Android 15 wprowadza obsługę bezprzewodowego ładowania przez NFC

Autor: Vlad Cherevko | 16.04.2024, 23:21
Android 15 wprowadza obsługę bezprzewodowego ładowania przez NFC

Google planuje dodać obsługę bezprzewodowego ładowania przez NFC w Androidzie 15. Bezprzewodowe ładowanie to przydatna funkcja, która od dawna jest obecna w Androidzie i iPhone'ach. Google pracuje jednak nad dodaniem obsługi standardu ładowania bezprzewodowego NFC (WLC) w systemie Android 15, który wymaga znacznie mniej miejsca niż ładowanie bezprzewodowe Qi.

Co wiadomo

Według nowych doniesień, Google najwyraźniej pracuje nad dodaniem obsługi ładowania bezprzewodowego za pośrednictwem modułu NFC, którego używamy do płacenia za zakupy. Otworzy to opcje ładowania dla mniejszych gadżetów, które nadal nie są kompatybilne ze standardem ładowania Qi.

Bezprzewodowe ładowanie NFC działa ze znacznie mniejszymi antenami niż bezprzewodowe ładowanie Qi. Anteny WLC mogą mieć rozmiar mniejszy niż 1 cm i są zapakowane w elastyczną, zginaną płytkę drukowaną, dzięki czemu mogą zmieścić się w niewiarygodnie małych inteligentnych urządzeniach, takich jak słuchawki, rysiki, inteligentne zegarki i znaczniki śledzące.

Jeśli Android 15 z powodzeniem zapewni powszechne wsparcie dla bezprzewodowego ładowania NFC, możemy zobaczyć, jak więcej producentów przyjmuje ten standard. Mogłoby to zmienić zasady gry, torując drogę dla wielu akcesoriów obsługujących WLC do wejścia na rynek.

Źródło: Android Authority