Adobe udostępnia asystenta Acrobat AI w ramach subskrypcji od 4,99 USD miesięcznie

Autor: Bohdan Kaminskyi | 16.04.2024, 17:49
Adobe udostępnia asystenta Acrobat AI w ramach subskrypcji od 4,99 USD miesięcznie
Adobe

Firma Adobe zaprezentowała nowego cyfrowego asystenta opartego na sztucznej inteligencji, który pomaga użytkownikom zrozumieć zawartość dokumentów PDF i innych materiałów elektronicznych. Subskrypcja tej funkcji jest dostępna za 4,99 USD miesięcznie.

Co wiadomo

W ramach premiery Adobe udostępniło również bezpłatną wersję beta mobilnego asystenta, który reaguje na polecenia głosowe oraz integrację z rozszerzeniami przeglądarki dla Microsoft Edge i Google Chrome.

Wprowadzony po raz pierwszy w lutym asystent Acrobat AI wykorzystuje interfejs chatbota do wyszukiwania informacji w dokumentach, tworzenia podsumowań i wyodrębniania cytatów. Adobe twierdzi, że może pomóc podatnikom, konsumentom i studentom w korzystaniu z różnych materiałów elektronicznych.

Starszy wiceprezes Adobe Abhigyan Modi powiedział, że firma pracuje nad rozszerzeniem możliwości asystenta, aby mógł wspierać użytkowników podczas pracy nad wieloma dokumentami jednocześnie. W przeciwieństwie do tworzenia własnych modeli językowych, Adobe polega na treściach użytkowników w celu dostarczania informacji.

Na razie Adobe nazywa obecne ceny subskrypcji "wczesnym dostępem", sugerując, że mogą one ulec zmianie w przyszłości. Niemniej jednak, posunięcie Adobe pokazuje zaangażowanie firmy w wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji w celu poprawy interakcji użytkownika z dokumentami cyfrowymi.

Źródło: CNBC