Quora's Poe rozszerza możliwości platformy o czat z multibotami i rozwiązania dla przedsiębiorstw

Autor: Bohdan Kaminskyi | 16.04.2024, 17:02
Quora's Poe rozszerza możliwości platformy o czat z multibotami i rozwiązania dla przedsiębiorstw
Quora

Poe, platforma chatbotów oparta na sztucznej inteligencji uruchomiona przez witrynę z pytaniami i odpowiedziami Quora, aktywnie się rozwija, dążąc do stania się kompleksowym ekosystemem konwersacyjnej sztucznej inteligencji.

Co wiadomo

Dzięki niedawnej rundzie finansowania w wysokości 75 milionów dolarów, Poe wprowadza nowe funkcje, w tym "czat z wieloma botami". Pozwala to użytkownikom na jednoczesną interakcję z wieloma modelami sztucznej inteligencji, takimi jak GPT-4, Claude i DALL-E 3, w jednym dialogu. Poe zapewnia kontekstowe rekomendacje i możliwość szybkiego przywołania niezbędnych botów.

Platforma wprowadziła również narzędzia do monetyzacji dla twórców chatbotów, w tym możliwość ustalania ceny za wiadomość i otrzymywania części przychodów Poe. Ma to na celu stworzenie nowej klasy inżynierów botów zarabiających wyłącznie na platformie.

Ponadto Poe planuje uruchomić rozwiązania dla przedsiębiorstw, które pozwolą organizacjom zarządzać platformą dla swoich pracowników. Odzwierciedla to ambicję firmy, aby stać się "sklepem z aplikacjami" lub "przeglądarką internetową" dla rosnącego ekosystemu konwersacyjnej sztucznej inteligencji.

Poe ma jednak do pokonania szereg wyzwań, w tym zapewnienie, że doświadczenie korzystania z chatbotów jest wystarczająco zróżnicowane, moderowanie treści i utrzymanie jakości tworzonych botów. Wysoki koszt dużych modeli językowych jest również zdecydowanym wyzwaniem dla modelu ekonomicznego platformy.

Niemniej jednak szybki rozwój Poe i nowe finansowanie świadczą o dużym zainteresowaniu wschodzącą gospodarką chatbotów. Jeśli Quora będzie w stanie zbudować zaufaną sieć twórców botów i zapewnić użytkownikom wysokiej jakości doświadczenie, firma ma szansę stać się kluczową platformą w erze generatywnej sztucznej inteligencji.

Źródło: VentureBeat