Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo

Autor: Nina Glushchenko | 07.11.2019, 19:14
Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo

Kategoria sprzętu przenośnego według cenności dla Apple prawie dogoniła komputer Mac. W ostatnim kwartale wykazała rekordowy wzrost wśród wszystkich działów (50% w porównaniu do ubiegłego roku) i przyniosła firmie 6,5 miliarda dolarów (Mac zarobił 6,9 miliarda dolarów). Oczywiście cała sprawa znajduje się nie tylko w zegarku Apple Watch, ale także w Air Pods. Niemniej jednak sukces firmy w dziedzinie inteligentnych zegarków nie może zostać umniejszony. Apple Watch zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem sprzedaży (dane IDC za drugi kwartał 2019 r.). Podczas wrześniowej prezentacji Apple pokazał piątą generację zegarków. Na pierwszy rzut oka różnice w stosunku do poprzednika nie są tak duże. W przeglądzie Watch 5 dowiadujemy się, czy zegarek jest na tyle dobry że kosztuje aż 399 USD.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-2

Co to jest?

Flagowy elegancki zegarek firmy Apple za 2019 rok.

Co jest specjalnego w Apple Watch 5?

Watch 5 po raz pierwszy w ofercie Apple otrzymywał zawsze  aktywny wyświetlacz Retina, kompas magnetyczny, obsługę połączeń alarmowych za granicą i zaktualizowany sprzęt, który również oszczędza energię baterii. Producent twierdzi o 18 godzinach autonomii. Zegarek działa w systemie watchOS 6, który obejmuje takie funkcje, jak śledzenie cyklu, analiza hałasu i trendy aktywności, AppStore i kalkulator.

Jak on wygląda? Na ile jest praktyczny?

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-3

Apple nie zmienia konstrukcji inteligentnych zegarków w rzeczywistości od pierwszego modelu. Kiedy wprowadzono pierwszą generację, producenci elektroniki do noszenia opanowali już zakrzywione wyświetlacze i zaczęli produkować gadżety okrągłe. Dziennikarze zarzucili Appleowi chciwość - mówią, że nie tylko przeciągali się z wejściem na rynek, ale także zastosowali przestarzałą formę.

Dziś inteligentne zegarki są na rynku stawowym, w tym okrągłe, w tradycyjnym stylu. Również producenci zegarków (na przykład Tag Heuer, Fossil) weszli do tego segmentu, ale wybrali również klasykę. Ale zegarki Apple się nie zmieniają. Zegarek 5 można wizualnie odróżnić od poprzednich generacji, tylko za włączonym wyświetlaczu, inne innowacje w ogóle nie przyciągają uwagi.

Apple Watch 5 to prawie kwadrat z aluminiowymi końcami. Model jest dostępny w dwóch rozmiarach - 40 mm i 44 mm (odpowiednio 1,57 i 1,78 cala). Oprócz aluminium korpus może być wykonany z tytanu lub ceramiki.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-4

Kontrole są tradycyjnie dwa, oba po prawej stronie. Długie naciśnięcie przycisku umożliwia wyłączenie zegara lub wezwanie karetki pogotowia, podwójne uruchomienie aplikacji płatniczej, pojedyncze spojrzenie na uruchomione aplikacje. Potrzebny jest przycisk z ramką, aby powrócić do ekranu głównego, poruszać się po menu i wywoływać wszystkie aplikacje, uruchamiać Siri długim naciśnięciem i treningi - podwójne krótkie. Po lewej stronie znajduje się głośnik, który jest nieoczekiwanie głośny jak na tak małe urządzenie. Od tyłu- wszystko jest również standardowe. Monitor pracy serca na prawie całej powierzchni obudowy.

Model 40 mm bez paska waży nieco ponad 40 g. Obudowa jest chroniona przed wilgocią, dzięki czemu zegarek można zanurzyć w wodzie na głębokość 50 m.

Pasek - w naszym przypadku silikonowy - jest przymocowany z obu stron do wgłębień skrzynki i jest tam bezpiecznie przymocowany. Aby usunąć, musisz nacisnąć miniaturowe i wpuszczone przyciski w ciele. Zestaw zawiera dwie długości, które są ogólnie odpowiednie dla nadgarstka 130-200 mm. Paski od Apple Watch 4 są również odpowiednie dla nowości.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-9

Mocowanie jest standardowe dla zegarka Apple Watch. Nie wiem, jak ktokolwiek, mój zegarek był dwukrotnie odpinał się samodzilnie. Jeśli raz było na co grzeszyć, bo stało się to w przymierzalni, kiedy zapinałam rękaw koszuli, a wcześniej wielokrotnie ciągnęła zegarek przez ubranie, to po raz drugi byłam praktycznie w spokojnym stanie, gdy przekładałam niektóre rzeczy. Otwór, na którym zapinany jest pasek, nie rozciągał się, ale po tych przypadkach zaczełam się obawiać za zegarek.

Jak wyświetlacz?

Kwadratowy ekran stał się nie tylko znakiem rozpoznawczym zegarka Apple Watch, ale także piętą achillesową. Wyświetlacz wystaje nieco ponad obudowę i jest zaokrąglony na krawędziach. Bez wątpienia wygląda świetnie. Ale w przeciwieństwie do większości okrągłych inteligentnych zegarków nie jest chroniony przed kontaktem z otoczeniem. Na początku używania Apple Watch 5 ześlizgnął się z umywalki na podłogę i rozbił się o kafelek w łazience.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-10

Apple nie wskazuje, jakie szkło jest używane w zegarku. Istnieje jednak podejrzenie, że firma oszczędza tutaj na materiałach. Wielokrotnie upuszczałem smartfony na płytki i asfalt, w większości przypadków - bez konsekwencji. Maksymalnie jest jedno lub dwa pęknięcia. Ale tak się nigdy nie stało. Wydaje mi się, że w tym przypadku przy zakupie zegarka w sklepie przydatne będzie natychmiastowe zainstalowanie szkła ochronnego, aby nie uniknąć problemów.

W tym modelu inteligentnych zegarków zainstalowano nowy typ ekranu OLED LTPO (rozdzielczość 324 x 394 pikseli, jak w poprzedniej generacji) oparty na niskotemperaturowym tlenku polikrystalicznym. Apple twierdzi, że dzięki temu, a także ulepszonemu czujnikowi światła, zarządzaniu energią i sterownikowi o małej mocy, firma była w stanie zrealizować funkcję zawsze włączonego wyświetlacza w zegarze. To znaczy, co zrobiły inne firmy dawno temu? Niezupełnie tak.

Zazwyczaj ekrany w trybie Always on wyświetlają podstawowe informacje. Czas, mogą być inne parametry, ale nie szczegółowo, ale ekonomicznie. Tutaj - całkowicie wszystko, co sugeruje wybrana tarcza lub aplikacja. Gdy dłoń jest opuszczona, jasność podświetlenia zmniejsza się nieznacznie. Pozwala to oszczędzać energię i nadal zapewniać dostęp do informacji. Zwykle inteligentny zegarek nadal nie odczytuje ruchu podniesionej ręki, ekran świeci się wolniej, a czasem wcale nie działa. Okazuje się, że Apple Watch 5 nie ma tej luki, ponieważ nie ma różnicy między informacjami na ekranie. Aby zobaczyć odległość lub puls, na przykład podczas joggingu, po prostu podnieś rękę i spójrz na zegar, nie musisz czekać ani powtarzać akcji. To samo - jeśli pojawi się jakieś powiadomienie, a jesteś na spotkaniu i  rozpraszać się na sprawy prywatne, to po prostu nieprzyzwoite. Na Apple Watch 5 możesz to zobaczyć bez zwracania uwagi innych osób.

W takim przypadku dane na wyświetlaczu są chronione przed wścibskimi oczami. Gdy zegar nie jest skierowany w twarz użytkownika, powiadomienie jest rozmyte, nie można odczytać. Jeśli zdejmiesz zegarek z ręki, dane dotyczące aktywności fizycznej znikną z ekranu, a alerty zostaną zamazane. Wszystko to widać dopiero po wpisaniu kodu PIN (a także po opłaceniu za pomocą Apple Pay). Zasadniczo funkcja jest realizowana bardzo inteligentnie.

Co z baterią?

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-11

Apple nie wskazuje pojemności baterii zegarka piątej generacji, zamiast tego podaje czas działania w różnych trybach. Nie wymienię tu wszystkiego (możesz sam zobaczyć).

Na stronie modelu podano, że jest to 18 godzin pracy w pełnym wymiarze godzin w tym trybie: 90 kontroli czasu, 90 powiadomień, 45 minut użytkowania aplikacji i 60 minut treningu z odtwarzaniem muzyki z Apple Watch przy użyciu technologii Bluetooth.

Apple Watch 5 jest daleki od standardu w kwestiach autonomii, na przykład zegarki Honor / Huawei pracują od tygodni, Fitbit i Garmin są również długowieczne, Samsung ma co najmniej kilka dni. Firma twierdzi, że jej zegarki działają zadługo, biorąc pod uwagę, co mogą zrobić. Wygląda to na wymówkę, ale szczerze mówiąc, argument wydaje się ciężki. Zegarki naprawdę mogą wiele zdziałać i mają więcej funkcji na poziomie samego urządzenia niż w wielu innych „inteligentnych” zegarkach marek innych niż sportowe. W tym kontekście nie mam pytań o autonomię. Kolejną rzeczą jest to, że naprawdę niewygodne jest codzienne ładowanie. Myślę, że zobaczymy prawdziwy postęp w autonomii Apple Watch tylko wtedy, gdy pokażą monitorowanie snu od razu po wyjęciu z pudełka. Do tej pory póki robi to aplikacja innej firmy, Apple nie obchodzi, czy ładujesz zegarek w nocy, czy go nosisz.

Jest jeszcze jeden punkt, który mnie uspokoił. Zazwyczaj producenci elektroniki do noszenia przeceniają autonomię swoich urządzeń w półtora raza, zwłaszcza Chińczycy. Ale ładowałem zegarek rzadziej niż co wieczór. Jednego ładowania starczyło dłużej niż na jedną dobę. Od czasu do czasu podłączałem bezprzewodowy zestaw słuchawkowy, aby słuchać podcastów, ale to tylko pół godziny dziennie i nie zawsze. W tym samym czasie trenuję półtorej godziny trzy razy w tygodniu, idę dziennie na co najmniej 6-7 km, zegar też to śledził. Nie korzystałem z aplikacji na zegarku bardzo aktywnie, są one dla mnie bardziej interesujące jako akcesoria sportowe. Oprócz sportu, głównie przeglądam alerty (a poczta i komunikatory napływają prawie bez zatrzymywania), pogodę, dane dotyczące snu itp. Mam wszystkie powiadomienia włączone, a tryb oszczędzania energii jest wyłączony, tryb ekranu jest zawsze włączony. To obciążenie jest powyżej średniej dla zegarka. I narazie żyją dłużej niż obiecano.

Zegarek ma dwa tryby wibracji - normalny, kiedy wydaje się jakby łatwo dotykał dłoni. I wzmocnione, tak że nawet w środku nocy może cię obudzić. Kiedy przełączyłem się na to na kilka dni, bateria topiła się jak snieg na słońcu, zwłaszcza jeśli posłaniec ciągle wysyła powiadomienia w dniu roboczym.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-12

Ładowanie w zegarka Apple Watch nie zmieniło się i nadal jest takie samo w porównaniu z tym, co robią inni producenci. Działa powoli, zegarek spoczywa na nim, ale nie ciasno, jak ma to miejsce w przypadku elektroniki do noszenia innych marek. Lepiej ułożyć je tak, aby zasadniczo nie było ryzyka pociągnięcia za kabel, aby zegarek odsunął się od ładunku. To mogą z łatwością. Ładowanie Apple Watch 5 zajmuje naprawdę dużo czasu. W 100%, według oficjalnych danych, 2,5 godziny, 80% - w 1,5 godziny.

Co one mogą?

Apple Watch 5 to jedno z najbogatszych urządzeń na rynku. Jest to w pełnym tego słowa znaczeniu inteligentna elektronika do noszenia, czyli zegarek, który może zastąpić smartfon w wielu sytuacjach, a także pełnowartościowy sportowy gadżet i urządzenie dla osób dbających o równowagę w życiu. Równowaga i opieka zdrowotna są w DNA modelu. I chociaż często wydaje mi się (w każdym razie), że Apple idzie za daleko w public relations na temat zdrowia i badań medycznych, w zegarku jest wiele rzeczy, które  czynią go właśnie takim.

 

Po pierwsze, są to regularne przypomnienia. Czego potrzebujesz do oddychania i relaksu. O której godzinie wstać na spacer (ten ostatni stał się już standardem na rynku). ńe rozpoczął się trening. Rozpocząć nagrywanie? Często zapominam naciskać „start” na czas, więc takie wskazówki są dla mnie przydatne. Począwszy od zegarka OS 4, zegarek mierzy również pułap tlenowy dla treningów dłuższych niż 20 minut.

Nowa wersja systemu operacyjnego dla Apple Watch zbiera długoterminowe trendy w stylu życia użytkownika. Aby zgromadzić dane, potrzebujesz minimum 90 dni, podczas gdy dla miesiąca jest tylko całkowita liczba. Dlatego nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Karmie ego nagrodami za bieżące osiągnięcia.

W tej generacji Apple Watch możliwości sportowe nie uległy poprawie, ale mimo to zegarek ten pozostaje jednym z najlepszych na rynku dla osób, które regularnie trenują. I chociaż Apple nie pozycjonuje zegarka jako wyjątkowo sportowego akcesorium, jest raczej towarzyszem życia, interfejs urządzenia jest bardzo dostrojony do monitorowania aktywności fizycznej. Nawet w konstrukcji większości tarcz możesz dodać widżety z funkcjami sportowymi, jeśli nie chcesz wybierać jednej z tarcz sportowych. W rzeczywistości widżety mogą być czymkolwiek - od fazy księżyca po kompas i rozpoczęcie treningu. W kwestiach personalizacji interfejsu Apple Watch liderem.

W najnowszej wersji systemu operacyjnego możliwe stało się monitorowanie cyklu. Podstawowe funkcje są standardowe dla podobnych aplikacji - wprowadź dane, a zegar poinformuje Cię, który dzień cyklu dzisiaj. Możesz także dodawać objawy w miarę ich pojawiania się i nie wszyscy już to mają. Prawdopodobnie z czasem objawy w jakiś sposób wpłyną na dokładność prognoz. Ponadto możesz natychmiast naprawić inne wskaźniki związane z możliwością poczęcia. W tej opcji nie ma nic kosmicznego, ale jako podstawowa funkcja systemu jest świetna. Wygodnie jest pobierać te same dane w „Zdrowie”.

Przegląd Apple Watch 5: Inteligentny zegarek w cenie statku kosmiczneo-39

Apple Watch wciąż nie ma monitorowania snu, chociaż stało się już standardem branżowym. Ale możesz pobrać aplikację, która w bezpłatnej wersji pokaże fazy snu. Na przykład używam poduszki, która pokazuje jakość snu ostatniej nocy za darmo. I tak - jest wiele funkcji, ale wszystkie za pieniądze. Obejmuje to bardziej szczegółową analizę jakości (w szczególności rejestrowanie dźwięków i analiz), utrwalenie snu w ciągu dnia, analizę pulsu, spersonalizowane rekomendacje, integrację z Runkeeper itp. Szczegółowe informacje na temat snu można uzyskać zarówno na smartfonie, jak i na zegarku. W sklepie z aplikacjami są inne opcje, ale wyglądały jeszcze bardziej niewygodnie.

Również w AppStore można znaleźć wiele aplikacji do medytacji lub ćwiczeń oddechowych, jest oprogramowanie do sportu, zarządzania biznesem, gier itp. Być może Apple ma najbardziej rozwinięty ekosystem aplikacji na wiele godzin. Co prawda, za ​​wszystko w tym życiu będziesz musiała zapłacić. Co miesiąc.

Apple Watch 5 otrzymał wbudowany kompas, nauczył się określać wysokość i poziom hałasu. Teraz, w pobliżu treningu związanego z poruszaniem się po terenie, aplikacja zawiera informacje o maksymalnej i minimalnej wysokości, a także trasę na mapie z kolorowym kodowaniem tego, jak aktywnie się poruszałeś.

Ale jeśli Apple nadrabia zaległości w pierwszych dwóch funkcjach i pozostaje tylko powiedzieć „w końcu”, to dzięki analizie hałasu firma po raz pierwszy weszła na rynek.

W ciągu ostatnich kilku lat producenci elektroniki i firmy związane z technologią coraz bardziej koncentrowały się na kwestiach związanych z włączeniem społecznym i kwestiami zdrowotnymi. Na przykład w tym roku MasterCard stworzył nawet oddzielną strefę dla osób z zaburzeniami słuchu podczas Weekendu Atlas w Kijowie, gdzie muzyka była przesyłana za pomocą wibracji, wizualizacji i interpretacji języka migowego. Android regularnie wprowadza nowe funkcje dla osób z wadami słuchu i wzroku.

A Apple, jako firma, która przywiązuje dużą wagę do zdrowia w PR i produktach, nie pozostała bezczynna. Watch 5 jest w stanie określić poziom hałasu wokół. Zegarek okresowo „słucha” otaczający świat za pomocą wbudowanego mikrofonu i powinien powiadomić użytkownika, jeśli był zbyt długo w głośnym miejscu. Przez 10 dni z Apple Watch nigdy nie otrzymałem takiego powiadomienia. Średnio zegar pokazywał poziom hałasu 59 dB, podczas gdy w biurze wynosił około 40 dB, wieczorem w domu - około 30 dB. Prawdopodobnie po południu dom w centrum miasta jest zbyt głośny, a ulica i hol dodają negatywności do statystyk. Próg, po którym warto zacząć myśleć o stylu życia, wynosi 80 dB (ponad 5,5 godziny dziennie), a lęk - 90 dB (ponad 30 minut dziennie). Okazuje się, że w życiu codziennym nie jestem tak daleko od niego. Nie trzeba zapominać o  słuchawkach lub koncertach rokowych.

Za pomocą zegarka możesz sterować muzyką i kamerą iPhone'a lub słuchać bezpośrednio z zegarka. Możesz teraz pohulać sobie na 32 GB, dwa razy więcej niż w poprzedniej generacji. Tutaj, od zeszłego roku, jest aplikacja z podcastami. W tym roku pojawił się dostęp do AppStore. Ale szczerze mówiąc, pobieranie aplikacji z zegarka to takie przedsięwzięcie. O wiele łatwiej jest wziąć iPhone'a, znaleźć aplikację i potwierdzić pobieranie za pomocą danych biometrycznych niż próbować wpisać hasło na zegarku. Wprowadzanie hasła można kontynuować na iPhonie (ale dlaczego szukać go na zegarku w AppStore) lub ręcznie narysować po jednym znaku na ekranie zegarka.

To moje pierwsze doświadczenie z Apple Watch. Wcześniej przyglądałam się różnym modelom zgodnym z Androidem, ale tu i tam czegoś brakowało (niestety, nie mam jeszcze doświadczenia z Fitbit i Garmin). Apple Watch 5 stał się dla mnie tym idealnym ideałem, w którym jest wszystko, a oprócz tego, co jest, działa również płynnie i wygodnie.

Być może jest tylko jedna rzecz, której nie zrozumiałem. Istnieją trzy (!) Aplikacje do pracy z Apple Watch na iPhonie. Jest to „Zdrowie”, które pobiera wszystkie dane na temat stylu życia właściciela, w tym z aplikacji liczników kalorii, analizatorów snu, uruchomionego oprogramowania i zegarków. To Apple Watch do zarządzania zegarkiem. I to jest „Aktywność” - gdzie gromadzone są dane o całej aktywności użytkownika. Zazwyczaj producenci elektroniki do noszenia pasują do jednej aplikacji. Oczywiście Apple Watch ma wiele funkcji, prawdopodobnie pod tym parametrem przewyższają wszystkie firmy na rynku. Ponadto aplikacja Health pojawiła się na długo przed zegarem. Jednak komplikacja ta wydaje się nielogiczna.

Co jest w pudełku?

Wewnątrz opakowania znajdują się dwa pudełka. W jednym leży sam zegarek, zapakowany w miękki futerał, ładowarka i wtyczka. Oba pasy są w osobnym pudełku.

Kto konkurenci Apple Obserwować 5?

Formalnie Apple Watch 5 ma rywali nieobliczalną ilość, w rzeczywistości ich raczej nie ma. Słabo wierzę, że użytkownik ekosystemu Apple zatrzymałby swój wybór na inteligentnym zegarku Samsung lub co gorsze, Mi Fit lub Amazfit. Najprawdopodobniej wybór nastąpi między obecnym modelem, aby uzyskać pełne wypełnienie, a przeszłym modelem, aby zaoszczędzić. Powyżej napisałam o różnicy w stosunku do Apple Watch 4 - nie ma kompasu magnetycznego, ekran jest zawsze włączony, a jak rozumiem, nie słucha hałasu. To, czy te funkcje są warte dodatkowych kilku setek, prawdopodobnie zależy od twojego portfela.

Alternatywą dla zegarka Apple Watch mogą być zegarki innych marek sportowych - Garmin i Fitbit. Ta orientacja jest wyrażana zarówno zewnętrznie, jak i funkcjonalnie, i tutaj wybór najprawdopodobniej będzie determinowany przez to, do czego użytkownik jest przyzwyczajony, gdzie ma już zgromadzoną historię. Zaletami takich modeli (a jest ich wiele dla innego portfela o porównywalnych możliwościach), oprócz ceny, będzie najlepszy czas pracy baterii. Ale ani Fitbit, ani Garmin u nas nie mają działających rozwiązań płatniczych. I moim zdaniem wyglądają ogólnie prostiej niż nawet najbardziej budżetowy zegarek Apple. Ale to kwestia gustu.

Konkluzja

Apple Watch 5 to najdroższy inteligentny zegarek na rynku spośród porównywalnych według cech. Podobnie jak w „iPhone'ach” w zegarku jest wiele rzeczy, na których firma oszczędza lub nie spełnia oczekiwań rynku. Jest to zarówno bateria, jak i kwadratowy ekran, podczas gdy rynek przeszedł już na okrągły, i najwyraźniej szkło nie jest bardzo dobre. Ogólnie rzecz biorąc, projekt jest powtarzany przez rynek pod każdym względem. Ale mogę z całą pewnością powiedzieć, że gdyby zegarek był kompatybilny z urządzeniami z Androidem, nie pomyślałbym, co kupić na życie i sport, ponieważ w rzeczywistości ma wszystko, co jest potrzebne, i tak właśnie działa jak powinien. To, co nie robi oprogramowanie Apple opracowują zewnętrzni programiści (w przeciwieństwie do ekosystemów innych producentów). Jedyne, czego tak naprawdę mi brakowało, to jakościowego śledzenia snu. Mam nadzieję, że naprawdę pojawi się w następnych pokoleniach i przyniesie ze sobą najlepszą żywotność baterii.

Kolejną zaletą tego modelu jest obniżka cen zegarków poprzedniej generacji po wejściu na rynek. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem pierwszego inteligentnego zegarka dla iPhone'a i uważasz, że cena jest wygórowana i naprawdę nie potrzebujesz kompasu, zwróć uwagę na Watch 4.

5 powodów, aby kupić Apple Watch 5:

 • wygodny interfejs do śledzenia aktywności fizycznej i uwzględnienia określonych parametrów w różnych dyscyplinach sportowych;
 • fajnie zaimplementowana praca zawsze na ekranie;
 • Design (chyba się zgodzicie? Nie?);
 • Apple Pay;
 • funkcje, które sprawiają, że urządzenie zastępuje smartfon w wielu sytuacjach.

4 powody, aby nie kupować Apple Watch 5:

 • cena;
 • autonomia;
 • brak wbudowanego monitorowania snu (tylko aplikacje z płatnymi funkcjami, które są bezpłatne na innych urządzeniach);
 • obsługuje tylko iOS.

Apple Watch 5

flagowy zegarek Apple drugiej połowy 2019 roku

Watch 5 został zaprezentowany we wrześniu 2019 r. Po raz pierwszy zegarek otrymał zawsze włączony wyświetlacz, analizę szumów i kompas magnetyczny. Pomimo faktu, że zegarek jest znacznie droższy niż jakikolwiek inny „inteligentny” zegarek na rynku o podobnych cechach, z pewnością można go nazwać najlepszym wyborem dla właścicieli iPhone'ów.

Kup 40 mm Kup 44 mm
Apple Watch 5 Wybór redakcji

Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej:

 • Zawroty głowy od sukcesów: przegląd Apple Watch
 • Przegląd Honor Watch Magia: magiczny kopień
 • Recenzja Samsung Galaxy Watch Active: stylowy, sportowy i funkcjonalny
 • Przegląd Huawei Watch GT: wytrzymały SmartWatch z dużą ilością funkcji dla fitnessu
 • Recenzja „inteligentnego” zegarka Samsung Gear S3 Frontier