tytanu, obudowa wykonana jest ze wzmocnionego aluminium, a dotykowy wyświetlacz nie ma dodatkowej krawędzi dla ochrony, jak w modelu Pro. Ramka na obwodzie wyświetlacza jest dość szeroka, ale jest to dość wygodne podczas korzystania z dotykowej ramki.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-20

Wszystkie inne cechy konstrukcyjne są podobne do Samsunga Galaxy Watch5 Pro. W tym przyciski i położenie innych elementów.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-21

Zastosowany pasek jest standardowy.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-22

Ogólnie wygląd i materiały (zwłaszcza wersja Pro) są bardzo ładne. Choć nadal brakuje mu obrotowej ramki, która była swoistą cechą smartwatchy Samsunga. Galaxy Watch5 Pro i Watch5 mają stopień ochrony IP68 i wytrzymują 5 ATM, co pozwala na branie prysznica, pływanie w basenie i w otwartym zbiorniku słodkiej wody. Oba modele spełniają wymagania wojskowej normy MIL-STD-810H. Jest to nowocześniejszy standard niż MIL-STD-810G, który odpowiadał poprzedniej linii.

Co z ekranem, sprzętem i sterowaniem?

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-23

Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 mają podobne ekrany pod względem głównych cech: SuperAMOLED 1,4 cala o rozdzielczości 450x450 i 1,2 o rozdzielczości 396x396. Jednocześnie zagęszczenie pikseli wynosi w obu przypadkach około 330 ppi. Być może ekrany są nieco jaśniejsze lub bardziej energooszczędne niż w poprzedniej generacji, ale Samsung nie skupił się na takich szczegółach. Warto zauważyć, że zamiast Gorilla Glass DX/DX+ zastosowano szkło szafirowe: jest ono mocniejsze i prawdopodobnie ma inny współczynnik przepuszczalności światła. Zastosowano wysokiej jakości powłokę oleofobową, dzięki której palec dobrze ślizga się po powierzchni wyświetlacza i pomaga łatwo usunąć z niego odciski palców. Ogólnie rzecz biorąc, obraz na wyświetlaczach nowych Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 jest doskonały: z maksymalnymi kątami widzenia, bogatymi kolorami i wystarczającą jasnością. Informacje są dobrze widoczne nawet przy słonecznej pogodzie. Istnieje możliwość ręcznej regulacji jasności z 10 poziomami oraz automatycznej. Czujnik światła umieszczony jest tradycyjnie pod wyświetlaczem. Jest funkcja Always on Display, choć warto pamiętać, że znacząco wpływa ona na czas pracy na baterii. Do nawigacji i sterowania zegarkiem służą dwa przyciski. Górna to "dom/moc", dolna to "powrót". Dodatkowo można skonfigurować akcje dla długiego i podwójnego naciśnięcia przycisków. Na przykład - uruchamianie aplikacji. W szczególności wygodna jest konfiguracja uruchomienia Google Pay do płatności zbliżeniowych. Po interfejsie można poruszać się za pomocą wyświetlacza dotykowego lub maskownicy dotykowej. Oczywiście nie jest on tak wygodny jak mechaniczny w poprzednich modelach. Można się przyzwyczaić, na początku szybkość reakcji wydaje się zbyt duża. Dla wygodniejszego użytkowania warto włączyć reakcję maskownicy na dotyk, by miała ona choć trochę odczuć dotykowych.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-24

Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 otrzymały niemal te same komponenty wewnętrzne co poprzednia linia. Jest to 5-nanometrowy procesor Exynos W920 o częstotliwości 1,18 GHz. Zawiera on dwa rdzenie ARM Cortex-A55, akcelerator graficzny Mali-G68 oraz energooszczędny koprocesor Cortex-M55 dla Always-on Display. Ilość pamięci RAM wynosi 1,5 GB, a pamięci wbudowanej 16 GB. Około 2 razy mniej jest dostępne na instalowanie aplikacji i pobieranie muzyki lub innych treści. Ogólnie rzecz biorąc, jest to w zupełności wystarczające. Z jednej strony dziwi nieco fakt, że element sprzętowy pozostał niemal niezmieniony. Z drugiej strony, interfejs i aplikacje działają szybko, więc nie jest to krytyczne. Jest dwupasmowe Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth został zaktualizowany z wersji 5.0 do 5.2. Do lokalizacji i rejestracji trasy służy GPS, GLONASS, GALILEO i BDS. Jest moduł NFC i obsługa Google Pay. Istnieją wersje inteligentnych zegarków z obsługą eSIM i sieci LTE do użytku offline. Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 obsługują połączenia głosowe i mogą udzielać porad podczas treningów za pomocą głośnika.

Jak wygodny jest interfejs i jakie są funkcje?

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-25

Począwszy od linii Samsung Galaxy Watch4, smartwatche firmy przeszły z własnego systemu Tizen OS na Google's Wear OS 3.0. Obecne Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 działają na nowej wersji Wear OS 3.5 z własną powłoką One UI Watch 4.5. Co ciekawe, jest on bardzo zbliżony zarówno pod względem designu, jak i logiki do tego samego Tizen OS. I to jest zaleta, bo interfejs jest bardzo wygodny i logiczny. W porównaniu do poprzedniej generacji zastosowano zaktualizowaną wersję systemu operacyjnego, choć w rzeczywistości nie ma prawie żadnych istotnych różnic. na ekranie "domowym" interfejsu znajduje się wybrana tarcza zegarka. Jest ich dostępnych całkiem sporo i można pobrać dodatkowe (w tym płatne). Tarcze zegarków można dowolnie dostosowywać, zarówno kolory jak i wyświetlane informacje. Po lewej stronie ekranu głównego znajduje się lista wiadomości i powiadomień. Na wiadomości można odpowiadać z poziomu zegarka, jest do tego kilka opcji: przygotowane szablony, wprowadzanie głosowe, klawiatura lub rysowanie znaków na ekranie. Po prawej - widgety, których jest sporo: aktywność, puls, sen, poziom tlenu we krwi, pogoda, odtwarzacz muzyki, rozpoczęcie treningu, EKG itp. Wcześniej był limit 10 sztuk, teraz można więcej. Zasłonę z szybkimi ustawieniami i przełącznikami interfejsów bezprzewodowych wywołujemy tak jak na smartfonach: machnięciem od górnej krawędzi ekranu. Kolejność i samą listę można dostosować do własnych potrzeb.

machnięcie w górę od dołu wyświetlacza odpowiada za wywołanie menu zainstalowanych aplikacji. Są one wyświetlane jako okrągłe ikony. Listę i kolejność można dostosować do własnych potrzeb. W Menedżerze możesz zamknąć wszystkie aplikacje lub tylko niektóre z nich. Aplikacje mogą być instalowane i aktualizowane zarówno bezpośrednio z zegarka, jak i ze smartfona. Niestety, od czasu recenzji Samsunga Galaxy Watch4 nie ma już aplikacji. Najczęściej są to aplikacje do biegania i uprawiania sportu. Wśród tych naprawdę przydatnych warto zainstalować Google Pay, Google Maps, Google Keep, Spotify, YouTube Music, Shazam, Calm, Viber, przeglądarkę Samsung, Strava, Bring itp.

Struktura menu ustawień jest taka sama jak w smartfonach Samsunga. Dostępne są ustawienia dotyczące połączeń bezprzewodowych, powiadomień, ekranu, dźwięków i wibracji, automatycznego pomiaru tętna, poziomu tlenu we krwi, treningów, dodatkowych gestów oraz aktualizacji oprogramowania. Wszystko to można skonfigurować za pomocą smartfona, co jest wygodniejsze na dużym ekranie.

Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 mają wiele aplikacji treningowych, w tym chodzenie, bieganie, pływanie, trening siłowy, a nawet żeglowanie lub snowboard z instrukcjami i podpowiedziami głosowymi. Istnieje automatyczne rozpoznawanie niektórych ćwiczeń. Jednocześnie smartwatch mierzy liczbę kroków, spalone kalorie, tętno, poziom tlenu we krwi i może rejestrować trasę dzięki GPS. Jest też śledzenie czasu i jakości snu, a chrapanie można osobno włączyć za pomocą mikrofonu. Na podstawie statystyk za określony czas, w aplikacji można uzyskać wskazówki dotyczące poprawy snu. Dokładność większości pomiarów jest dość wysoka. Przede wszystkim chodzi o kroki, dystans (także na bieżni, gdzie dokładność nie zależy od GPS). Błąd pomiaru tętna nie przekracza 3%. Nieco trudniejsza jest sytuacja z poziomem tlenu we krwi. Normalny poziom to powyżej 95%. I zazwyczaj przy ręcznym pomiarze uzyskuje się takie wskaźniki. Ale przy automatycznym pomiarze podczas snu zakres ten może wynosić od 84% do 98%. Jednocześnie 92% jest już wskaźnikiem do hospitalizacji. Jest to dość proste do wyjaśnienia: przy normalnym pomiarze zegarek powinien być mocno dociśnięty do ręki. Niemożliwe jest kontrolowanie prawidłowej pozycji podczas snu.

Funkcja analizy budowy ciała na podstawie bioimpedancji pozostała z ostatniej generacji Galaxy Watch. Zegarek może określić procentową zawartość mięśni, płynów i tkanki tłuszczowej w organizmie poprzez wysłanie słabego prądu przez ciało. Najprościej mówiąc, jest to możliwe dzięki znanemu standardowemu procentowi płynu w różnych tkankach i ich różnym oporom. Oczywiście nie jest to urządzenie medyczne i nie należy oczekiwać idealnej dokładności, ale zegarek wyświetla przybliżony obraz. Aby dokonać pomiaru, należy zbliżyć zegarek do łokcia i dotknąć przycisków palcami środkowym i serdecznym. W tym przypadku ręce nie powinny się dotykać.

Wcześniej, aby w pełni wykorzystać inteligentne zegarki, trzeba było korzystać z dwóch aplikacji na smartfonie. Teraz jest ich trzech. Samsung Wearable służy do podstawowych ustawień Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5. Jest to powszechne w przypadku zegarków, bransoletek, słuchawek itp. Całkowicie dubluje wszystkie ustawienia, które są w zegarku. W tym tarcze, aplikacje, aktualizacje oprogramowania i inne.

Wszystko co związane z treningiem i zdrowiem (poza EKG i ciśnieniem krwi) jest gromadzone w aplikacji Samsung Health (wcześniej nazywanej S Health). W nim można zobaczyć wszystkie swoje wskaźniki, ustawić cele sportowe i wiele więcej.

Co z EKG, pomiarem ciśnienia i innymi nowymi funkcjami?

Wśród istotnych innowacji należy wymienić możliwość pomiaru ciśnienia krwi i EKG. Warto zaznaczyć, że Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 nie są urządzeniami medycznymi, więc nie mogą służyć do jakiejkolwiek diagnostyki. Są to jedynie funkcje informacyjne, które mogą jedynie podpowiedzieć, czego szukać. Do pomiaru EKG służy elektroda w przycisku "Home". Niestety nie można było skorzystać z funkcji pomiaru ciśnienia, ponieważ wymaga ona najpierw kalibracji ciśnieniomierzem, którego nie było pod ręką.

Nowe funkcje dostępne tylko w Samsung Galaxy Watch5 Pro to Route Workout i Track Back. Pierwsza z nich pozwala na pobieranie własnych tras w formacie GPX ze smartfona. Track Back - wyświetla trasę powrotu do punktu początkowego.

Do danych o EKG i ciśnieniu krwi służy osobna aplikacja Samsung Health Monitor, w której znajdują się objaśnienia i wskazówki dotyczące wyników pomiarów.

Jak długo Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 wytrzymują na jednym ładowaniu baterii?

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-244

Istotną zaletą nowego Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5 jest zwiększona bateria. Przypomnijmy, że w wersji Pro jest to 590 mAh, w Watch5 40 mm - 284 mAh (w przeszłości było to 247 mAh). Wzrost czasu pracy na baterii jest naprawdę bardzo znaczący, zwłaszcza w przypadku Samsunga Galaxy Watch5 Pro. Zegarek był wykorzystywany "na maksa": automatyczne rejestrowanie spacerów, treningów, stałe monitorowanie poziomu tlenu we krwi podczas snu, śledzenie chrapania, stały pomiar tętna i stresu, Always on Display, wiele powiadomień, sterowanie odtwarzaczem, jeden lub dwa joggingi przez pół godziny. W tym trybie zegarek wytrzymuje 2,5-3 dni. Poprzednia generacja w podobnym trybie wytrzymywała 1-1,5 dnia, więc różnica jest bardzo znacząca. Zwykły Samsung Galaxy Watch5 ma nieco mniejszy wzrost, ale też jest: 1.5-2 dni. Tak, oczywiście, są bransoletki fitness, które można ładować raz w tygodniu. Ale porównywanie funkcjonalności jest absolutnie błędne.

Recenzja Samsunga Galaxy Watch5 Pro i Watch5: plus czas pracy na baterii, minus fizyczna ramka-245

Samsung Galaxy Watch5 Pro ładuje się w pełni w około 1 godzinę 40 minut. w wersji 40 mm Watch5 to nieco ponad godzina. Możemy założyć, że czas ładowania 44-mm Samsunga Galaxy Watch5 jest gdzieś pośrodku.

W bilansie suchym. Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o Samsungu Galaxy Watch5 Pro i Watch5:

 • Samsung Galaxy Watch5 Pro i Watch5 są wyposażone w jasne, okrągłe wyświetlacze AMOLED z szafirowym szkłem, dotykową ramką i przyciskami do sterowania, mają stopień ochrony IP68.
 • Inteligentne zegarki działają na najnowszej wersji Wear OS 3.5 z powłoką One UI Watch 4.5 i obsługują Google Pay.
 • Autonomia znacznie wzrosła w porównaniu z poprzednią generacją: przy maksymalnym obciążeniu może wytrzymać dwa dni.
Charakterystyka porównawcza zegarków Watch 4, Watch5 i Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro Samsung Galaxy Watch5 40 mm Samsung Galaxy Watch4 Classic 46 mm
Wyświetlacz 1.4 cale, 450x450, Super AMOLED, Sapphire crystal 1,2 cala, 396x396, Super AMOLED, Sapphire crystal 1,4 cala, 450x450, Super AMOLED, Gorilla Glass DX
Wymiary 45,4x45,4x10,5 mm 40,4x39,3x9,8 mm 45.5x45,5x11 mm
Waga 46,5 g 28,7 g 52 g (bez paska)
System operacyjny One UI Watch 4.5 oparty na Wear OS 3.5 One UI Watch 4.5 oparty na Wear OS 3.5 One UI Watch 3.0 oparty na Wear OS 3
Procesor dwurdzeniowy 5nm procesor Exynos W920 o częstotliwości 1,18 GHz, grafika Mali-G68 dwurdzeniowy 5nm procesor Exynos W920 o częstotliwości 1.18 GHz, grafika Mali-G68 dwurdzeniowy procesor 5nm Exynos W920 o częstotliwości 1,18 GHz, grafika Mali-G68
RAM 1,5 GB 1,5 GB 1.5 GB
Pamięć wewnętrzna 16 GB 16 GB 16 GB
Monitor pracy serca optyczny optyczny optyczny
Łączność Bluetooth 5.2, dwupasmowe Wi-Fi, NFC, GPS, Glonass Bluetooth 5.2, dwupasmowe Wi-Fi, NFC, GPS, Glonass Bluetooth 5.2.0, dwupasmowe Wi-Fi, NFC, GPS, Glonass
Ochrona 5 ATM, MIL-STD-810H 5 ATM, MIL-STD-810H 5 ATM, MIL-STD-810G
Opcjonalnie Always On Display, mikrofon, głośnik Always On Display, mikrofon, głośnik Always On Display, mikrofon, głośnik
Bateria 590 mAh 284 mAh 361 mAh

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej