Zwrot kosztów Diablo Immortal zmniejsza funkcjonalność gry

Autor: Vadim Osiyuk | 19.06.2022, 19:48
Zwrot kosztów Diablo Immortal zmniejsza funkcjonalność gry

Grać Nieśmiertelny Diablo nie trzeba płacić. Ale najważniejsze rzeczy trzeba wybić ze starożytnych portali, a tutaj nie da się uniknąć zastrzyków pieniędzy. Zamieć może dokonać zwrotu pieniędzy, ale nie jest to takie proste. 

Według opowieści, osiągnięcie referendum jest bardzo trudne. Ktoś musiał zwrócić się o pomoc do posiadacza platformy, a ktoś - aby udowodnić, że dane o sklepie w grze na stronie Nieśmiertelny diabeł zwodniczy. 

Gracze rozpoczęli dzielić że po zwrocie, funkcjonalność gry jest znacznie zmniejszona. Ilość waluty darowizn (wiecznych sfer) spada do wartości ujemnych, więc nie da się zdemontować wyposażenia kowala, zmienić wyposażenia, wejść do antycznego portalu, dołączać do grup i w efekcie przechodzić przez lochy na wysokim poziomie trudności . 

Jak się okazało, Zamieć celowo zbudował następujący system: 

„Zanim rozpoczniemy zwrot pieniędzy, muszę poinformować Cię o możliwych konsekwencjach. 

Wykorzystałeś już wszystkie zakupy dokonane w takiej czy innej formie. Oznacza to, że gdy dokonasz zwrotu, odliczymy od Twojego salda wszystkie wydane sfery wieczyste, w wyniku czego będzie ono ujemne. 

To nie pozwoli ci na zabawę w grupie, zakładanie ekwipunku i rozkładanie przedmiotów, dopóki nie zdobędziesz ponownie wystarczającej liczby kulek, aby wyjść z równowagi. Jeśli się zgadzasz, daj nam znać, a my będziemy kontynuować proces zwrotu pieniędzy.” - Fragment wiadomości wsparcia Zamieć

Twórcy mogą nie być w stanie określić, co dokładnie stało się z użytkownikiem w zamian za walutę dawcy. Dlatego ujemny bilans sfer zamraża wszystko, co gracz mógłby teoretycznie uzyskać za te sfery. 

Ale graczom nie podobała się ta decyzja. Niektórzy zauważają, że po udanym powrocie ich postać prawie stała się duchem: „Zasadniczo stajesz się duchem, który po prostu wędruje i nie może się bawić ”. 

Ocena niestandardowa Nieśmiertelny Diablo w serwisie Metacritic jest nadal poniżej jednego.