Spektakularne wideo: ukraińskie drony FPV pokonały kolumnę rosyjskiego sprzętu w strefie przygranicznej obwodu kurskiego

Autor: Anton Kratiuk | 03.06.2024, 12:32
Spektakularne wideo: ukraińskie drony FPV pokonały kolumnę rosyjskiego sprzętu w strefie przygranicznej obwodu kurskiego

2 czerwca kolumna rosyjskiego sprzętu wojskowego została pokonana, gdy zbliżała się do obszarów przygranicznych obwodu sumskiego.

Co wiadomo

Kolumna składająca się z 18 jednostek sprzętu wojskowego, w tym dwóch czołgów, została zarejestrowana w drodze na Ukrainę w pobliżu miejscowości Suja w rosyjskim obwodzie kurskim.

Sprzęt podczas marszu został uderzony przez ukraińskie wojsko. Początkowo zakładano, że użyto zachodniej broni, ponieważ dzień wcześniej wiele krajów zgodziło się na użycie różnych rodzajów broni na terytorium Rosji. Jednak wideo, które pojawiło się w sieci sugeruje, że do pokonania konwoju użyto wyłącznie dronów FPV.

Operatorzy Malibu i jednostki Wings to Hell po mistrzowsku trafili w cele, najpierw unieszkodliwiając pojazdy prowadzące i podążające za nimi. Po pierwszych uderzeniach pojazdy wroga próbowały się rozproszyć, ale ukraińskie drony nie pozostawiły im szans na ucieczkę.

Ten film wyraźnie pokazuje skuteczność dronów FPV:

Źródło: Serhii Sternenko